לפני ארבעה ימים בלבד (א') סיפרנו לכם בהתרגשות כי כחצי שנה אחרי שהביאה לעולם את בתה הראשונה, דניאל גרינברג כבר נמצאת בהריון שני, ומצפה לאח או אחות למיאל הקטנה. דניאל תיעדה את התקופה המרגשת היטב בעמוד האינסטגרם שלה, אבל בראיון חשוף ואינטימי עם יעל בר זוהר היא דיברה על הקשיים אחרי הלידה הראשונה, וחשפה שסבלה מדיכאון אחרי לידה.

"תמיד רציתי להיות אמא צעירה, ולא ילד אחד או שניים, אני רוצה ארבעה", היא אמרה. "זה לא היה קל בהתחלה. זה לא שחזרתי מבית חולים ובום, אני אמא. לקחתי את הכל על עצמי, הכל היה לי חדש, הגוף כואב וזה סוג של טראומה, ונשים צריכות להרגיש בנוח לבקש עזרה במיוחד כשהן רק הופכות לאמהות".

דניאל גרינברג, ינואר 2021 (צילום: מתוך האינסטגרם של דניאל גרינברג)
"סבלתי מדכאון אחרי לידה". דניאל גרינברג ומיאל גולן | צילום: מתוך האינסטגרם של דניאל גרינברג

"אני יכולה לשתף שלי הייתה חוויה פחות נעימה אחרי הלידה, והייתי בדיכאון אחרי לידה", דניאל חשפה. "אין לך סבלנות, את בוכה מחוסר כוח, ואת מסתכלת עליה ואומרת: 'היא שלך לכל החיים'. אין להתקשר לאמא שלה ולבקש שיבואו לקחת אותה, את צריכה להתמודד. את עייפה, כאובה, קמה בלילה, ולי היה קשה לבקש עזרה. הרגשתי שאם אני אבקש עזרה אני לא טובה מספיק, והבנתי שאני חייבת לבקש כדי להחזיר לעצמי את השקט שלי. היום אני מאחורי זה וזה מדהים. אני מקבלת עזרה בלי לבקש, אבל אף אחד לא מכין אותך לזה: היו לילות שהיא הייתה בוכה בלי הפסקה ולא רצתה לאכול ואין לך מושג מה לעשות, ומצד שני את סוגרת את הדלת בשקט כדי לא להעיר את בעלך כי מה זה קשור אליו".

דניאל המשיכה ודיברה על הקושי שנתקלה בו מול ברשתות החברתיות, בהן הכל תמיד "נראה מושלם". "את לא תראי בסטורי מישהי כותבת שהיא בדיכאון אחרי לידה ושלא טוב לה. היא תצייר את מה שטוב ואת מה שסבבה. אף אחד לא מעביר דברים 'תאכלס', וזה גם מכניס אנשים ללחץ: הכל נראה מושלם אצלם. למה אני עוברת את זה ואת זה ואצלי הכל שונה?".