מאיה בוסקילה (יח``צ: רונן אקרמן)
מאיה בוסקילה. לא נעלבה ממנחם | יח``צ: רונן אקרמן

מכל הסלבס שנכנסו לבית האח הגדול VIP, אין ספק שמאיה בוסקילה הייתה המוכרת ביותר, הפופולרית  ביותר ובעלת קהל המעריצים אדוק ונאמן יותר מכל השאר. רבים חשבו לפני התוכנית שאלה הנתונים שיקנו לה ניצחון קל, או לפחות דילוג קל לקו הסיום ולגמר הגדול. אבל הקהל חשב אחרת, ומאיה מצאה את עצמה בחוץ בזמן שהאקס המיתולוגי דודי מליץ, עליו אמרו כי הוא רוכב על גבה, קיבל יותר קולות ממנה, נשאר בבית ונמצא חזק בתמונת הניצחון. איך זה קרה ולמה? הנה הניתוח של בוסקילה על הקהל שלא בחר והאקס שנשאר.

"אני לוקחת הכול בפרופורציות ושלמה עם הדרך שלי", היא אומרת. "נכנסתי לבית במטרה להראות לקהל את האני האמיתי שלי מכיוון שלדעתי בארבע-חמש השנים האחרונות התקשורת יצרה לי תדמית לא נכונה, וזה חרה לי מאוד. לא נכנסתי כי הקריירה שלי הייתה צריכה איזה פוש, נכנסתי בגלל דבר אחד - להראות לקהל מי אני".

איזו תדמית? את זמרת מצוינת, מה אנשים צריכים לדעת יותר מזה?
"אנשים חשבו שאני לא אינטליגנטית, שאני שחצנית, שאני סנובית, כוחנית, שאני רבה עם אנשים ולא נותנת להם כבוד. אלף ואחד דברים שמעתי על עצמי, אז החלטתי שאני אעשה את המעשה האמיץ הזה. אני אחת היחידות שהיה לה מה להפסיד בבית הזה. לשאר האנשים שנשארו בבית אין, ולכן הם משתמשים בכל הטקטיקות האפשריות כדי לנצח, וזה לגיטימי. אנשים משחקים את המשחק, עוטים עליהם מסיכות כי הם רוצים לנצח".

גם את נראית טיפוס ווינר שחשוב לו לנצח
"אני ווינרית בדברים שאני מציבה לעצמי. לא הצבתי לעצמי לנצח במשחק, רציתי שיכירו אותי".

"מנחם מאוד עצוב שהלכתי"

מאחורי המילים "רציתי שיכירו אותי", מסתבר, עומדים לא מעט רגשות של עלבון וטינה. אחת הדמויות הפופולריות בעונות המוקדמות של "ארץ נהדרת" היתה מאיה בומבילה, בגילומה של עלמה זק - טייק אוף שתלטני, בהמי ופרחי שנבנה, באופן ברור למדי, בצלמה של בוסקילה. "לקחו את זה רחוק מדי", היא אומרת. "לא לקחו מישהי וחיקו אותה באופן מושלם, לקחו שם והלבישו עליו דמות אחרת לגמרי. וכשלוקחים אותך כבן אדם מפורסם עם קריירה, ויש לך קהל מעריצים שגורמים להם לחשוב דברים אחרים - זה לא מעליב, זה פשוט מפריע. לכן רציתי שהקהל יכיר אותי, וזה היה הניצחון הקטן שלי".

אז אפרופו תדמית, אחד הרגעים הדרמטיים בתוכנית היה כשמנחם בן קרא לך לא סקסית ובלתי מושכת בעליל. זה לא הפריע לך?
"לא. זה היה מאוד משעשע. השיחות הכי אינטלקטואליות ומעניינות היו לי עם מנחם, הוא מאוד עצוב שהלכתי".

באמת לא נעלבת?
"ממש לא. אם הייתי נעלבת הייתי עונה במקום, זה שהתחלתי לצחוק זאת אומרת ששועשעתי. כשאתה חי עם 13 אנשים שלא באמת חיים איתך בחיי יום יום, אין לך שום סיבה להתעצבן. אני מתעצבנת רק מאוהביי ומהאנשים הקרובים לי ביותר, אז לקחתי את כל הסיטואציות בבית בפרופורציות".

הוא בכל זאת השפיל אותך מול כל המדינה ברגע נתון. איזו אישה לא תיעלב מזה?
"אישה שלא סובלת מחוסר ביטחון לעולם לא תיעלב מאמירה זולה שנאמרת ברגע של עצבים. מנחם הרגיש מאוד בודד בימים אלו ולכן ירה לכל הכיוונים. אימא שלי תמיד אומרת "אלוהים סולח, אז מי את?". אני חיה על פי המשפט הזה. חוץ מזה אחרי שעשיתי צבא בגיל 30 הכל קטן עלי".

גם פנינה טורנה אמרה שמתאים לך לרקוד ב"קליפסו", שזה מקום שנחשב לפרחי וזול
"אין לי מושג למה פנינה שנאה אותי, והאמת שזה לא כל כך מעניין אותי למה. לא הכרתי אותה לפני ולא עשיתי לה שום דבר רע, כמו שכולם ראו. היא צריכה לפתור את הדברים בינה לבין עצמה. ריחמתי עליה ואני מקווה שהיא התעשתה, אני מקווה שזה שהלכתי גרם לה איזו נחת כי היא נראתה מאוד טעונה עלי".

תדברי איתה כשהיא תצא מהבית?
"לא דיברתי עם פנינה לפני, היא לא הייתה חברה שלי. הייתי לצידה כשהייתי בבית, בכל מצב שהיא הייתה למטה הרמתי אותה למעלה, וכשמנחם היה לרעתה באתי וחיבקתי אותה וביקשתי ממנה לחזור לחדר שלנו באהבה ובכיף. אבל אני לא חושבת שהיא תרצה להיות חברה שלי אם היא חושבת שאני פרחה".

"אנשים פשוט חשבו שאני סתומה" 

דודי הולך? (תמונת AVI: mako)
דודי מליץ. מאוכזבת ממנו | תמונת AVI: mako

אי אפשר לנתק את החוויה הפרטית של מאיה מבית "האח" לחוויה הקולקטיבית של כל שאר הדיירים. בית האח הגדול, כידוע לצופי התכנית המושבעים, נחצה בשלב די מוקדם לשני מחנות שונים - מחנה אחד שכלל את מנחם בן, פנינה טורנה, שימי תבורי ואת האקס דודי מליץ, ומחנה אחר שהכיל את כל שאר הדיירים. באופן מפתיע למדי, דווקא מחנה הרוב הוא זה שהלך אט אט והצטמצם, ועם הדחתם של בוסקילה ואמיר פיי גוטמן, הדמויות הבולטות ביותר בו, נמחה באופן סופי ומוחלט. 

מאיה דווקא לא שותפה לכל תחושות המחנאות הללו."זה שהייתי חברה של אמיר לא אומר שהייתי חלק מקבוצה", היא מסבירה, "דאגתי לחבר, כי אני נאמנה לחבריי. הייתי מזוהה אך ורק עם עצמי, אני חושבת שהקהל היה מספיק אינטליגנט כדי להבין שאני לא חלק משום דבר".

אז אולי עשית טעות שהיית חלק מהאנשים שעשו חרם ומרד, ושילמת על זה בהדחתך? מסתבר שהקהל לא אהב את זה - מנחם, פנינה ודודי קיבלו הכי הרבה קולות
"אני לא יודעת מה זו חבורה. מעולם לא הייתי חלק מקבוצה, לא בצעירותי ובטח ובטח לא היום. הייתי חברה של מנחם והיו לנו שיחות על גבי שיחות, אבל לא ראיתי שום קבוצה. אני בן אדם אינדיבידואל וכשהיו לי דברים קשים להגיד למנחם הם באו מתוך מקום אישי בלבד".

אילו תגובות קיבלת בחוץ?
"וואו, קיבלתי תגובות ברמה שלא שיערתי. אנשים אמרו לי 'איזו אינטליגנטית', 'איזה שיחות עם מנחם'.  "אנשים פשוט חשבו שאני סתומה וגילו שאני אינטליגנטית".

היה לך קשה בפנים?
"היה קושי מתוך המקום שלא הייתי רגילה להיות בבית סגור ועכשיו אני קצת בבועה, אבל חוץ מזה אין מאושרת ממני. אני חושבת שיצאתי בדיוק בזמן".

אם כבר קשיים, בואי נדבר קצת על דודי. איך התמודדת עם הכניסה המפתיעה שלו לבית?
"עם דודי סגרתי מעגל כבר לפני שנתיים וחצי, וזו הייתה הפתעה גמורה לראות אותו נכנס. אני מאוד שמחה שהוא הגיע לתובנות עם עצמו ושהוא השתנה. אנשים אמרו לי לאורך השנים שאני יוצאת עם פלקט, ועכשיו גילו שיש אדם נחמד ואינטליגנט בתוך כל העניין הזה".

זה יפה שאת מחמיאה לו, כי הוא דווקא חגג את ההדחה שלך עם פנינה
" דודי היה צריך לנהוג בכבוד כלפיי. הייתי מצפה שהוא ישמור על כבודי כשפנינה אומרת עלי דברים חסרי שחר ואפילו קצת מרושעים, כי זה אומר שהוא גם שומר על כבודו. זה שהוא לא הגיב לפנינה בזמן שהיא מלכלכת עלי מאוד אכזב אותי".

קרה פה דבר מדהים: את המפורסמת ופתאום דודי בדרך לניצחון ואת - בחוץ
"יש שאננות לגבי מפורסמים. אנשים חושבים שהם לא זקוקים לעזרה כי יבחרו אותם בכל מקרה, ולכן האנדרדוגים זוכים לתמיכה. הדבר היחידי שחייתי על פיו בבית זה לתת קודם כל כבוד לאחרים וככה התנהגתי לדודי, למרות שאני לא יודעת אם לך הייתה אקסית, היית נכנס לתוך תוכנית שהיא נמצאת שם".

"אם הייתי חברה של דודי - גם אני הייתי מקנאה"

אין תמונה
גיא לובלצ'יק. צעיר מידי בשבילה

אין ספק שמערכת היחסים בין מאיה לדודי היתה אחת מהתימות העיקריות בעונה הקצרה הזו. אחרי שהיו ביחד שלוש וחצי שנים, כמעט ועמדו מתחת לחופה ולבסוף נפרדו, הפתיע מליץ את האקסית בראיון ל"מעריב", בו חשף לא מעט פרטים אינטימיים ממערכת היחסים ועל האופי של זוגתו לשעבר. כיום, היא טוענת, מדובר במים מתחת לגשר. בוסקילה המשיכה הלאה, למליץ יש כבר חברה חדשה ובין השניים, לפי מאיה, לא הייתה טיפה של מתח מיני.

לדבריה של לנה כץ, החברה הנוכחית של דודי, שהיא מאוד תשמח אם בוסקילה תצא מהבית לפני מליץ מגלה בוסקילה הבנה. "אני מאוד שמחה שהיא מעריצה את החבר שלה. לא היה לה קל, היא עמדה בסיטואציה לא נעימה שחבר שלה נמצא בערוץ 2 ומדברים כל הזמן על מאיה ודודי - "אולי מאיה תחזור לדודי", "אולי דודי ימשך שוב למאיה", "אולי יקרה משהו בין מאיה לדודי". זה לא נעים, אני מבינה אותה לגמרי וגם אני הייתי מקנאה".

אז אולי באמת יקרה משהו בין מאיה לדודי?
"אני ודודי זה עבר. הוא זיכרון נעים ולא יותר מזה. לא נפרדנו בגלל שהוא לא נחמד או לא אינטליגנטי, את כל הדברים הטובים עליו ידעתי, והיום אני שמחה ששאר האנשים יודעים. זה עושה לי טוב על הלב. הסיבות שנפרדנו אלו סיבות שאמורות להישאר עימנו בלבד, אני חושבת שזה שהוא הוציא את זה בכתבה שבוע לפני שהוא נכנס לבית, זה מעיד עליו ולא עלי".

בכל זאת, הוא סיפר שם שהיו לך התקפות טירוף ושאת זורקת דברים כשאת מתעצבנת.
"אז עובדה שראו שבתוכנית שאני לא כזאת. אפשר להעמיד פנים יום יומיים, אי אפשר להעמיד פנים שלושה וחצי שבועות. אחרי ארבעה ימים אתה שוכח שיש שם מצלמות".

הוא שיקר במה שהוא אמר?
"בוודאי שכן".

ומה היה עם גיא? כל המדינה ראתה את הפלרטוטים
"גיא לובלצ'יק הוא חתיך. הוא טוב לב, והוא אחד האנשים הכי טהורים בתוך הבית, אבל הוא ידיד".

למה רק ידיד?
"כי הוא צעיר מדי, זה לא הייעוד שלי".

היית רוצה שהוא ינצח?
"מאוד רוצה. או גיא או קורין, אבל כמו שזה נראה כרגע זה יהיה מנחם או דודי".

ולא צורם לך קצת שלא תעמדי שם בסוף עם ידיים מונפות וערימות של קונפטי?
"כמו שאני מכירה את התקשורת, אם הייתי מנצחת היו אומרים שזה מכור, אז עדיף שאיזה אנדרדוג ייקח את זה. אני לא צריכה את הניצחון הזה, יש אנשים בבית שצריכים אותו הרבה יותר ממני ואני נותנת אותו באהבה ובפרגון. עיני לא צרה על אף אחד".