מירית וקנין ואריק אלפר (צילום: אורי אליהו)
וקנין ואלפר.החיים שלה מעניינים יותר | צילום: אורי אליהו

עוד לפני שהגיע הרגע הגדול של גמר "הישרדות", בו נודע לנו קבל עם ופריים טיים כי אריק אלפר הוא הזוכה בתואר השורד האחרון, החליטו בערוץ הוט בידור ישראלי, שהוא מספיק מעניין עבורם כדי להופיע בעונה הקרובה של התכנית "יום בחיי", שעוקבת אחרי סלב במשך יום שגרתי בחייו. אלפר נענה להצעה וצוות של התכנית כבר התלווה אליו ליום שלם וצילם עימו תכנית מלאה.

אלא שאז הגיע רגע הניצחון של אלפר, שהוביל את גיא פינס להפיק תכנית שלמה על חייו שתשודר בערוץ 10, מה שכנראה הפך את ה"יום בחיי" שלו להרבה פחות אטרקטיבי בעיני מנהלי הערוץ. אז על אף העובדה שהתכנית כבר צולמה, החליטו בערוץ לעשות מעשה ומיד אחרי הגמר בקיסריה פנו יוצרי התכנית למירית וקנין, זו שכמעט לקחה את המקום הראשון, והציעו לה לככב בעונה הקרובה של התוכנית במקום אריק.

מקורבים לאריק סיפרו כי הוא קיבל את ההחלטה באכזבה גדולה אך לא ניסה להפעיל לחצים מיוחדים על צוות התכנית. בסביבתה של מירית אמרו כי לפני שנתנה את הסכמתה להצטלם לתכנית היא התלבטה ארוכות ולא ממש רצתה לעשות את זה. רק אחרי שכנועים והסברים, החליטה לבסוף ללכת על זה. 

ומה עם נטע לי זלצרמן? היא בכלל לא נלקחה בחשבון; לדעת קברניטי הערוץ, החיים שלה לא כל כך מעניינים.

מ"הוט בידור ישראלי" נמסר:
"לאור ההתעניינות התקשורתית הרבה סביב זכייתו של אריק אלפר וריבוי צוותי הצילום שמלווים וילוו אותו בימים הקרובים, החליטו בהוט בידור ישראלי ללוות דווקא את זוכת המקום השני וחביבת הקהל, מירית וקנין".

מערוץ 10 נמסר:
"אין תגובה".