מירית וקנין
מירית. לא נעים | יח``צ: גיא קרן, יחסי ציבור

מירית וקנין הייתה המאמי הלאומית. ככה גם הייתה נינט טייב עד התקליט האחרון. מירית כבר הגיעה לגמר "הישרדות" ולא בזכות הכישורים האסטרטגיים שלא היו קיימים מעולם. היא הוכיחה שכשאין אסטרטג חזק היא לא מסוגלת לנהל את המשחק. עם זאת, תדמיתה הנעימה נשמרה והתום שהוסיפה למשחק לא אבד.

הבעיה בתום לב היא שקצה הסקאלה שלו היא האבסורד והפרדוקס. עד השלבים האחרונים של המשחק דאגו השורדים לדורותיהם להזכיר לנו שהם מדיחים מתמודדים אחרים בגלל היותם "לא ערכיים", "מגעילים" ו"לא נעימים".

פתאום, רגע לפני שמגיעים לגמר אנחנו זוכים לשמוע מאותם המתמודדים ממש, כן אביגיל, אני מדבר אלייך, כמה דווקא רצוי להשאיר את אותם "מגעילים" במשחק כי כדאי להגיע איתם לגמר.

ואם ב"מגעילים" עסקינן - שפקס לבד באי הגלות נראה ונשמע כמו תיאטרון של איש אחד, אבל שפקס עם אביגיל לבד על אותו האי זה כבר נראה כמו חלק מצונזר מאחד מסרטיו של היצ'קוק.

"חבל שלא יכולתי לזרוק את האבן על שפקס במקום על המטרה", הודתה אביגיל ברגע של אמת. יש לי תחושה שהרבה צופים בבית אחזו בכורסא בתקווה שהיא תממש את שאיפתה. אני גם בטוח שאם מישהו יחשוב לעשות חידוש לסרט האימה "מיזרי", אביגיל תהיה מועמדת טבעית ומצוינת לתפקיד.

עם זאת, אי אפשר להתעלם מהחן של הבחורה. היא חדורת אמוק ועושה הכול כדי להתקדם במשחק. גם במשימה המבחילה של שתיית מיצים מאברי בעלי חיים, היא הפגינה נחישות ולא נתנה ל"תולעת שהדיחה את שפקס" לעצור אותה.

היה זה דווקא שפקס שלא נכנע למשימת הגועל וברגע רגשני ניסה כנראה לסדר לעצמו קמפיין ל"תנו לחיות לחיות" ולשבור לרגע את מסע התעמולה העצמי לזכייה בתואר השורד השנוא ביותר. אז נזכרתי שגם סטלין היה צמחוני ואף התנגד לניסויים בבעלי חיים.

שפקס2
שפקס. מי הבא בתור? | יח``צ: גיא קרן, יחסי ציבור

אולי בשבקין הוא מותג אבל משרד הקופירייטינג של שפקס לא מפסיק לייצר פנינים נוסח: "שפקס יש, לא להתייאש", לאבחן ביולוגית "קפון זה בכלל מוטציה" ואף לפתוח משרד שידוכים "אביגיל מחפשת חתן. היא לא מחוברת למציאות". יש רגעים שאני מצטער שאני יודע עברית או שיש לי עדיין כושר שמיעה. כשאני שומע את שפקס זה אחד הרגעים האלו. בקרוב שלטי החוצות. סעו בזהירות באיילון.

לידר ממשיכה למלא את תפקיד השורדת ההזויה: "הייתי זינה הנסיכה הלוחמת", אמרה, ואני תהיתי ביני לבין עצמי אלו פטריות הספיקו לגדול על האי הפיליפיני מאז שעזבתי ולמה אני לא גיליתי אותן קודם? הליכתה של לידר שבי אחר שפקס, כמעט באופן רומנטי, רק מזכירה לכולנו שאם חשבנו שאנחנו יודעים משהו על סודות המשיכה בין גבר לאישה, כדאי שנחשוב עוד פעם.

אביגיל 2
אביגיל. שום תולעת לא תעצור אותה | יח``צ: גיא קרן, יחסי ציבור

בשבקין משיג את פסלון החסינות ומתבלבל לרגע בין דג זהב לפסל בצורת צפרדע. הוא מספר למצלמה בעדות כנה שהוא רוצה להפוך את הצפרדע לנסיכה. רק שהוא לא לוקח בחשבון שיש סיכוי יותר מסביר שהנסיכה תרצה לחזור להיות צפרדע אחרי שהיא תבין מיהו הנסיך. לא ברור לי מהו הניסיון המגוחך הזה של שורדים לא להיות שותף להדחה של בן בריתם, אבל לא לנסות לעצור את המהלך.

שמעתם על חוק "השומרוני הטוב"? השורדים "הראויים" ו"הערכיים" מקווים שחבריהם יודחו, רק לא על ידם, כדי שאלו יוכלו להצביע עבורם בגמר. כך גם לא ברור לי מדוע שרון וקפון מלינים על זה ששפקס גונב להם קרדיט על ההדחות. טוב שקפון לא ראש ממשלה, אחרת ישראל בראשותו הייתה לוקחת קרדיט על רציחתו של רפיק אל חרירי, ראש ממשלת לבנון. מעניין מה זה היה עושה לנו בגמר של מועצת הביטחון של האו"ם.

אני יודע שאתם מתגעגעים ל"ספיידרמנו". לא נורא. תזכרו שכל תולעת, גם אחרי שהופכת לגולם יוצא ממנה פרפר. אז אל תאמרו נואש.

>> הבת של שפקס: "הייתי בהלם מאבא"