בריטני מרפי ובעלה (צילום: Andrew H. Walker, GettyImages IL)
בריטני מרפי וסיימון מונג'אק. נפטרו בהפרש של חמישה חודשים | צילום: Andrew H. Walker, GettyImages IL

באופן טרגי למדי, היה זה דווקא מותו המפתיע של סיימון מונג'אק שסייע לפתור את תעלומת מותה המסתורי של אשתו, השחקנית הצעירה בריטני מרפי. מונג'אק, תסריטאי הוליוודי, נמצא ללא רוח חיים בביתם המשותף בגבעות הוליווד במאי האחרון, חמישה חודשים בלבד לאחר ששכל את אשתו באותו בית ממש. החוקרים שניתחו את גופתו קבעו שסיבת המוות של מונג'אק היתה זהה לזו של מרפי: דום לב כתוצאה מסיבוכים של דלקת ריאות קשה.

 הקשר המוזר בין שני המקרים, שחודשים בודדים הפרידו ביניהם, הדליק נורה אדומה אצל חוקרי המשטרה, ודחף אותם לבדוק סברה שהועלתה בחקירת מותה של מרפי. אז חשדו החוקרים כי ייתכן ומדובר בגורם בבית, אך פסלו את האופציה הזאת על הסף. אימה של מרפי, שרון, שעברה להתגורר בבית יחד עם מונג'אק, סירבה לאפשר לחוקרים לבדוק האם יש סיכוי שהבית נגוע בעובש.

 אלא שאחרי מותו של מונג'אק, שרון התרצתה ופתחה את הבית בפני החוקרים. האתר TMZ חושף כי בבית התגלה עובש חמור שפשה בו והרעיל לאט את בני הזוג. העובש, ככל הנראה, היה הגורם למחלתם של השניים ובסופו של דבר גם הביא למותם בטרם עת.

 כזכור, אחרי מותה של מרפי התפרסמו באמצעי התקשורת העולמיים מספר חשדות, ביניהן האפשרות שהכוכבת נטלה שילוב קטלני של תרופות מרשם, ובין השאר הופנתה אצבע מאשימה לעבר בעלה, שדחה את ההאשמות מכל וכל. מותו של סיימון הותיר גם את העיתונות האמריקאית מבולבלת, אבל כעת נראה שהתעלומה הגיעה לפתרונה, ושבני הזוג יוכלו, סוף סוף, לנוח על משכבם בשלום.