מזמן החלטתי שאני לא כותבת על האח הגדול.  היו לכך מספר סיבות. אחת, טריוויאלית למדי - הניסיון שלי להתרחק מתקופתי באח הגדול...

Posted by Ortal Ben Dayan on Sunday, March 13, 2016

טוב, חייבים להודות שאנחנו לא בטוחים שאפשר לשייך את אורטל בן דיין למחנה שי חי או למחנה אור סיונוב פשוט בגלל שיוצאת "האח הגדול" בעצמה היא, כמו תמיד, מורכבת מדי בשביל להשתייך לקטגוריות בינאריות.

כזכור, בן דיין השתתפה בעונה הקודמת והודחה מהר מהצפוי, בין היתר בשל דעותיה הפוליטיות. את המשימה שהחלה בעונה שעברה, המשיכה חברתה הטובה מהבית.

סיונוב, שמצאה את עצמה מטפסת כמעט עד לגמר הגדול, גם מצאה את עצמה באמצע של מריבה מתוקשרת ואכזרית בינה לבין הדייר הפרובוקטיבי ביותר שהבית ראה.


בניגוד למצופה, בן דיין דווקא הוציאה את עצמה מהדיון עד עכשיו. אירועי סוף השבוע, במסגרתם שי חי (יחד עם תניה ואיציק) יצא מהבית לאחר שהפגין אלימות כלפי יצירה של סיונוב, גרמו גם לבן דיין להגיב.

את הפוסט שלה היא התחילה בהסבר מדוע הורידה פרופיל מאז שחברתה נכנסה לבית וזאת כדי לא לקחת קולות מאור בעקבות חברותה עם "עוכרת ישראל", כדבריה. בהמשך היא כבר לא חסכה במילים: "ועכשיו, אחרי המון זמן שנמנעתי מלכתוב ובשל הדיון העצום ברשת על חרם (האם היה או לא ולמה וכו) חשוב לי בכל זאת לומר כמה מילים".

"חרם לא יכול להסתכם רק בשאלה האם מדברים איתך או לא", המשיכה בן דיין. "חרם הוא המקום בו לבעלי הכוח בסיטואציה חברתית יש את היכולת לבודד את המיעוט ולגרום לו להרגיש דחוי, מיותר וחסר משמעות".

"קבוצה של שישה אנשים הצליחה לקחת מהגביר את הכוח לפגוע ולהשפיל אחרים - זו הנקודה בה בעל הכוח - המוסרי - צריך לשגת ולא להמשיך לבעוט בגופה", המשיכה. "לתת בעיטה לגופה בזמן שהיא כבר בפרפורי גסיסה זה הדבר הכי בזוי לעשות".

בהמשך היא מותחת ביקורת על דמות "המנהיג" בבית משל היה מדובר בכנסת ישראל ולא בתכנית ריאליטי אבל את הפוסט החריף היא סיכמה במשפט לא קל: "כשבעל כוח מוחלף באחר ואז בתורו משפיל ומנדה - זה אינו תיקון - זו החלפת כוח רע בכוח רע אחר".

בן דיין כמובן צפתה את הריקושטים בעקבות הסטטוס הזה והתייאשה: "ידעתי שהסטטוס שלי יהיה טקס השמדה עצמית חברתית במעגלים שלי. בקיצור חבל לכם לבזבז את הזמן כדי להודיע לי כמה אני מגונה. פרשתי מהמעגלים החברתיים האלו בשמחה רבה. שלום ולא להתראות".

במטה המעריצים של אור לא נשארו אדישים: "אורטל בן דיין כתבה מסכת שקרים וסילופים. שי חי מעולם לא היה קורבן לחרם ובוודאי לא 'גופה', כהגדרתה של בן דיין, אלא דייר אלים וגזען, שהשפיל והתעמר בחלשים ממנו פעם אחר פעם. יתרה מזו, כפי שכבר הוכחנו, אור מעולם לא הפצירה בדיירים אחרים להחרים אותו, אלא להיפך. הדברים של בן דיין נובעים מקנאה נטו, משום שאור מצליחה ותצליח, במקום שבן דיין נכשלה כישלון חרוץ".

ידעתי שהסטטוס שלי יהיה טקס השמדה עצמית חברתית במעגלים שלי, וזה מבלי שכתבתי על ההתקרנפות המבישה של פעילים חברתיים בפני הי...

Posted by Ortal Ben Dayan on Sunday, March 13, 2016

mako סלבס בפייסבוקבטוויטר ובאינסטגרם