איגור, הישרדות 2 (צילום: אלעד דיין)
איגור. שלם עם ההצבעה שלו | צילום: אלעד דיין

איגור רותח, ואת המזג החם שלו אי אפשר לפספס. משפץ היאכטות מהמרינה בהרצליה לא סולח למירית, מאשים אותה בצביעות ובהיעדר עמוד שדרה, שלם לגמרי עם ניצחונו של אריק ומודה שהחלטת חבר המושבעים על זהות הזוכה נסגרה כבר על האי.

"אריק הוא אסטרטג, מירית חשבה שהיא נמצאת בתחרות מלכת יופי, כל הזמן שיחקה בשיער שלה", מסביר איגור את בחירתו באריק. "היא לא אמרה לי כלום אבל אני חושב שהיא נפגעה שלא הצבעתי לה. היא הייתה בטוחה שאני אבחר בה. ביום שהצבעתי לאריק הרגשתי שאני זה שמנצח במשחק ושהורדתי סלע ענק מהלב שלי. הרגשתי שלם כי נעשה פה צדק". 

תיאמתם עמדות?
"כן, כל החבר'ה היו מגובשים. סגרנו פינות עם כל השבט שלנו. זה היה פה אחד, עוד כשהיינו על האי. זה לא התגבש בקיסריה". 

"תקשיבי אחותי, את סוס מת"

למי שעקב אחרי העונה הנוכחית ההצבעה של איגור לאריק הייתה עבורו הפתעה מאחר ועל האי נראו איגור ומירית החברים הכי טובים. "פרגנתי לה כבחורה, לא בתור מישהי שאמורה להיות בגמר. גם היום אני מפרגן לה בתור בחורה, כל החיים אפרגן לה אבל לא במשחק", אומר איגור. 

"ביום שהיא הודחה וחזרה למשחק אמרתי לה :'תקשיבי אחותי, את יודעת כמה אני אוהב אותך אבל מבחינתי את סוס מת. אני לא רואה אותך פה בתור בן אדם. אם החזירו אותך, זה לא אומר כלום'. מאז שהיא חזרה, היא רק ישבה, שיחקה בשיער שלה ורשמה פתקים. לא מכרה את עצמה כמו שהיא מוכרת את עצמה, אני יודע מי היא הייתה באמת. כל יום התחנפה למישהו אחר. פעם זה 'יואבי, יואבי', פעם 'עידני ,עידני'. אחר כך 'איגור, אני מתה עליך' - ומדיחה אותי. זה היה תענוג, היא לא הפסיקה לשקר לנו וטענה שהיא לא שקרנית".

אריק אלפר ומירית וקנין (צילום: אורי אליהו)
אריק ומירית. הסוחב והנסחבת | צילום: אורי אליהו

"ב'הישרדות' לא בוחרים את הנסיכה היפה אלא את האסטרטג הכי טוב. ואת זה מירית לא הבינה. אריק הוא אקטיבי ולא פאסיבי כמו מירית. אם הוא מלכלך על מישהו הוא עומד מאחורי זה. הוא יודע מה הוא עושה, והוא עשה הרבה מהלכים. הוא הגיע לגמר בזכות ולא בחסד. מירית ישבה ולא עשתה שום דבר, רק הגיעה לגמר כי סחבו אותה על הגב. לשבת שם ולהגיד 'אני המאמא של האי', פאק יו אנד יור מאמא, זה לא מעניין אותי. לבן אדם כזה לא מגיע לקחת את הגמר, אלא למי ששיחק את המשחק".

ובכל זאת, מירית היא חביבת הקהל.
"ברור שהעם אהב אותה. זו בחורה מלוד, כל דבר זה בעזרת השם ובעזרת קמע ובעזרת הקוסקוס. הבנו את הקטע, זה עמך, אנשים אוהבים את זה, אבל בגמר לא מגיע לה להיות".

אז איך היא הגיע לגמר ואתה לא?
"היא הגיעה לגמר בזכות אנשים שאמרו לה מה לעשות, לא הייתה לה שום דעה אישית. היא חסרת אופי, איתי ואריק סחבו אותה על הגב ועשו את כל העבודה בשבילה. בכלל לא מגיע לה להיות בגמר, היא לא הייתה צריכה להגיע לשם. עוד על האי אמרתי שמירית ונטע לי עוד יבכו על היום שהגיעו לשם, אף אחד לא הולך לבחור בהן. אמרתי להן: 'אל תחייכו לי פה בפנים, אתן הולכות לאכול לקרדה בגודל של לא יודע מה', והנה הן אכלו את הלקרדה הזו. אז מה אם הן הגיעו לגמר הגדול? את נטע-לי העם הדיח, ומירית שבאה עם כל הלוד שלה הלכה הביתה".