אין תמונה
מאירמן. לא אוהב ריאליטי

קשה להסביר את מה שקרה העונה ל"המירוץ למיליון". תכנית שמידי שבוע הדביקה למסך למעלה מ-20% בממוצע מצופי הטלוויזיה, אך בפועל לא יצרה באזז גדול ברחוב ומלבד חנה ומרגלית, משתתפיה לא הפכו לכוכבים גדולים.

העניין מתעצם כאשר משווים אותה לעונה השנייה של "הישרדות" של ערוץ 10, שהשיגה רייטינג נמוך בהרבה אך יצרה דיבור גדול יותר סביבה, ומשתתפיה מככבים בכל מדור רכילות אפשרי. "זה לא נכון", שולל רז מאירמן מנחה "המירוץ למיליון" בראיון לקראת הגמר הגדול של התכנית שיערך הערב.

"יכול להיות שבחוגים מסוימים יש פחות באזז אבל בחוגים שאני נמצא יש דיבור גדול סביב התכנית ולא מפסיקים לבקש להשתתף בעונה הבאה. בקרב עורכי הדין למשל, שעליהם אני נמנה, זה הריאילטי הנצפה ביותר. התכנית השיגה רייטינג גבוה יותר מזה של 'הישרדות' והפכה להיות שיחת סלון בהרבה מאוד קהלים באוכלוסייה, שבדרך כלל לא צופים בריאליטי. וזו האיכות הגדולה של המירוץ, הרבה אנשים אמרו לי 'אנחנו לא צופים בריאליטי אבל בזה כן'. אני אוהב את 'המירוץ למיליון' לא רק בגלל שאני מנחה אותה אלא בגלל שהיא נותנת לי משהו מעבר למרות שאני ממש לא אוהב ריאליטי".

לא צפית באח הגדול או הישרדות?
"רק בפרקים מסוימים שאת חלקם אהבתי יותר וחלקם פחות. כצופה אני מעדיף לראות סרטים וסדרות, פחות ריאליטי, ואם כבר ריאליטי אז לא מהזן של 'האח הגדול'. אני לא מתחבר לצד המציצני, אלא למשהו מאתגר שדורש מהמתמודדים סוג של אומנות כמו באמריקן איידול. ב'אח הגדול' הכישרון הוא פשוט להיות שם".

המירוץ למיליון- הגמר (צילום: mako)
משתתפי הגמר. יהיה מתח עד השנייה אחרונה | צילום: mako

כמו באמריקה

מאירמן נשמע נרגש לקראת הערב כאשר יכריז על הזוכים במיליון ויביא לסיומה את ההרפתקה הטלוויזיונית המשמעותית ביותר בקריירת המסך שלו עד כה. "זו הייתה חוויה אדירה, מדהימה, סוג של 'מסביב לעולם בשמונים יום'. זה היה ממש אתגר עבורי, לא היה לי ניסיון אמיתי בהנחיה מהסוג הזה, הייתי רגיל לשבת מול פרומטר או לצאת לשטח ככתב ב'גיא פינס', במירוץ זה היה שונה".

משהו הפתיע אותך במסע הזה?
"חשבתי שתהיה לי עבודה יותר קלה והופתעתי לטובה מהתוצאה הסופית, לא האמנתי שנצליח לייצר מוצר ברמה של האמריקאים ואפילו האמריקאים ו"דיסני" שהם בעלי הזיכיון אמרו לנו שזה לא ייאמן שאנחנו לא נופלים מהמקור עם תקציב נמוך בהרבה".

איך לדעתך הזוגות התמודדו עם המשימות?
"הזוגות היו מופתעים מרמת הקושי של המשחק. הם קיבלו משימות קשות מאוד שהתישו אותם נפשית וגופנית. בשביל לייצר תוכנית מעניינת ואיכותית צריך להקשות. לפרק 30 חביות חציר מגולגלות במשקל של מאה קילו או לקפוץ את הבאנג'י הכי גבוה בעולם, זה קשה מאוד. אני למשל לא הייתי מבצע את משימות האוכל. אני לא מהאכלנים הדגולים ובייחוד מה שנתנו להם שם לאכול".

מה הנוסחה לניצחון?
"לבחור פרטנר שטוב בדברים שאתה חלש בהם, זה סוד המשחק. צריך שלכל אחד מבני הזוג יהיה תחום בו הוא מתמחה, ביחד השלם עולה על חלקיו."

היית לוקח את החברה שלך לריאליטי כזה?
"נראה לי שכן ונראה לי שהיינו מצליחים. יש לה את הסבלנות ואת האינטלקט בהרכבות, היא אלופה בזה. בניווטים ובעניינים פיזיים אני יותר טוב, בכושר גופני אני חזק. אני חושב שהיינו מזכירים את מאיה ועמיחי מהרבה בחינות".

מרגלית וחנה (צילום: עדי אורני)
חנה ומרגלית. כוכבות זה לא הכל | צילום: עדי אורני
חנה ומרגלית הן הכוכבות הגדולות של התכנית, מצטער שהן לא בגמר?
"כוכבות זה לא העניין כאן. היו זוגות מעניינים שלא הגיעו לגמר כי פה צריכים להגיע מנקודה לנקודה הכי מהר והכי יעיל ובשיתוף פעולה הכי קרוב למושלם שאפשר. הזוגות שהגיעו לשם הם אלו שעמדו בפרמטרים המקצועיים".

ובכן, מי ינצח?
"תצטרכו להמתין בסבלנות ולראות, זה יהיה מאוד מותח. ברגע שהזוג הגיע אליי לשטיח זו הייתה הפעם הראשונה שהבנתי מי זה יהיה באמת.יהיה מתח עד השנייה האחרונה".

רוצים 10 ספרים במתנה? בחרו את ספר השנה העברי שלכם ואולי תזכו במארז של עשרה מרבי המכר הגדולים של השנה.

עוד בmakoבידור: הספרים של דודו טופז, כוכבי האח הגדול VIP מבלים בים, פפראצי: בר רפאלי משחקת טניס, יודה ונינט מחפשים דירה, חיים רביבו מוכר את הבית, הפקת הפסטיגל הציעה לאייל גולן מיליון שקל ומה עושה היום מתן קאופמן מ"כוכב נולד".