"לא נסלח לכם": אחרי שנודע היום כי הציונות הדתית מתנגדת לעסקה לשחרור חטופים בטענה שהיא "רעה לביטחון ישראל", ועוצמה יהודית הוסיפה כי אין להסכים לה בשל סכנה להתארגנות חמאס וכי "יש להמשיך להכות באויב" - אביב גפן מבקר בחריפות את ראשי המפלגות, בצלאל סמוטריץ' ואיתמר בן גביר.

בציוץ שהעלה בחשבון ה-x שלו (טוויטר לשעבר) כתב גפן: "בן גביר וסמוטריץ', הצבעתם נגד ילדי ישראל כדי לקושש קולות למפלגה החשוכה והכושלת שלכם, לא נסלח לכם. אולי אתם מאמינים באלוהים, אבל אלוהים לא מאמין בכם".

אביב גפן נגד בן גביר וסמוטריץ' (צילום: מתוך אינסטגרם)
הציוץ של אביב גפן | צילום: מתוך אינסטגרם

הביקורת של גפן מגיעה לאחר שבן גביר וסמוטריץ' הודיעו כי הם מתנגדים למתווה המסתמן, במסגרתו חמאס ישחרר 50 חטופים ישראלים, בעיקר נשים וילדיהן, כאשר בתמורה ישראל תשחרר מעל ל-100 אסירים ביטחוניים ותפסיק את הלחימה לארבעה ימים.

מפלגתו של סמוטריץ' הודיעה כי העסקה תהיה שגויה, מאחר שהלחץ הצבאי על חמאס עובד וכי צריך לוודא שכל החטופים ישוחררו. "אנו מעמידים אל מול פנינו את החטופים הנותרים, ובהם חיילי וחיילות צה"ל שהעסקה תפקיר אותם לפרק זמן בלתי ידוע, תעלה את 'מחירם' ותיתן לחמאס את האפשרות להתארגן להסתרתם ולעמידה ממושכת יותר במתקפות צה"ל. הדרך היחידה להשבת כל החטופים היא דרך המשך הפעלת הלחץ הצבאי הבלתי פוסק על חמאס, עד להכרעה מוחלטת".

במקביל, עוצמה יהודית הודיעה כי "ככל שהפרטים שפורסמו אודות תנאי העסקה הם אכן התנאים, נתנגד לעסקה". לדבריהם, "הסכמת חמאס לעסקה מעידה שצה"ל מבצע כתישה אפקטיבית, יש להמשיך להכות באויב ולהביא אותו לעסקה בתנאים שישראל מכתיבה ולא בתנאים הבעייתיים מאוד שמסכנים את כוחות צה"ל ולא מבחינים בין החטופים".