"החיידק לא עשה את העבודה, אולי בפעם הבאה", "חבל שלא מתת בלידה", "שתצטרף לאמא שלה, האפס הזו": כוהנת הכושר והבריאות שר פיטנס סופגת תגובות קשות ומאיימות ברשת מאז פרסום הסרטון בחשבון האינסטגרם שלה, שדרכו ניסתה לעורר מודעות להשלכות הבריאותיות של סגירת ענף הכושר.

בסרטון, שנמחק בינתיים, שר פוגשת מתאמנת שלה ולא מזהה אותה כביכול כיוון שהעלתה במשקל במהלך ימי הסגר. "מטרת הסרטון הייתה להעלות לסדר היום את המודעות לכך שענף הכושר סגור ולהעביר את תחושת התסכול שאני באופן אישי ועוד אלפי נשים מרגישות", הסבירה שר בשיחה עם ניב רסקין ב"חדשות הבוקר", "רציתי להעביר את המסר שבתקופה הזאת של הסגרים יש בעיה של עלייה במשקל".

שר התייחסה לטענה כי נשים רבות נפגעו מתוכן הסרטון: "אם יש משהו שאני לא מתווכחת איתו זה רגשות. מטרת הסרטון התפספסה לצערי. יש שמנופוביה, אני מגנה את התופעה הזאת, היא נוראית, אבל לומר שיש קשר בין שמנופוביה לבין דיבור על עלייה במשקל בזמן הסגר זה פשוט להוציא דברים מפורפורציות".

"הסרטון נועד להיות סרטון הומוריסטי וסאטירי", המשיכה שר, "כידוע, בהומור מקצינים סיטואציות. עושים את זה כל יום באלפי תוכניות, 'ארץ נהדרת' לוקחת אנשים ומגדילה אותם ופתאום הצחוק שלהם אחר והראש שלהם ענקי. הומור עושים דרך הקצנה ודרך סאטירה".

הפרסומת של שר פיטנס (צילום: מתוך האינסטגרם של שר פיטנס)
שר פיטנס בסרטון שעורר סערה | צילום: מתוך האינסטגרם של שר פיטנס

בדיעבד, את מתחרטת על האופן שבו נעשה הסרטון?
"במבט לאחור אני חושבת שהבעיה הייתה בבחירת ההומור. זה לא היה נכון לעשות את הסרטון הזה דרך הומור, כי כל אחד מפרש הומור לפי דעתו. הייתי עושה את הסרטון בצורה יותר רצינית ושלא יהיה נתון לפרשנות".

איך את מתמודדת עם התגובות הקשות בעקבות הסרטון?
"אפשר לא להסכים עם סרטון מסויים, אבל לרשום תגובות נוראיות כמו 'החיידק לא עשה את העבודה' ו'חבל שלא מתת בלידה'? תגובות כאלה מראות לנו פרצוף הרבה יותר מכוער. גם אם לא מסכימים על נושא מסויים צריך לקיים שיח מכבד ולא שיח אלים שמוביל למילים קשות ואיומות. מחקתי את הסרטון כי חלילה וחס לא הייתה כוונה לפגוע באף אחת. עצם זה שזה פגע במישהי, זה פספס את המטרה ולא זאת הייתה הכוונה".

את חושבת שנהגו בך ביד קשה יותר פשוט כי את שר פיטנס?
"אני יודעת מי אני ומה הדרך שלי. אני מעבירה לכל האנשים שעוקבים אחריי את הדרך של לאהוב את עצמך ולקבל את עצמך, ומתוך הקבלה הזאת אם משהו מפריע לעבוד קשה כדי לשנות אותו. לא עוסקת באם נהגו בי ביד קשה או לא, אני באה ואומרת את דעתי. אני שמחה שהסרטון הזה עשה רעש כי באמת יש מגפת השמנה".