גילה אלמגור (צילום: גיגי)
אלמגור. אין שנייה לתרומתה | צילום: גיגי

אמנם בטקס פרסי תיאטרון האחרון לא זכתה גילה אלמגור בפרס השחקנית המצטיינת על הופעתה המרשימה במחזה "אוגוסט: מחוז אוסייג'", אך אולי עכשיו תמצא נחמה דווקא מהכיוון הלא צפוי של אוניברסיטת תל אביב, שהחליטה להעניק לה תואר דוקטור של כבוד לפילוסופיה.

השחקנית הוותיקה תקבל את התואר בטקס חגיגי שיתקיים באולם סמולרש במתחם האוניברסיטה, ב-18 במאי, במהלכו יוענקו תארי דוקטור של כבוד לכמה אישי ציבור ורוח נוספים מהארץ ומחו"ל בהם השופטת מרים בן פורת, הפרופסור יעקב זיו, ראש עיריית תל אביב יפו רון חולדאי ועוד.

"אין שנייה לתרומתה של גילה אלמגור לתרבות בישראל כגברת הראשונה של הבמה והמסך. דרכה המקצועית מזהירה כשחקנית, סופרת, תסריטאית ואישיות תקשורתית המשתרעת על פני יותר מחמישים שנה ואשר זכתה אותה באינספור פרסים, בהם פרס ישראל", נכתב בנימוקי סנאט אוניברסיטת תל אביב, שהחליט להעניק לאלמגור את התואר.

עוד נכתב כי "אלמגור ראויה לאות הוקרה מיוחד על מאמציה הפילנתרופיים וההתנדבותיים ברחבי ישראל, ובפרט בהקמת 'קרן המשאלות של גילה אלמגור', שנועדה להיטיב את חייהם של ילדים חולים וילדים בסיכון, ועל הנדיבות והחזון שגלתה בתרמה את ארכיונה הפרטי למרכז הישראלי לתיעוד אמנויות הבמה באוניברסיטת תל אביב. לא ניתן לתאר את התיאטרון והקולנוע הישראלים בלי להזכיר את תרומתה המרכזית של גילה אלמגור. ללא ספק, אין עוד שחקנית ישראלית שתרמה והעשירה את שדה התרבות הישראלי יותר ממנה".