תגובות חריפות ברשת נגד כוהנת הכושר והבריאות שר פיטנס בעקבות סרטון פרסומת שהעלתה לחשבון האינסטגרם שלה. בסרטון, שמעודד הרשמה לרשת מכוני הכושר שלה שצפויה להיפתח מחדש בימים הקרובים, נראית שר כשהיא פוגשת מתאמנת שלה ולא מזהה אותה בגלל שהעלתה במשקל במהלך ימי הסגר.

בתוכנית "פאולה וליאון" נערך דיון על הסערה שהתעוררה בעקבות הסרטון. השחקנית והדוגמנית אחינועם גלבפיש טענה כי מדובר בסרטון פוגעני. "אותי זה פחות הצחיק. אני אישה עם חוש הומור, אין לי בעיה לצחוק על דברים ואין לי פרות קדושות, אבל הסרטון נגע לי בנקודה רגישה", הסבירה גלבפיש, "השיח שנובע ממה שצף בסרטון של שר מעודד הרבה מאוד בושה אצל נשים בגוף שלהן. הוא אומר - רזה זה טוב ומלא או שמן זה רע".

View this post on Instagram

A post shared by SHER Fitness/שר פיטנס (@sher_fitness)

מעיין קרת, מומחית לדימוי גוף חיובי שעובדת עם נערות למען העצמתן, הצטרפה לגלבפיש: "זה לא הצחיק אותי. אם הייתה פרסומת שצוחקת על צבע עור, זה גם היה לגיטימי? יש פה השוואה בין נשים כאילו כדי לדרבן הרזייה, אבל למעשה זה מדרבן הלקאה עצמית. הרזייה לא מוכרת בריאות, זאת מוטיבציה לזמן הקצר".

כתבת "פאולה וליאון", שיר מושקוביץ, לא מצאה פגם בסרטון ההומוריסטי: "שר היא גורו כושר ובריאות, לא מדובר פה על דוגמנית דקיקה שמעודדת רזון או הפרעות אכילה. זה הווייבים והמסר של שר. זה הומור, גם ב'ארץ נהדרת' מקצינים דברים. זאת סאטירה".

שר פיטנס הייתה בין החיים למוות  (צילום: באדיבות ספורט 1, קשת12)
שר פיטנס | צילום: באדיבות ספורט 1, קשת12

פאולה וליאון פרסמו בפייסבוק שלהם את הסרטון שזכה למאות תגובות, חלקן חיוביות וחלקן שליליות. אחת הגולשות כתבה: "מצחיק זה לא, חבל ששר בוחרת למצב את עצמה במקום שבו הספורט הוא רק לשם המראה המושלם. זה מסר רדוד ושיפוטי, היא צריכה לפרסם התנצלות. מכירה הרבה נשים מלאות שהן בכושר מצויין".

תגובת שר פיטנס: "בימים אלו, כשענף הכושר סגור ומיליוני בני אדם יושבים בבתיהם, נשים רבות מרגישות אבודות ללא מסגרת ומתקשות לשמור על אורח חיים בריא. מדי יום אני מקבלת אלפי הודעות שמתארות את ההרגשה. ניסיתי להעביר את המסר בסרטון הומוריסטי לחלוטין וכהרגלו הומור מתאפיין בהקצנת סיטואציות. לא היה לי כל רצון לעסוק במראה או בדימוי גוף אלא רק להעביר תחושה והרגשה כללית שאני מקבלת מאלפי נשים. אני מאמינה באהבה ובקבלה עצמית ושאנו כנשים, הרבה מעבר למשקל או למידה כלשהי, עלינו לאהוב את עצמנו בכל מצב ולכן השרשתי את הערכים האלה בליבת הרשת ומאות אלפי נשים שהן חלק ממשפחת שר פיטנס יעידו על כך. בכל מקרה, אם יש מישהי שמצאה דברים פוגעניים בסרטון אני מתנצלת ממעמקי ליבי ושולחת לה חיבוק חם ואוהב".