מדונה בטרנינג שחור ומשקפי שמש (צילום: Reuters)
מדונה. העריצה אותו | צילום: Reuters

"אני לא יכולה להפסיק לבכות בעקבות החדשות. תמיד הערצתי את מייקל ג'קסון. העולם איבד את אחד הגדולים אבל המוזיקה שלו תחיה לנצח. לבי עם שלושת ילדיו ומשפחתו", כך ספדה הלילה מדונה למלך הפופ בהודעה רשמית שהתפרסמה במגזין פיפל.

הודעה רשמית מטעמה של ג'נט ג'קסון, אחותו הצעירה של הזמר, נמסרה לאמצעי התקשורת: "ג'נט ג'קסון מוכת אבל וצער בעקבות מותו הפתאומי של אחיה. היא נמצאת בהפקה של סרט וטסה מיד לקליפורניה להיות עם בני משפחתה".

כמו מדונה, כל עולם הבידור אבל על לכתו של מי שהפך לאגדה עוד בחייו, או כמו שסיכמה זאת הזמרת סלין דיון: "זה מרגיש כמו כשג'ון קנדי ואלביס פרסלי הלכו לעולמם". דיון התראיינה הלילה ל-CNN והוסיפה: "מייקל ג'קסון היה אליל עבורי. הוא לא היה רק מאוד מוכשר, הוא היה גאון. זה הפסד כל כך גדול. אני המומה כמו שאר העולם. הייתה לי הזכות לפגוש אותו בעבר והוא חתם לי על כובע, עכשיו יש לכך משמעות אחרת לגמרי".

דיון סיפרה כי ג'קסון היה באחת ההופעות שערכה בלאס ואגס בשנים האחרונות והגיע מאחורי הקלעים, שם דיברה איתו במשך למעלה משעה על הקריירה והחיים בכלל. "הוא רצה לדעת כל כך הרבה, הוא שאל שאלות על המופע וגם אני רציתי לדעת הרבה דברים עליו, אבל הוא היה נראה כל כך רגיש. במופע, הכרזתי על כך שהוא נמצא במקום והקהל כולו השתגע. בזכות המוזיקה שלו, הוא אף פעם לא ימות".

מקורבים לאליזבת טיילור, חברתו הקרובה של ג'קסון, מסרו בשמה: "אליזבת הרוסה מפטירתו של חברה היקר מייקל ג'קסון, ואין לה כרגע את הכוחות הנפשיים כדי להגיב בעניין".

אשתו לשעבר ליסה מארי פרסלי, בתו של אלביס: "אני כל כך עצובה, מבולבלת ובסערת רגשות. הלב שלי נשבר בשביל הילדים שלו, שאני יודעת שהיו הכל בשבילו ובשביל משפחתו. זה אובדן כל כך גדול בכל כך הרבה רמות, שפשוט אין לי מילים".

ג'סטין טימברלייק: "אני לא יכול למצוא את המילים כרגע כדי להביע כמה אני עצוב. איבדנו גאון ושגריר אמיתי, לא רק של מוזיקת הפופ אלא של כל עולם המוזיקה. הוא היה השראה לדורות רבים ואני תמיד אנצור את הרגעים שחלקתי איתו על הבמה, את כל הדברים שלמדתי ממנו על מוזיקה ומהזמן שהיינו ביחד. הלב שלי עם משפחתו ואהוביו".

לכל הפרטים על מותו של מלך הפופ
עלייתו ונפילתו של מלך הפופ-הרגעים הגדולים של מייקל ג'קסון
הקאמבק שכבר לא יהיה
גם גוגל קרס בפני מלך הפופ
אורי גלר מספיד את חברו הטוב
המוות הפתאומי - כל הספקולציות

אורי גלר: "זה בלתי נתפס"

סלין דיון בוכה (צילום: Vince Bucci, GettyImages IL)
דיון. הוא אף פעם לא ימות | צילום: Vince Bucci, GettyImages IL

אורי גלר, חברו הטוב, התראיין לרשת הטלוויזיה BBC ואמר: "אני בהלם, אני הרוס. הוא החבר הכי טוב שלי. הוא התאמן לקראת הקאמבק הגדול של חייו, הוא היה בכושר מעולה. רק לחשוב שהעולם איבד את מייקל ג'קסון, שמייקל לא בחיים יותר, זה פשוט בלתי נתפס. אני לא יכול להאמין שהוא איננו".

השחקן ג'ו פשי, חבר קרוב נוסף, אמר: "היה פשוט כיף איתו, הוא תמיד ידע להמציא את עצמו מחדש. אף אחד לא הבין מאיפה יש לו כל כך הרבה אנרגיות, וכנראה שבסוף הלב שלו הכריע".

מושל קליפורניה, ארנולד שוורצנגר, הוסיף: "העולם איבד את אחת הדמויות המשפיעות ביותר בעולם המוזיקה. למרות שהיו שאלות רציניות לגבי חייו האישיים, אין ספק שמייקל היה בדרן מצוין".

אין תמונה
שוורצנגר. היה בדרן מצוין
השחקנית ג'יין פונדה כתבה בטוויטר שלה: "אני המומה. חברי מייקל ג'קסון מת. הוא גר איתי למשך שבוע אחרי שצילם את 'מותחן'". דמי מור הוסיפה גם היא בטוויטר שלה: "אני עצובה מאוד לשמוע על מותם של מייקל ג'קסון ופארה פוסט, במיוחד עבור הילדים שלהם".

"היה קשה לאהוב אותו וקשה לא לאהוב אותו", אמר בשידור חי מגיש CNN לארי קינג. "אין דרך לתאר את מה שקרה היום מלבד שוק גדול. אני רואה את כל לוס אנג'לס בוכה מול הבית חולים". קינג הוסיף כי הכין תוכנית מיוחדת בעקבות מותה של פארה פוסט אך לדבריו, מותו של ג'קסון מעמיד הכל בפרספקטיבה אחרת.
הראפר פי דידי אמר: "מייקל הראה לי שממש אפשר לראות את הקצב. הוא גרם למוזיקה לנשום. הוא הצליח לגרום לי להאמין בקסמים".

"היה לו הכל: כישרון, חן ומקצוענות", ספד לו המוזיקאי קווינסי ג'ונס, מי שהפיק את אלבומיו המצליחים של ג'קסון ובהם "Thriller". "איבדתי את האח הקטן שלי היום, חלק מהנשמה שלי הלכה יחד איתו. אני פשוט הרוס מהחדשות הטראגיות האלה. פשוט אין לי מילים".

בריאן אוקסמן, עורך דינה של משפחת ג'קסון, אמר לרשת פוקס: "ידענו שמייקל לוקח משככי כאבים, הוא סבל מכאבים בעקבות שברים בגופו, אבל מייקל לא הניח לאף אחד להתערב".

גם הרב שמולי בוטח, שעד לפני כמה שנים היה קרוב מאוד לג'קסון, אמר לרשת פוקס כי הוא עצוב מאוד אבל לא מופתע: "במשך שנים ידעתי שדבר כזה עלול לקרות והזהרתי את כל הנוגעים בדבר. הוא דחה את כל ניסיונותיי לעזרה".