אין תמונה
מורן שריר. שוב הצליח להסתכסך

אחרי שהצליח לעצבן את רן שריג, מסתכסך מבקר הטלוויזיה של "הארץ", מורן שריר, עם גורמים נוספים בביצה המקומית. והפעם על המוקד: המין הנשי.

הכל התחיל כשעו"ד סיגל פעיל התארחה בתוכנית "מועצת החכמים" בערוץ 10. היא, כמובן, הגיעה לדבר על נושאים מקצועיים, אבל אי אפשר היה לפספס את ההריון המתקדם שלה. לא שזה אמור לשנות למישהו, אלא ששריר חשב אחרת.

למחרת כתב שריר בעיתון: "אישה בהריון זה פריים מלחיץ. אני חושש להביט וחושש להסיט את עיני. היא מניחה יד רכה על כרסה ואני מיד נכנס למצוקה עוברית, חושש שסילון מי שפיר יעמיד למבחן את כישורי הפרמדיק של בן דרור ימיני. יתכן ושמירת ההריון היא ששמרה על הדיון מלהתלהט". בעקבות הפסקה הזו הגיעו מכתבים רבים הגיעו למערכת עיתון "הארץ", כולל זימון לשימוע לכתב במועצת העיתונות, לאחר שפעיל הגישה תלונה למועצה.

תמר איש שלום, שליחת חדשות 2 לאירופה (צילום: חדשות)
תמר איש שלום. חטפה את הסעיף | צילום: חדשות

עו"ד סיגל פעיל הגיבה במכתב ששלחה ליו"ר מועצת העיתונות דליה דורנר: "גם אם קיים כתב כלשהו, נטול שיקול דעת ובעל דעות נאנדרטליות הקושרות את הריון האישה לתופעה מכוערת שיש להוריד מן האקרנים, לאור היותה 'פריים מלחיץ' בעל 'כרס' רחמנא ליצלא, שמכניס נאנדרטלים מן הסוג עליו נמנה אותו הכתב ל'מצוקות' מחשש להתפרצות 'סילון מי שפיר' – כלום אין בעל דעה בעיתון הארץ על תקן 'הורה אחראי' שיכול למנוע מילים הזויות כל כך מלהופיע בעיתון, ועוד כדברי ביקורת (לא פחות?). התשובה: כנראה שלא!".

מי שהתחממה במיוחד על שריר היא כתבת חדשות ערוץ 2 תמר איש שלום, שכתבה בתגובה מאמר ב"הארץ" המסתיים במשפט "מורן, תנשום עמוק ותדחוף". כמו כן, היא מאשימה את שריר שביקורתו הינה "דרך שפלה להדרת נשים מהמסך".

המאמר, יש לציין, מסתיים ברפרנס "הכותבת, מגישה וכתבת בחברת החדשות של ערוץ 2, היא בהריון".

"אין קשר בין העובדה שאני בהריון לעובדה שכתבתי את המאמר", אומרת איש-שלום. "זה הפריע לי מסיבות של שובינזם, שנאת נשים וכתיבה גרועה. כתבתי בסוף שאני בהריון כגילוי נאות".

מורן שריר ביקש שלא להגיב.

>> ויש בחורים שדווקא כן מסתדרים עם נשים: לג'ים קארי יש חברה חדשה