דודי מליץ (יח``צ: רונן אקרמן)
מליץ. בשביל העסק | יח``צ: רונן אקרמן

אחד הסיפורים העסיסיים בבית "האח הגדול VIP", מלבד הריבים על בסיס יומי של מנחם בן עם שאר דיירי הבית, הוא המתח בין האקסים מאיה בוסיקלה ודודי מליץ. זה התחיל בכניסה המפתיעה של מליץ אל הבית, נמשך בריבים קולניים והסתיים, לפחות נכון לרגע זה, בפיוס בין השניים.

מי שיושבת בבית ורואה את כל ההתפתחויות היא לנה כץ, חברתו של מליץ מזה שנתיים, שאומרת שההתחממות ביחסים בין השניים לא מפריעה לה. "אני מכירה את דודי ומכירה את ההתנהגות שלו", היא מסבירה, "אני יודעת שאין שם כלום. הם נפרדו לפני שלוש שנים וזה הרבה מאוד זמן".

לא הרתיע אותך שהוא נכנס לאותו בית עם האקסית שלו?
"למה שזה ירתיע אותי? לכל אחד יש אקסים, ואני ממש לא קונה את הכביכול קרבה ביניהם. כל פעם שדודי נמצא במקרה ליד מאיה בבית הם שמים מוזיקה של אהבה אבל זה שטויות. אני לא מתרגשת מזה בכלל, ציפיתי ליותר גרוע מההפקה".

אז לא היה מצב שאמרת לו 'מאיה שם, אל תלך'?
"אין לי שום חרדות. לא שמחתי מזה שמאיה בבית אבל זה לא משהו שגרם לי להגיד לו לא. החששות שלי היו דווקא שהם יריבו שם כל הזמן. אני מאוד מקווה שהם ישלימו וישימו את כל העבר מאחוריהם".

אין תמונה
כץ. יודעת שדודי ינצח
אפשר להגיד שדודי מפתיע אותך בהתנהגות שלו?
"מפתיע אותי שיש לו כל כך הרבה סבלנות לכל דיירי הבית, זו לא הסביבה הטבעית שלו, ואני חושבת שהוא נתון שם להרבה מאוד לחצים".

אילו עוד תכונות יש לדודי שעדיין לא נחשפו לצופים?
"הוא לא נוטר טינה, הוא מצחיק ואין לו חוש כיוון. הוא יכול להיות שני רחובות מהבית ולא לדעת שהוא ליד הבית".

את חושבת שהוא יכול לנצח?
"כן. כי הוא לא צבוע, לא מתלכלך ולא הסתיר שהסיבה בגללה הוא נכנס לבית היא לקדם את העסק שלו".

הוא דווקא קצת התלכלך בריב עם אמיר פיי גוטמן.
"דודי חושב שאמיר יוצר שם תופעת עדר, אין שום סיבה שאף אחד לא ידבר עם מנחם בגלל שאמיר החליט. מה שהוא אמר לאמיר על הקריירה המדשדשת שלו בא אחרי שאמיר מאוד פגע בו. רואים שדודי פגע לו בנקודה רגישה, כמו שאמיר ידע לפגוע לדודי בנקודה הרגישה שלו".

את חושבת שהתוכנית תעשה לו טוב?
"כן. בעבר עשו על דודי כתבות מאוד לא יפות ומאוד לא מפרגנות. עכשיו, כשהצופים בבית רואים את דודי האמיתי, מצטייר בחור אינטליגנט ולא עוד דוגמן. אפילו מיקי לוין (חברתה הטובה של בוסקילה – י.פ) התקשרה אליי ואמרה שהיא מאוד הופתעה מדודי ושינתה את דעתה עליו ב-180 מעלות".

אחד יחיד ומיוחד

המילה "אינדיבידואל" עולה פעמים רבות לאורך הראיון כהסבר לכך שמליץ כיום הוא בזכות עצמו וכבר לא "האקס של". "אני אשמח מאוד שמאיה תצא לפני דודי מהבית", מודה כץ, "אני בטוחה שאז יבינו לתמיד שהוא לא רוכב על הקריירה שלה. מאיה אמנם יכולה לנצח בתוכנית אבל אם ההפקה תהיה הוגנת ותיתן לדודי ולמאיה אותו זמן מסך, דודי ייקח אותה בגדול".

אז הוא לא נכנס לבית בשביל לעצבן את מאיה כמו שאמיר אמר?
"איזו שטות. הוא מאוד חשש שהיא תהיה שם כי הוא לא רצה שיווצרו רגעים בעייתיים איתה. הוא מאוד מכבד את מאיה והוא לא יפגע בה, בעיקר לא בטלוויזיה שזה יכול לפגוע לה בקריירה. אמיר יודע שמאיה שם יותר פופולרית משאר המתמודדים ומבחינה אסטרטגית הוא רוצה להגן עליה".

דודי מליץ ולנה כץ (צילום: mako)
כץ עם מליץ. מתגעגעת מאד | צילום: mako
ומה את אומרת על המרד שאמיר ארגן על מנחם?
"זה אמבוש, זה לא נראה טוב ואני שמחה שדודי לא שם. הם לא צריכים לריב איתו על כל נושא. הוא איש דעתן עם דעות קצת חשוכות והוא יודע איך לפגוע להם בנקודות הרגישות, אבל שידברו על הדברים, לא צריך חרם".

מלבד דודי יש עוד דיירים שנקשרת אליהם?
"בצורה מאוד לא אובייקטיבית אני אוהבת את שימי ופנינה, כי הם מאוד מגנים על דודי".

ואת מי את לא כל כך אוהבת?
"אני לא אענה על השאלה הזאת. חבל לך על הזמן".

יש לך הימור מי ינצח?
"אני באמת חושבת שדודי ינצח כי הוא הכי אמיתי שם".

את מתגעגעת אליו?
"מאוד, וגם הכלב שלו מאוד מתגעגע אליו ולא מפסיק לבכות כשהוא רואה אותו בטלוויזיה. אחרי שלאקי לא הסתדר בבית הצעתי להפקה להכניס את הכלב של דודי שיצטרף אליהם אבל בהפקה אמרו שהוא לא כלב סלב".

יש מצב לחתונה אחרי שהוא יצא משם?
"זה מידע שאני מעדיפה לחשוף בפורומים קצת יותר אינטימיים מהאינטרנט".

מיקי לוין בתגובה: "חשוב להבהיר שהדברים שאמרתי ללנה על דודי נאמרו אחרי שיחה שניהלתי איתה בתור כתבת ושבה היא האשימה אותי בחוסר אובייקטיביות שלי כלפיי דודי מעצם חברותי למאיה. תוך כדי שיחה הודיתי בפני לנה שדודי אכן התבגר והשתנה ואני שמחה בשבילו על ההתפתחות שלו ועל השינוי לטובה".