נועה תשבי יכולה להיחשב כמצליחנית. היא מגדירה את עצמה כשחקנית וכמפיקה, ידועה כמי שעשתה את זה מעבר לים כמשווקת פורמטים טלוויזיוניים ישראלים, חיה בקביעות על הקו תל-אביב-לוס-אנג'לס ועד לאחרונה גם תחזקה נישואים זוהרים לחתיך אוסטרלי ומפורסם. אלא שהתקופה האחרונה הותירה אותה מעט מצולקת: אחרי שמונה שנות זוגיות ושלוש שנות נישואים, הודיעה תשבי לפני כשנה וחצי על גירושים מבעלה, אנדרו גינסבורג. לראיון עם חיים אתגר בתכנית "הצגה ראשונה" היא מגיעה בתקופה רגישה, אם כי מעודדת מעט.

באיזה מצב אנחנו מוצאים אותך? את מבסוטה עכשיו?
"עכשיו כן. עכשיו יותר טוב. הייתה שנה לא פשוטה מבחינת הגירושין והמעבר, כי באמת היה סוג של חלום: בן זוג חלום, מקסים, יפה תואר, חתונה מהחלומות. אבל ברגע שהחלטנו לעשות את זה עשינו את זה כמו אנשים מבוגרים".

מתי מבינים שזה כבר לא הדבר הנעים הזה שזה היה?
"היו לנו הרבה ריבים, הרבה חיכוכים. עשינו עבודה מאוד קשה ואינטנסיבית. לא ויתרתי, עשיתי כל מה שצריך לעשות בשביל להבין האם אני צריכה להישאר במערכת היחסים הזו או האם המעגל הזה הסתיים".

ביום שזה נגמר, היא אומרת, חשה להפתעתה דווקא בהקלה גדולה. את גינסבורג הכירה ב-2003 בחופשת קיץ באוסטרליה ("זה היה רומן קיץ שנגמר בגירושין"), והיום במבט לאחור היא לא מצטערת על אף רגע.

כשהתחתנת חשבת שאצלך זה יהיה לנצח?
"כשהתחתנתי ידעתי שסביר להניח שזה לא היה לנצח, אבל לא חשבתי שזה ייגמר כל כך מהר. חשבתי שאם נהיה ביחד 15 שנה ונגדל לכיוונים שונים, אז יכול להיות שנפרד ונישאר חברים וזה יהיה בסדר. אבל לא חשבתי שנפרד כל כך מהר. החיים היו טובים מאוד ביחד ואני לא מצטערת על השמונה שנים האלה. למדתי המון, נהניתי מאוד. הוא בן אדם מקסים ואנחנו בקשר".

נעה תשבי ובעלה באירוע של ML-הזוג (צילום: אורי אליהו)
"לא ויתרתי, עשיתי הכל בשביל להבין אם אני צריכה להישאר". תשבי עם גינסבורג | צילום: אורי אליהו

"אני רוצה למכור את זה ל-HBO"

תשבי נולדה בשנת 76' בתל אביב לדניאל ויעל ולה ארבע אחיות ואח, שנולדו מנישואים שניים ושלישיים של הוריה, שהתגרשו כשהייתה בבית הספר היסודי. היא מספרת שלא הייתה ילדה יפה ("היה לי שיער קצוץ כי היו לי כינים"), והיום, לדבריה, יש לה שני בתים – בתל אביב ובלוס אנג'לס. את תחילת דרכה עשתה במחזמר דוד בלהקת השכנים של צ'יץ', וכאשר הייתה עדיין חיילת כבשה את המסך עם תפקיד בטלנובלה רמת אביב ג'. בשיא ההצלחה עזבה הכל ונסעה לאמריקה, לטובת הפקה מוזיקלית שכשלה; אחר כך התרכזה יותר במשחק וביצעה מספר תפקידים בהוליווד. באחד מהביקורים שלה בארץ נחשפה תשבי לעניין שנוצר סביב הסדרה "בטיפול" ויזמה פגישה עם היוצר, חגי לוי. "באתי אליו אמרתי לו 'אני רוצה למכור את זה ל-HBO', והוא אמר אוקיי. אני עד היום אסירת תודה שנתן לי את ההזדמנות הזו".

הסדרה נמכרה לרשת האמריקנית, והוכתרה כהצלחה. אבל בין תשבי ללוי נוצר נתק, כשהיוצר אמר שנועה לוקחת לעצמה קרדיט גדול מדי. "זה כאב, כי זה לא ביקורות של טוקבקים. זה כאב כי היינו שותפים ליצירת תעשייה חדשה בישראל. ממש ככה. הרגשתי שעשינו שינוי מאוד אקוטי בתחום בארץ וזה היה מאוד-מאוד מבאס. אבל בשורה התחתונה אני לעד אהיה חייבת לו את האחת הטרנספורמציות הגדולות בחיי".

נועה תשבי בבגד ים (צילום: שוקה כהן)
הרגישה הקלה גדולה ביום שזה נגמר | צילום: שוקה כהן

"הוא יודע בדיוק מי אני ומה אני"

תשבי עוסקת באופן עצמאי גם בהסברה ישראלית ברשתות החברתיות, ואפילו נפגשה עם שר החוץ ליברמן בעניין וכיכבה בקמפיין מקומי לעידוד התיירות. לפני ארבעה חודשים החלה במערכת יחסים חדשה, עם איש עסקים אמריקאי בן 34 בשם רוס סינקל.

האם מדובר ביהודי?
"ידעתי שהשאלה הזאת תגיע, והתשובה היא לא. זה סיפור לא קל בשבילי. זה ביאס אותי שזה מי שמצא חן בעיני, כי רציתי שהוא כן יהיה יהודי. מה שעושה את זה בסדר זה שהוא לא דתי בכלל, והוא יודע בדיוק מי אני ומה אני".

את חוששת מהתגובות בישראל לקשר הזה?
"אני חוששת, אבל אני לא יכולה לשקר. הייתה לי התלבטות גדולה מה לענות כשהשאלה תגיע. אני יכולה להגיד שאין חשש מבחינת הדור הבא שיבוא ממני. הילדים שלי לא יחגגו את קריסטמס בשום פנים ואופן".

נועה תשבי (צילום: צ'ינו פפראצי)
"ביאס אותי שזה מי שמצא חן בעיני. רציתי שיהיה יהודי". עם סינקל בביקור בישראל | צילום: צ'ינו פפראצי

בישראל אומרים שאת בת 38, והזמן מתקתק.
"רק התקשורת מציקה לי על זה. המשפחה שלי כל כך מבינים וכל כך יודעים מה אני רוצה. כשזה יגיע זה יגיע".

יכול להיות שזה לא יגיע?
"אני מקווה שזה יגיע".

הכתבה המלאה תשודר ב"הצגה ראשונה", יום שבת ב-18:55

 >> לכל כתבות המגזין