כפי שנחשף אתמול ב-mako סלבס, ציפי רפאלי, האסירה המפורסמת במדינה המרצה עונש של 16 חודשי מאסר בכלא "נווה תרצה" בגין העלמת מס, הגישה עתירה לבית המשפט המחוזי נגד שירות בתי הסוהר בגי אי קבלת טיפול רפואי תוך טענות שחייה מצויים בסכנה ממשית. כעת נודע לנו כי רפאלי משכה את העתירה.

"רפאלי הבינה שזו עתירה מיותרת לגמרי כפי שסברנו מלכתחילה והטיפול הרפואי שקיבלה היה טוב. לא נשקפת שום סכנה ממשית לחייה כפי שהיא טוענת. יש לנו אסירים חולי סרטן שמקבלים טיפול מהטובים בארץ ואין להשוות אותם למצבה בכלל", אמרו גורמים בשב"ס הבוקר ל-mako, "רפאלי טיפסה על עץ גבוה וטוב שירדה ממנו מהר".

לעומתם, מקורבי רפאלי טוענים מנגד כי שב"ס הוא שהתקפל וביקש למשוך את העתירה וכי ציפי קיבלה את הטיפול הרפואי שהייתה זקוקה לו זמן קצר לאחר הגשת העתירה.

זה רשמי: ציפי רפאלי בדרך לכלא (צילום: מתוך "ערב טוב עם גיא פינס", קשת 12)
מקורביה של ציפי טוענים כי היא קיבלה את הטיפול שרצתה. בר וציפי רפאלי | צילום: מתוך "ערב טוב עם גיא פינס", קשת 12

"בשב"ס מיהרו לתת לציפי טיפול רפואי זמן קצר לאחר שהגישה את העתירה, הם הבינו שחייה בסכנה", טוענים מקורביה, "העתירה של ציפי לבית המשפט הלחיצה מאוד את בכירי שב"ס שרוצים שקט תעשייתי ולכן נענו לבקשתה".

עיון בבקשה למשוך בעתירה דווקא תומך בגרסת שב"ס לפיה הטיפול הרפואי של רפאלי שהיה בבחינת שני רופאים הוחזר לה עוד בטרם הוגשה העתירה - ההחלטה למשיכת העתירה התרחשה כמה שעות לאחר הפרסום בלעדי שלנו על כך שגורמים בשב"ס זועמים על התנהלותה של רפאלי ועל עצם הגשת העתירה המיותרת כהגדרתם.

"ציפי רפאלי התבלבלה. היא הגיע לכלא, לא לפיקניק או לקייטנה. הטיפול הרפואי שהיא מקבלת הוא טוב וראוי. פנייתה נבדקה על ידי שני רופאים בכירים ולאחר מכן הוחלט שהיא תקבל את הטיפול הקודם. כל העתירה שלה מיותרת. יש אסירים שמצבם הבריאותי גרוע בהרבה מזה של רפאלי. היא אינה שונה מכל אסירה בכלא ומקבלת טיפול שווה כמו כולן", ציינו גורמי שב"ס.

ביקשה וקיבלה: בלי צלמים בבית המשפט (צילום: מתוך "ערב טוב עם גיא פינס", קשת 12)
ציפי רפאלי חוששת לבריאותה בגלל הקורונה | צילום: מתוך "ערב טוב עם גיא פינס", קשת 12