אתמול (ג') ברמת השרון נערכה השקת "הנורות האדומות של מאיה", על שמה של מאיה וישניאק זכרונה לברכה, שנרצחה לפני כמה חודשים על ידי עמית אלמוג, מי שהיה בן הזוג שלה. הפרויקט בשיתוף עיריית רמת השרון ובני משפחתה של מאיה ז"ל, נועד לעזור לנשים, צעירות ומבוגרות, לזהות סימנים מטרידים במערכות היחסים שלהן ולעזור להן לצאת מהן.

השבוע הוא גם שבוע האלימות במשפחה, מה שגרם ללא מעט סלבריטאיות לשתף סיפורים קשים מעברן ואף לחלוק התעללויות שחוו מבני זוג. גם נטלי דדון בחרה לשתף כשסיפרה: "אני זוכרת את היריקה בפנים, זה הגיע משום מקום לא מטאפורית ממש יריקה שנשלחה לי לפרצוף באמצע ויכוח, הבן זוג שלי האדם שאני חולקת איתו מיטה כמה שנים ירק לי בפנים".

פגשנו את דדון בהשקה אמש ושאלנו אותה לזהות הגבר. "התעסקות היא לא באדם. חשוב לי לומר שלא מדובר בעמית, בן הזוג הנוכחי. היו שם כל מיני פרשניות אבל כתוב בבירור שאני כבר לא שם, אני במקום אחר".

נטלי דדון (צילום: מתוך עמוד האינסטגרם של נטלי דדון)
"אני לא אשמה ואת לא אשמה". דדון | צילום: מתוך עמוד האינסטגרם של נטלי דדון

"זאת סיטואציה לא נעימה וקשה לחשוף אותה, אבל זה נעשה כלפיי ולי ממש אין מה להתבייש. אני נמצאת כבר אחרי ולקח לי המון זמן להרים את עצמי מהמקום הזה. הרשויות והאנשים מבחוץ צריכים לעזור לך לצאת מהמקום החלש הזה".

יש לך טיפ לתת לנשים שנמצאות במקום שהיית בו וצופות בך עכשיו?

"מה שחיזק אותי זו עבודה עצמית והערכה כלפיי. אין לי שום שליטה על אגרסיות, עצבים וזלזול של אדם שמולי. אני לא אשמה ואת לא אשמה. יש עמותות ואנשים שרוצים לעזור לכן וכדאי להיעזר בהן".

נטלי דדון, עמית פרליס וריף. ספטמבר 2020 (צילום: מתוך instagram)
"הערכה עצמית עזרה לי לצאת מהמקום החלש". דדון ומשפחתה | צילום: מתוך instagram