רק אתמול סיפרנו לכם על האירוסים של יוצאת האח הגדול, לירז אסייג, עם בן זוגה ב-10 החודשים האחרונים, שחר לבנגרונד. למרות הקורונה, שחר כרע ברך ביום ההולדת של לירז, שבכלל חשבה שמדובר במסיבת הפתעה. "אמרתי סוף סוף עושים לי מסיבת הפתעה", שחזרה לירז את רגעי ההצעה בראיון בפאולה וליאון, "ואז אני רואה אותו עומד שם רועד, מוכן עם קופסה. זאת הייתה התרגשות מטורפת".

עבור שחר, שהודה שלא אוהב להיות במרכז העניינים, הרגע הזה היה מעט מביך. המילים התבלבלו לו, הקול שלו רעד, כך שבסופו של דבר מצא את עצמו אומר כמעט בלחש את המילים המרגשות. כזכור, את הזוגיות עם שחר חשפה לירז ברשתות החברתיות, וסיפרה ששחר הוא גבר שעבר הליך שינוי מגדר מנקבה לזכר. "אני לא מסתיר את העבר שלי, זה חלק ממני, אבל יש עכשיו משהו חדש. למשפחה הקרובה קצת יותר קשה, סה"כ הם גידלו אותי כנקבה, אבל עם הזמן".

לירז, כידוע הגיעה מבית חרדי, כך שעד ששחר נכנס לחייה, הייתה מבקשת בכל הדלקת נרות את הזיווג הנכון לה. "הדיבור שלי עם אלוהים הוא ישיר, אף פעם לא באתי אליו עם רשימת מכולת. לא אמרתי אני רוצה גבר, אמרתי אני רוצה את הזיווג שלי, את הכי מדויק לי. והגיע לי האדם הכי מדויק. זה גבר שבחר להיות גבר. גבר לא נולד עם איזה איבר בין הרגליים וזה מה שהופך אותו לגבר, גבר זה מישהו שמתנהג ככה, שבוחר להיות ככה. זאת ההגדרה".

לסיפור של לירז יש אמנם סוף טוב, אבל לא תמיד המצב היה כזה. "היו לי מערכות יחסים נוראיות, קטסטרופליות. אתם מכירים אותי כדמות מפורסמת בזכות הפועל שלי, אבל אז יכולתי להיות בכותרות בהקשר אחר לחלוטין אם לא הייתי בורחת. הייתי נראית כמו דלמטי. באחד מהקשרים שלי הייתי עם סימנים שהגוף שלי התעוות מרוב מכות, הייתי בסכנת חיים, במצב קטסטרופלי, הייתה סכין שמוצמדת לי לצוואר".

איך לא קמת והלכת?
"כשאישה מגיעה למצב כזה, כשמישהו מגיע למצב כזה, לא רואים בכלל אופציה אחרת. שנים שהייתי במצב שהדחקתי כל כך עמוק את המכות. הייתי שם יותר מדי, אני חנוקה כשאני מדברת על זה, אבל נשים שנמצאות במקום כזה, כל שנייה נוספת שהן חטפו את המכה זה יותר מדי".

לירז אסייג ושחר לבנגורד, מאי 2020 (צילום: רפי דלויה, יחסי ציבור)
צילום: רפי דלויה, יחסי ציבור

איך יצאת מזה?
"זה פשוט לברוח. ברחתי במצב שיד שמאל שלי הייתה כפול שלוש מהגודל שלה, ופשוט ברחתי. התלוננתי במשטרה כל פעם, אבל המשטרה שלנו לצערי זה אוזלת יד אחת גדולה. בבתי המשפט הענישה היא מגוחכת ברמות שאין לתאר".

איך שומרים על עצמך?
"למדתי איך להגן על עצמי. קיק בוקסינג, אגרוף, נכנסתי לזירה כדי להגן עליי פיזית. זה שינה לי את המחשבה. הלך הרוח שלי היום זה שאף אחד לא יתעסק איתי. לא רק פיזית, אין לי פחד, מי שיבוא אני הורגת אותו תוך שלוש שניות. באינסטינקט אני כבר פועלת, אף אחד לא יתעלל בי. אין מקום לבריונות יותר מכל סוג שהוא".

גם כשזה נוגע לתגובות על האירוסים?
"זה לא נוגע. העור שלי כל כך מחוספס ועבר כל כך הרבה, תרתי משמע, שכלום לא יחדור אותו כלום".