מירי מיכאלי שוורץ (צילום:  Photo by Flash90, פייסבוק)
"אל תחכי לסכין". מיכאלי | צילום: Photo by Flash90, פייסבוק

בכל בוקר מופיעה מירי מיכאלי על מסך הטלוויזיה כחלק מפאנל "חדשות הבוקר" בקשת 12, לצד ניב רסקין. אחרי מותה הקשה והמזעזע של מיכל סלה ז"ל, עובדת סוציאלית ואם לבת שבן זוגה חשוד ברצח, החליטה מיכאלי לשתף בפוסט את חיי הזוגיות הלא פשוטים שהיו בעברה.

"את המילים הבאות כתבתי ברגע, מתוך תחושת בהילות להעביר את המידע הזה. עברו הרבה שנים ואין בי צורך לשתף. אני אישה אחרת, בוגרת, חכמה ומנוסה יותר ומהמקום הזה בחרתי להיות בזוגיות עם הגבר שלא יכולתי לבקש טוב ממנו. מתוך הכאב הזה צמחתי ואין לי עניין לחשוף את הפצע שהגליד. אבל משהו בסיפור של מיכל סלה ז״ל גרם לי להבין שאני צריכה לכתוב בגוף ראשון, לא פוסט כללי. כדי שייכנס לכן, נשים צעירות, טוב טוב לראש", כתבה מיכאלי.

View this post on Instagram

כי מי שמצביע משפיע! הצטרפו אלינו ב @keshet12 @hadshot_haboker Election Day GO VOTE!

A post shared by Miri Michaeli (@mirimichaeli_) on

"כשהוא נופף מולי בסכין משוננת, לא האמנתי. רצתי לחדר השירותים, נשענתי בכל הכוח על הדלת וצרחתי שיעזוב לפני שאני מתקשרת למשטרה... בפעם הראשונה שהרים את היד ומצאתי את עצמי מתגוננת הוא הזדעזע ובכה, נבהל שבכלל חשבתי שהוא מסוגל להרים עליי יד. חשבתי שטעיתי, שפירשתי לא נכון. אבל פחדתי... הוא היה 'אחד מהטובים' על פי כל פרמטר חיצוני והוא היה האדם שהיה הכי קרוב אליי. הוא היה מקסים, חכם, חמוד, ממשפחה טובה 'מהרקע הנכון' - והוא היה אלים", המשיכה.

"אז, עד הסכין, לא חשבתי שאני נמצאת במערכת יחסים אלימה... הסתרתי את הסיפור הזה מהרבה אנשים שהיו קרובים אליי. התביישתי. עוסי״ת ומטפלת שפגשה אותנו אחרי תקרית הסכין גרמה לי להבין את הסיטואציה, להפנים, לדעת שאני לא אשמה ולצאת מהמערכת האלימה הזו לחופשי, אל עולם שכולו טוב", הוסיפה, "אין דרך מובהקת לזהות ולחזות מי יהיה אלים כלפייך, אבל אם אחד או כמה מדפוסי ההתנהגות שתיארתי כאן נשמעים לך מוכרים, אל תשכנעי את עצמך אחרת. פני לקבלת עזרה, הצילי את עצמך. אל תחכי לסכין".