בזכות עבודתו בצמד "שי ורועי", שי לוי הפך לאחד מכוכבי הילדים המוכרים של השנים האחרונות וברזומה שלו נכללת תכנית טלוויזיה מצליחה וגם הצגת חנוכה "חפש את המטמון" בה הופיע על הבמה יחד עם יובל המבולבל ועוד כוכבי ילדים גדולים.

אמש, בסרטון קורע לב שפרסם בעמוד הפייסבוק שלו, לוי התוודה על הקשיים הכלכליים אליהם נקלע, סיפר על החרדות הקשות שהביאו החובות לביטוח לאומי ולמס הכנסה וביקש את עזרת הציבור בכיסוי ותמיכה.

הבוקר (ד') הוא הגיע לדבר על זה אצל ניב רסקין ב"חדשות הבוקר" (קשת 12), וניסה להסביר איך הגיע למצב הקשה הזה, ומדוע בחר באופציה הכל כך אמיצה, בה אף כוכב אחר לא היה בוחר, של וידוי בפייסבוק: "הגעתי לנקודה שאני לא יכול לעזור לעצמי וגם הסובבים לא יכולים לעזור לי", סיפר כוכב הילדים לפאנל התכנית.

איך מגיעים למצב כזה?

"אני יודע שאתם רואים מולכם אדם מבוגר בן 41, אבל אני כל החיים מתמודד עם הפרעת קשב וריכוז וגיליתי את זה רק לפני שלוש שנים. ואני לא מצליח להתמודד עם המורכבות של התנהלות כלכלית".

אתה מופיע על כל הבמות, בתוכניות, לכאורה עשית את זה. איך מגיעים לחובות כאלו, על מה הולך הכסף?

"הבעיה התחילה עוד לפני שהתחלנו עם שי ורועי. ברגע שנכנס כסף לא ידעתי איך להתנהל איתו. נניח קיבלתי מאה שקלים אז השתמשתי בהם, אבל בעצם הייתי צריך לתת חמישים שקלים למדינה".

שי ורועי עם הבנות של רועי
"הבעיה התחילה עוד לפני שי ורועי" | צילום: תומר ושחר צלמים

"זה לא בגלל דברים לא חוקיים, אין סמים או הימורים". התוודה הכוכב. "החובות שלי הם למדינה, לא לשוק אפור... אני לא רוצה שאנשים ישלמו לי את החובות, אני רק רוצה שיעזרו לי להרים את הראש כדי שאני אוכל לעבוד וליצור ולעשות את מה שאני יודע לעשות כדי לצאת מזה".

מה התגובות של החברים בתעשייה? אתה הרי עובד עם כל הגדולים.

"כולם חיבקו ועזרו, גם בהפקה שאני משתתף בה עכשיו עם יובל המבולבל ומיכל ינאי וכל הצוות המופלא, באמת. פשוט התפרקתי אתמול והתחלתי לבכות על הבמה ואיך שירד המסך כולם חיבקו אותי וזה אחד הדברים שרציתי, רציתי חיבוק, רציתי לדעת שאני יכולה לעבור את הדבר הזה".

הקרובים שלך לא עזרו?

"רועי נתן לי המון כסף והמשפחה שלי אבל גם אצלהם זה מוגבל. המפלצת היא גדולה, אז זה לא מספיק. גם הרשויות התחשבו וניסו לעזור בכל דרך. זה לא בושה לבקש עזרה, זה מה שחשוב לי להגיד".

שי ורועי
היה שם בשבילו. שי ורועי | צילום: רונן אקרמן

הקהל שלך זה ילדים, חשבת על זה שהם יראו את הסרטון?

"זה קצת הפריע לי שילדים ראו את זה כי אולי זה יכול לפגוע בהם. אבל אולי זה בסדר, הם יראו שכולנו בני אדם וכולנו עושים טעויות וזה חשוב מאוד להודות בטעות ולנסות לתקן אותה. קיבלתי המון פניות והמון אנשים עזרו, ואני רוצה להגיד תודה".