אתמול (ב') פורסם כי ציפי רפאלי, שמרצה את עונשה בימים אלה בכלא "נווה תרצה", עתרה לבית המשפט המחוזי וטענה כי טיפול אותו קיבלה בכלא בשל בעיה רפואית ממנה היא סובלת הופסק לאלתר, ואף ציינה כי מדובר בטיפול מציל חיים שהופסק על דעת שירות בתי הסוהר.

כעת גורמים בשב"ס זועמים בעקבות פרסום הדברים ועתירתה של רפאלי, ואף מותחים ביקורת קשה ומבהירים את עמדתם. "ציפי רפאלי ידעה שהיא מגיע לכלא ולא לאיזה פיקניק או קייטנה. נווה תרצה זו לא תכנית ריאליטי", אומר בכעס ל-mako גורם בשב"ס, "היא כנראה התבלבלה. נווה תרצה זה לא מלון. היא קיבלה ומקבלת את הטיפול הרפואי הכי טוב ואם חייה היו בסכנה ממשית כפי שטענה - כבר היו מאשפזים אותה מיד בבית חולים. העתירה שלה ממש מיותרת ומעניין שהוגשה זמן קצר לאחר שהגישה בקשת חנינה לנשיא".

ביקשה וקיבלה: בלי צלמים בבית המשפט (צילום: מתוך "ערב טוב עם גיא פינס", קשת 12)
"אם חייה היו בסכנה כפי שהיא אומרת - כבר היו מאשפזים אותה". רפאלי | צילום: מתוך "ערב טוב עם גיא פינס", קשת 12

רפאלי, כזכור, אושפזה בבית החולים טרם נכנסה לכלא ולפי דיווחים הייתה שם בעקבות בעיה בלב ממנה היא סובלת. אותם גורמים מבהירים כי מצבה היה קשה יותר בעבר, וכי היא מטופלת בהתאם בכלא בימים אלה: "רפאלי קיבלה ומקבלת את הטיפול הרפואי הכי טוב. מערך הרפואה של שב"ס הוא מהטובים בארץ. הייתה מחלוקת בין שני רופאים בנוגע לאופן הטיפול הרפואי שהיא מקבלת בין כותלי הכלא ומחוצה לו. אני לא רוצה להיכנס לעומק הדברים מטעמי צנעת הפרט והעניין נפתר עוד לפני הגשת העתירה. הופעתנו מעצם הגשת העתירה", חשף גורם נוסף בשב"ס, "כל פנייה שלה טופלה בצורה הטובה ביותר. אם היינו חושבים שחייה בסכנה - היא הייתה מועברת מידית לבית החולים. היא לא שונה משום אסירה או אסיר. היחס כלפיה שווה כמו לכולם. ציפי מקבלת טיפול תרופתי בהתאם להנחיות רופאים שבדקו אותה. יש אסירים ואסירות שמצבם הרפואי קשה יותר מרפאלי ומקבלים טיפול מיטבי בין כותלי הכלא".

כידוע, לפי כתב האישום נגד בר וציפי רפאלי, נטען כי בין השנים 2009-2012, בר הייתה בקו ישראל-ארה"ב ושם הכניסה לא מעט כסף מעבודות דוגמנות וקמפיינים, שהגיעו ללמעלה מ-24 מיליון ש"ח. בר טענה בפני רשות המיסים בישראל כי היא תושבת חוץ שמתגוררת בארצות הברית - ועל כן היא אינה חייבת לדווח על תשלומי מס בישראל. עוד נטען כי אמה, ציפי, ניסתה להסתיר את הקשר בין בר לישראל על מנת להתחמק מתשלומי מס, ועל כן קיבלה האם עונש של 16 חודשי מאסר בפועל ואילו בר מרצה בימים אלה עבודות שירות.

משירות בתי הסוהר נמסר בתגובה: "עוד בטרם קבלת העתירה, הוחלט על ידי הרופא המומחה המטפל בה כי יוחזר לאסירה הטיפול הרפואי אותו קיבלה".