בשל גזירות השמד החדשות, הקדמת הדד ליין, השבוע האחרון היה קצר יותר, אבל זה לא פגע במניין הסקופים. כרגיל, רק 15 הבולטים שבהם (פלוס שני חובות קטנים מהשבוע שעבר) זכו להיכנס לרשימה. השגות, ערעורים והצעות לחשיפות שנשמטו בשוגג ניתן כמובן להגיש לאחד מחברי ועדת הסקופים באימייל avivhur@gmail.com. מתחילים:

השבוע שבין 1 בינואר לעיתוני הבוקר של ה-7 בינואר הניב את הסקופים הבאים: מורן אזולאי פרסמה ראשונה כי נמצאו טעויות משמעותיות בספירת הקולות בפריימריס בליכוד; אבישי בן-חיים הראה תמונות מטקס איום בחרם ובנידוי כלפי מי שיפרסם קלטות נוספות של הרב עובדיה יוסף; איתן גליקמן פרסם כי שני וינטר, התינוקת הפצועה מהפיגוע ב"אפרופו", מתגייסת; אור הלר פרסם כי בעקבות בקשות הורים צה"ל משנה את מסלולי סיורי החיילים בירושלים; יאיר ויינרב חשף כי אבו מאזן מתערב בבחירות בישראל; יונה לייבזון ותומר אביטל גילו כי מאז 2011 נפגש יצחק תשובה עם בנימין נתניהו לפחות עשר פעמים; עדי מאירי וערן סיקורל חקרו את תעלומת היעלמותו של היועץ לשעבר של ליברמן; צ'יקו מנשה חשף כי נתניהו לא הזמין את שר החוץ ליברמן לדיון חירום בנוגע לפניית הפלסטינים לבית הדין הבינלאומי בהאג; אודי סגל פרסם את פרטי התכנית לפינוי יישובי קו העימות במקרה של התחממות ביטחונית; עמית סגל דיווח כי פאינה קירשנבאום הודיעה שהיא פורשת מהפוליטיקה (לאחר הפרסום היא חזרה בה); נדב פרי גילה כי שרון גל מצטרף לישראל ביתנו; מתן צורי השיג את הקלטת השיחה הסגורה בין מפקד אוגדת עזה לתושבי העוטף; ברק רביד פרסם כי ישראל הקפיאה חצי מיליארד שקלים מכספי המסים הפלסטינים; יהודה שלזינגר פרסם שנולד בן למשפחת גרוס אשר איבדה את שתי בנותיה באסון ההדברה; ורועי שרון חשף כי נתניהו החליט להעביר 70 מיליון שקלים לבית אל ימים אחדים לאחר שיאיר לפיד עזב את משרד האוצר. שני חובות מהשבוע שעבר: תומר אביטל פרסם ראשון כי במסגרת חקירת פרשת ישראל ביתנו המשטרה פשטה על משרדי החטיבה להתיישבות; חיים ריבלין חשף כי משרד השיכון מתכוון למכור עשרות דירות של הדיור הציבורי לעמותות דתיות ללא מכרז ובהנחות מפליגות.

סקופ השבוע: שייך לעדי מאירי ולערן סיקורל.

גיא פלג שומר על הפער. תומר אביטל, עם שני סקופים, מזנק למקום השלישי. מורן אזולאי ונדב פרי משיגים סקופ כל אחד ונכנסים לטבלה.

הפער בין שתי מוליכות הטבלה מצטמצם במעט. "ישראל היום" אמנם רשם השבוע סקופ לזכותו, אבל עדיין מדשדש בתחתית יחד עם "מקור ראשון".