משפטו של מפיק העל הארווי ווינשטיין נכנס להילוך גבוה וצפוי להיפתח ב22 לינואר. בינתיים  שוקדים בבית המשפט בניו יורק על למצוא את חבר המושבעים הנכון שיקבל את ההחלטה על עתידו של החשוד באונס באחד מהמשפטים החשובים של העשור ומה שנחשב למשפט MeTooאחת המועמדות המפתיעות ביותר לתפקיד היא דוגמנית העל ג'ג'י חדיד.

View this post on Instagram

A post shared by Daily Hadids (@dailyofhadids) on

מי שרגילה ללכת על מסלולי הדוגמנות נכנסה אמש לבית המשפט במנהטן יחד עם עוד 119 מועמדים לתפקיד חבר המושבעים. כאשר נשאלו המועמדים האם הם מכירים את הנאשם או עורכי דינם נאלצה חדיד להרים את ידה ולציין: "אני מכירה את הנאשם". לאחר שנשאלה האם היא חושבת שהיא תוכל לפסוק באופן נייטרלי בנושא השיבה בחיוב

לאחר מכן השופט ציין יותר מ-80 עדים פוטנציאלים שעלולים להופיע במהלך המשפט. ביניהם סלמה הייק, שרליז תרון ורוזי פרז. השופט שאל האם מישהו מהמועמדים מכיר את העדים ושוב חדיד הייתה צריכה להרים את ידה ולציין שהיא נפגשה בעבר עם סלמה הייק וייתכן שגם עם קייאן בטי. בשלב זה השופט נאלץ לשאול אותה האם ההיכרות ביניהן יכולה להפריע לה לפסוק בהוגנות והדוגמנית ענתה: "אני חושבת שאני יכולה לשמור על ראש פתוח בנוגע לעובדות"

ג'יג'י חדיד
צילום: urbansophisticationtm

עשרות מהמועדים הפוטנציאלים שוחררו לביתם אך דווקא חדיד, אשר מקורבת מאוד לתעשייה, נשארה למלא שאלון בנושא. הדוגמנית התבקשה לחזור בשבוע הבא להמשך תהליך הסינון שלאחריו יבחרו 12 מושבעים ועוד 6 יעמדו בתור רזרבות למשפט הכה חשוב.

ויינשטיין בן ה-67, מי שהיה אחד האנשים החזקים ביותר בהוליווד מכחיש את ההאשמות וטוען כי כל המפגשים המיניים שהיו לו - היו בהסכמה. במשפט הזה הוא מואשם בתקיפה של שתי נשים בניו יורק, אבל למרות שמדובר רק בשני מקרים מתוך 80 (שרובם תחת התיישנות), ויינשטיין עשוי להישלח למאסר עולם אם יורשע.  

הארווי ויינשטיין בכניסה לבית המשפט
צילום: reuters

מנגד ג'ג'י חדיד נחשבת לחברה טובה של כמה נשים בתעשייה אשר האשימו בפומבי את ווינשטיין, בין היתר קארה דלווין שלא רק ביקרה אותו אלא חשפה שהיא עברה חוויה מטרידה בעבר על ידי המפיק כאשר ליגלג על הבחירות המיניות שלה כשאמר לה: "את לעולם לא תצליחי בתעשייה בלסבית, תשיגי לך זקן"