מיקי רוזנטל חתונה אורלי וילנאי וגיא מרוז
רוזנטל. כבר מכין תגובה | צילום: שוקה

לאתר הווידאו יוטיוב הועלו אתמול שני סרטונים התוקפים את הסרט "שיטת השקשוקה" שיצר מיקי רוזנטל. היום, בתגובה לפניית "גלובס", מודים במשפחת עופר לראשונה כי מדובר בקטעים מסרטון התשובה שהכינה המשפחה למתקפה של רוזנטל עליה.

מהחברה לישראל וממשפחת עופר נמסר היום ל"גלובס": "הקטעים בסרט התגובה לשיטת השקשוקה, שהודלפו ללא ידיעתנו לאינטרנט, מהווים רק חלק מחשיפת העובדות האמיתיות שיובאו לידיעת הציבור בקרוב, בסרט התגובה המלא.

"סרט התגובה יהווה תשובה עובדתית המגובה במסמכים, למסע ההטעיה המניפולטיבי וההשמצות משולחות הרסן שנוהל נגד משפחת עופר, החברה לישראל והחברות הבנות - בז"ן, כי"ל וצים - בחודשים האחרונים. אנו מצפים שכל מי שגיבש את עמדתו על סמך ההצגה החד צדדית והמעוותת ב'שיטת השקשוקה' יצפה בסרט התגובה המלא ויסיק את מסקנותיו לאחר מכן. אין לנו ספק לאיזה מסקנות יגיע".

 

"שיטת השקשוקה", שהוגדר סרט תיעודי, תקף באורח קשה את ההתנהלות העסקית של סמי ויולי עופר. הסרט הופק בתמיכת חברת הלוויין yes, אולם זו משכה את ידיה ממנו בשלב מאוחר ולא הסכימה לשדרו.

כזכור, לאחר שערוץ 1 הרים את הכפפה שאחרים סירבו להרים והחליט לשדר את הסרט "שיטת השקשוקה" של מיקי רוזנטל על האחים עופר - מגיעה כעת התשובה מכיוון משפחת עופר.

המפיק שי נשר מכין עבור משפחת עופר סרט תגובה לשיטת השקשוקה. מדובר בסרט תיעודי בו יוצגו פרטים המפריכים את טענות רוזנטל בסרטו.

כזכור, הסרט "שיטת השקשוקה" גרר פרסום רב לפני שידורו, וזאת בשל מאבק חריף בין משפחת עופר - שניסתה במלא כוחה למנוע את שידור הסרט - לבין רוזנטל, מאבק שהגיע גם לבית המשפט. לאחר שחברת הלוויין yes, שהיתה אמורה לשדר את הסרט, חזרה בה מכוונה זו - ניהל רוזנטל מגעים לשידורו בערוצים אחרים.

ואילו התשובה של מיקי רוזנטל לסרט התגובה של האחים עופר לסרט "שיטת השקשוקה" לא מאחרת לבוא: עו"ד רונאל פישר, פרקליטו של רוזנטל, אמר ל"גלובס" כי סרט חדש, שקשוקה 2, מצולם בימים אלו.

לפי פישר מדובר בסרט חמור וחריף יותר מהראשון, "האחים עופר קיבלו באחרונה מספר שאלות קשות, וטרם הגיבו אליהם" אמר פישר. לדבריו, הכנת הסרט צפויה להסתיים תוך חצי שנה.

באשר לסרט התגובה שמכינים האחים עופר אמר: "אנחנו לא יודעים על מה הסרט, איש לא פנה אלינו לתגובה. אם הסרט באמת יעסוק במיקי רוזנטל אישית, בעיני זה לרדת נמוך כל כך, רק בסרט הסנדק ירדו נמוך בצורה כזאת".

פישר מאמץ את טרילוגיית הפשע הקולנועית גם כשהוא יוצא להתקפה על האחים עופר: "לאחר שיצא הסרט שיטת השקשוקה, משפחת עופר הקימה במהירות בית ספר לעיתונות, וכעת אני רואה שהיא בעסקי הסרטים ומפיקה סרט. אני מציע שהאחים עופר יקימו גם חברת הפקה, עידן עופר יוכל להיות סקורסזה הישראלי, ובמקום לענות לשאלות של רוזנטל נוכל כולנו לעסוק במוטיבים מרכזיים ביצירתו הקולנועית".