1. האם "משחקי הכס" מתרחקת מהספרים?

"HBO" ממשיכה למתוח את עצבינו. בסוף השבוע שחרר ערוץ הכבלים פוסטר חדש לקראת העונה החמישית (שתגיע לארה"ב ואלינו ב-12 באפריל), והמעריצים החלו לתלוש שערות. בפוסטר מופיע טיריון, בגבו אלינו, על חרטומה של ספינה, כשמעליו מתעופף דרקון ענק. אם מדובר ביותר מהדבקת אימג'ים טיזרית (ואפשר לחשוד בכך – זה אותו הדרקון שהופיע מעל צוק והסתער על עדר עזים בעונה הקודמת), הרי שמדובר ברמז לשינוי משמעותי בסדרה לעומת הספרים. האם שתי הדמויות הכי מוצלחות ב"משחקי הכס" אכן – כפי שנרמז גם בטריילר – עומדות לאחד כוחות?

ואם לא די לכם בזה – הנה עוד שני קטעים קצרצרים מ"משחקי הכס" שפורסמו אתמול. בראשון אפשר לראות את בריאן שמצהירה שהיא לא מנהיגה (דה). בשני, ג'ון סנואו אוכל למאנס ריידר את הראש. אבל הוא לא יודע כלום, ג'ון סנואו.

2. ג'ון סטיוארט נגד סת' רולינס – סיבוב שני

זוכרים את המתאבק סת' רולינס, שהצהיר כי הוא יכול להשתלט על כסאו של ג'ון סטיוארט ב"דיילי שואו" ולהפוך אותה "למשהו שבאמת אפשר לצפות בו"? זוכרים את התגובה של סטיוארט, שהבטיחה לרולינס כניסה ל"עולם של כאב"?

ובכן – זה קרה:

The Daily Show
Get More: Daily Show Full Episodes,The Daily Show on Facebook,Daily Show Video Archive

תקציר הפרקים הקודמים:

3. קווין ספייסי מזייף

פרנק אנדרווד חזר אתמול לסיבוב שלישי, כשקווין ספייסי אוחז לראשונה בחייו בפסלון גלובוס הזהב. אבל דווקא עכשיו, יש מי שמפקפק בכישורי המשחק של ספייסי. ב"Vox" בדקו עם בלשנים את המבטא שבו משתמש ספייסי כדי לגלם את אנדרווד – פוליטיקאי מדרום קרוליינה – וגילו שהשחקן (יליד קליפורניה) לא מדייק. בקיצור, אנדרווד משקר אפילו במבטא.

4. האבא של אי.טי.

ובפינתנו "למשתמשי Reddit יש יותר מדי זמן פנוי": משתמש "Reddit" איתר את הארט-קונספט לסרט אימה גנוז של סטיבן ספילברג בשם "Night Skies". הסיפור הוא לא הסרט הגנוז, כמו העובדה שאחד מהחייזרים בקונספט נראה כמו אביו הרוחני של אי.טי.

5. ספוק לא האריך ימים

בסוף השבוע נפרדנו מאחד מהשחקנים הגדולים של המסך הקטן: לאונרד נימוי, שגילם במשך שנים את מיסטר ספוק בסדרת הטלוויזיה "מסע בין כוכבים" (ובסרטים המבוססים עליה), הלך לעולמו. נימוי, בן 83, מת כתוצאה ממחלת ריאות.

בתחילת השבוע צייץ נימוי את ציוצו האחרון בטוויטר. "החיים הם גן", כתב נימוי. "אפשר לזכות ברגעים מושלמים, אבל לא לשמר אותם, אלא בזיכרון". בדיוק מה שיישאר לנו מהקריירה המופלאה של נימוי.

את ציוצו חתם נימוי, כהרגלו, ב"LLAP" – ראשי התיבות של הביטוי "Leave Long and Prosper" (תאריך ימים ותשגשג), המזוהה עם בן דמותו הטלוויזיוני.

לאחר מותו, התמלא חשבון הטוויטר של נימוי בהספדים. בין המספידים: וויליאם שאטנר, שגילם את קפטן קירק בסדרה ("אהבתי אותו כאח");

ג'ונתן פרייקס, שגילם את הקצין הראשון ב"מסע בין כוכבים: הדור הבא" ("יהי זכרו ברוך של הקצין הראשון הכי טוב אי פעם"); זכארי קווינטו, שגילם את ספוק בסרטי "סטארטרק" האחרונים ("לבי שבור, אתגעגע אליך"); קולגות נוספים מ"מסע בין כוכבים" לדורותיה (ג'ורג' טאקיי, פטריק סטיוארט, וויל וויטון);

וכוכבים רבים נוספים, כמו בן סטילר, אלייז'ה ווד וסת' מקפארלן. גם נאס"א הצדיעה לנימוי, כמו גם האסטרונאוט כריס האדפילד.

גם הנשיא ברק אובמה ספד לנימוי, וכתב: "הרבה לפני שלהיות חנון היה קול, היה לאונרד נימוי".

איש הניו מדיה ניב קלדרון, טרקר וותיק, פרסם בפייסבוק תמונות מביקורו של נימוי בישראל ב-2005. בין השאר נראה נימוי לצד המאייר אורי פינק, שהעניק לו איור בהשראת "Long Leave and Prosper".

‎‎פרסום‎ by Niv Calderon.‎

גם אנחנו נתגעגע.