אין תמונה
הדר. בשוק

"זה נפל עלי כרעם ביום בהיר. כל הסרט הזה הוא אחד הדברים הכי מטורפים שיכולים להיות", אמר הבוקר צביקה הדר לאחר שהתבשר ביום חמישי האחרון כי הוא היה על פי החשד אחד מהקורבנות הבאים של דודו טופז.

בראיון לניב רסקין בגלי צה"ל אמר הדר כי כשזומן למשטרה לא היה לו מושג שהוא קשור לנושא עליו כל המדינה דיברה בשבוע שחלף. "אתה מקבל במשטרה סקירה ופתאום רואה הרבה דברים אחרת", מספר הדר, "אתה מתחיל להבין שמדובר במשהו שכמה שהוא נשמע נורא הוא הרבה יותר נורא במציאות - אני רואה את התמונה של הבית שלי במחשב שלו ושהוא אוסף נתונים. זה מחריד שחיה בתוכנו מפלצת אלימה שרק גדלה וגדלה".

"אחרי שיצאתי מהמשטרה הייתה בחוץ בערך מסיבת עיתונאים של אובמה והייתי בשוק. יש כאן בן אדם שאסף יעדים מודיעיניים של אנשים, חיכה להם, עקב אחריהם והפעיל אנשים נגדם. וזה לא סתם בן אדם, מדובר בבן אדם שהוא קולגה שלי, שכן - היו לנו יחסים טובים, רואים אחד את השני בשכונה. אתה יושב נדהם ולא מאמין שיש בתוכנו איש שחורש מזימות ומתכנן לפוצץ לאנשים את הצורה".

בין כל השמועות הרבות שנפוצו בימים האחרונים, נפוצה גם השמועה שטופז היה מעוניין להיות חלק מצוות השופטים של "כוכב נולד" אך נדחה על ידי ההפקה. הדר מפריך את השמועות: "בחיים הוא לא פנה אליי בנושא מקצועי וכל השמועות פשוט לא נכונות. אני יודע שיש גל של רחמים כלפיו וכאלה שקוראים לו דודינק'ה, אבל אין פה מקום לדודינק'ה. אני לא יודע אם אנשים מבינים שיש בן אדם שקוראים לו אבי ניר והוא נמצא כבר חצי שנה בשיקום והמשפחה שלו היא לא כתמול שלשום - אלו האנשים שצריך לרחם עליהם ולא על דודו".

לטופז ולהדר יש משהו משותף כאשר שניהם חוו במהלך הקריירה נפילה קשה. להדר זה קרה אחרי היסטריית ז'וז'ו חלסטרה וה"קומדי סטור" כש"שישי שואו" בהנחייתו ירדה מלוח השידורים של טלעד אחרי שבועות ספורים. "אני זוכר שהתכנית שלי נפלה וביום בהיר הכל נעצר ואתה בטוח שכולם אשמים ואתה כועס על כולם - זה אנושי. אבל בין זה לבין ההתנהגות של טופז אין קשר. כל אומן מפחד מהרגע שהכל יגמר וזה אנושי אבל כל אחד בנוי אחרת - אחד לוקח את זה יותר קשה ואחר יותר קל".

לשאלה אם הוא מאובטח בימים אלה ענה הדר בשלילה אך הודה שהראיון ששודר אמש בערוץ 2 עורר אצלו מחדש את הפחדים. "הראיון החריד אותי. אתה אומר הגומל שאתה והמשפחה שלך בסדר. אני לא מאמין בפאניקה אבל להגיד שזה מרגיע שאתה שומע דבר כזה? ממש לא. אני לא יודע כבר למה להאמין אני מקווה שהכל מאחורינו. בסה"כ הוא כבר נחקר ונתפס".

ובין כל ההמולה סביבו לא שוכח הדר גם את יחס חלק מכלי התקשורת לפרשה טרם חשיפת שמו של טופז. "התקשורות הכתובה במהלך כל הימים האלה נתנו להבין באיזשהו מקום שמגיע לאנשים שהרביצו להם. איך אנשים מרשים לעצמם לכתוב דברים כאלה? אנשים ירדו מהפסים? יושב בן אדם שכותב שמגיע לזה או אחר לקבל מכות כי הוא לא אוהב את התכנים שלו בטלוויזיה. ואז יושב בן אדם בבית שקורא את זה ועוד חושב שהוא רובין הוד או משהו".

רוצים 10 ספרים במתנה? בחרו את ספר השנה העברי שלכם ואולי תזכו במארז של עשרה מרבי המכר הגדולים של השנה.

עוד בmakoבידור: יודה לוי עושה שרירים, סוזן בויל השתחררה מבית החולים, דודי מליץ מדבר על הכל, אברי גלעד מגיב על פרשת דודו טופז ומה עושה היום כברה קסאי מ"כוכב נולד".