הסערה לא חולפת: אביבית בר זוהר נפגעה מדבריה של גלית גוטמן לאחר שבתכנית "גלית ואילנית" דיברו על כך שבר זוהר הלכה לעבור בדיקת קורונה ובמתחם בו נבדקה, ראתה ילדה קטנה ומפוחדת. אביבית ישבה עם הילדה, הציעה לה עזרה ואף הבטיחה (וקיימה) לקנות לה מתנה אם תסיים את הליך הבדיקה בהצלחה. כשיעלית רגב סיפרה בתכנית על פועלה של יוצאת "האח הגדול", גלית שאלה: "אני מדמיינת את הילדה חוזרת עם תוספות שיער, מה כבר יש לאביבית להציע לה?" ואילו אילנית הוסיפה: "אולי ריסים?".

בר זוהר פרסמה סרטון והביעה את אכזבתה מהדברים שנאמרו, וברשת רבים יצאו רבים להגנתה, ביניהם סלבס כמו שני כספי, ליהיא גרינר ועמרי בן נתן - שכתבו על גוטמן דברים חריפים.  "כל הפוסל במומו פוסל", כתב בן נתן על גוטמן ואילו שני כספי חיזקה: "גלית, אני מקווה שהבנות שלך לא ילמדו ממך להתנהג ככה".

אביבית בר זוהר נגד גלית גוטמן. דצמבר 2020 (צילום: מתוך "אנשים", מתוך "גלית ואילנית" (קשת 12))
נעלבה. אביבית בר זוהר וגלית גוטמן | צילום: מתוך "אנשים", מתוך "גלית ואילנית" (קשת 12)

אילנית לוי, שמשעות הבוקר ראתה את מה שקורה ברשתות סביב הנושא, פרסמה כעת את תגובתה והבהירה כי היא וגלית התקשרו לאביבית ואף התנצלו בפניה, אך הן עדיין מקבלות תגובות והודעות קשות ברשתות החברתיות. עוד הבהירה לוי כי הדברים שנאמרו היו בהומור מוחלט, וכי שתיהן מאוד אוהבות את אביבית ולא רצו לפגוע בה.

"קרה משהו ברשתות ונחשפתי לזה רק בשעתיים-שלוש האחרונות כי אני לא מרגישה טוב", סיפרה לוי לעוקביה, "אז דיברנו על אביבית שעשתה מעשה מקסים ושכנעה ילדה לעשות בדיקה ובתמורה היא תקנה לה מתנה. בהומור לגמרי אמרנו סתם כדי להצחיק שמה כבר אביבית תביא לה מתנה? תוספות שיער? אני הגזמתי ואמרתי 'ריסים'".

"אני רק רוצה לומר דבר אחד: זה היה בהומור לגמרי. אביבית עשתה מעשה מקסים ודיברנו על זה כל כך יפה וכל כך בפרגון. זו פינה הומוריסטית, אז צחקנו. אביבית נפגעה ומותר לה, זה שלה. בגלל שאביבית נפגעה ולא לקחה את זה בהומור ולקחה את זה למקום אחר שחס וחלילה אני וגלית הקטנו אותה, אז בכלל לא משנה עכשיו למה התכוונו - משנה מה היא הרגישה. אני מרשה לעצמי לדבר בשמי ובשם גלית ולספר שגלית הרימה אליה טלפון וניסתה להסביר לה את הכוונה וביקשה אלף סליחות על זה שהיא נפגעה ממנה", המשיכה לוי.

"לקחנו את הדברים בחזרה, הסברנו לאביבית שניסינו להצחיק. וואלה, יצא לנו מקולקל. זה בסדר להתנצל ולהגיד שאני מתנצלת בפני אביבית, ואני באמת התנצלתי בפניה", היא סיכמה. "אני רואה כבר שעות באינסטגרם אמירות של 'אישה לאישה מלכה' ודברים נוראיים ששולחים לי ולגלית. אני אסביר לכן עכשיו שאישה לאישה מלכה זה לא אומר להגדיל אישה אחת ולהשחיר ולגמור אישה אחרת. אם עשיתי טעות כלפי אישה אחרת, אני ישר אודה בטעות שלי ואבקש סליחה. אותי מעניין אביבית שנפגעה, ואני מדגישה שגם אני וגם גלית פתרנו מולה את הנושא. אביבית בחורה מהממת שאנחנו מאוד אוהבות ובגלל זה הסכמנו לעצמנו לצחוק. אז מה שאתם חושבים שקורה כאן ביני לבין גלית ואביבית - לא קורה. מפה ולתת סיסמאות על פמיניזם ולעשות ההפך הגמור ולשלוח הודעות ומילים קשות לאישה אחרת, זה לא סבבה. עשיתי טעות, אבל אל תלכו רחוק מדי. זה לא פייר, אנחנו יושבות כל השבוע ואנחנו מגיעות לתכנית הנשית היחידה בטלוויזיה ומנסות להביא כוח נשי לטלוויזיה ולהגן על נשים ולייצג נשים. אז קורה שבדיחה לא הייתה בדיחה הכי טובה, אבל להגיד שאנחנו לא מפרגנות לנשים ושונאות נשים? אני בהלם. אני בהלם מהתגובות. אני לא כועסת, בעיקר עצוב לי. על מה כל הרעל הזה? אפשר גם לכתוב שאתן לא מסכימות, אבל למה כל כך הרבה רעל?".

"כל אישה היא עולם ומלואו שמפלח את הלב" (צילום: מתוך "גלית ואילנית", קשת 12)
"אני בהלם מהתגובות". | צילום: מתוך "גלית ואילנית", קשת 12