סדרת הנעורים הפופולרית "או בוי", שעונתה הראשונה שודרה עד לפני שבוע בערוץ הילדים ב-yes, ירדה מהמסך בעקבות סכסוך בין yes ל-RGE ׁ(בעלת השליטה בערוץ הילדים) - והצופים הצעירים זועמים. הסדרה שיצרו אורי גרוס, יואב צפיר וטמירה ירדני על קורותיה של להקת בנים דמיונית בשם "או בוי" הפכה לסיפור הצלחה מרגע עלייתה לשידור. עם קאסט שמורכב מכוכבים כמו אליאנה תדהר, לי בירן, ג'וי ריגר וגפן ברקאי, זה לא באמת מפתיע. ארבעת הפרקים האחרונים של העונה הראשונה (העונה השנייה נמצאת בעריכות ושלישית כבר הוזמנה) היו אמורים להיות משודרים השבוע, אך לאחר שבחברת yes החליטו להוריד את ערוץ הילדים של RGE ולהעלות במקומו ערוץ ילדים משלהם בשם yes kidz. הדיונים על המשך שידור פרקי הסדרה עברו לבית המשפט.

לפי ידיעה שפורסמה אתמול ב"TheMarker", שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב קבע כי נכון לרגע זה RGE לא חייבת להעביר את ארבעת הפרקים האחרונים של העונה הראשונה לידי yes אך גם אין באפשרותה לשדר אותם בערוץ הילדים  המשודר ב HOT. כתוצאה מההחלטה כרגע אין צפי לשידור ארבעת הפרקים האחרונים של העונה והצופים יאלצו להישאר במתח (יש לציין כי בית המשפט קבע כי יתקיים דיון נוסף בנושא).

בעמוד הפייסבוק של חברת yes הצטברו בימים האחרונים פניות רבות של צופים שמבקשים מהחברה להחזיר את הסדרה לשידור. "באמת אתם חייבים עוד יותר להילחם על אובוי, להגיש ערעור, להילחם בכל הכוח, כי הסדרה הזאת החזירה לכם את התהילה. חבל כי אתם הולכים להפסיד הרבה מאוד לקוחות", כתבה גולשת אחת. "אין יותר 'או בוי'???? אמא מודאגת מאוד", כתבה גולשת אחרת.

חברת yes הגיבה למבול הפניות בסטטוס חריף משלה: "לכל מעריצי oboy, ערוץ הילדים לצערנו ממשיך במאמציו למנוע מכל ילדי ישראל לראות את פרקי סיום העונה. אנו מצטערים שהוא עושה זאת על חשבונכם, אבל מבטיחים לכם שנמשיך להיאבק על שידור הפרקים הללו", כתבו ב-yes והמשיכו. "בדיוק כפי שהצלחנו להשיג היום את שידור שאר הסדרות הבלעדיות שלנו שערוץ הילדים ניסה לקחת. אנחנו חוזרים ומבטיחים לכם שנעשה הכל כדי שערוץ הילדים המיושן הזה, לא יפגע בכם יותר. כי לנו באמת איכפת". גם בעמודי הפייסבוק של חברת HOT וערוץ הילדים התפרסמו פניות רבות של צופים מתוסכלים.  

יוצר הסדרה, אורי גרוס, מסר ל-mako תרבות: "אנחנו לא צד בסכסוך אבל בקשר עם הצדדים. כיוצרי הסדרה, היחידים שחשובים לנו הם הצופים בהווה ובעתיד ובאופן אישי אשמח שהסדרה תהיה נגישה לכל הצופים בישראל". מערוץ הילדים (RGE) נמסר: "ערוץ הילדים לא בחר לרדת מ-yes ולפגוע בצופים ובשידור הסדרות האהובות שלנו שם, זוהי בחירה של yes. לצערנו yes מנסה לחסוך כסף ואלו תוצאות המהלך. אנחנו מוכנים לחזור בכל רגע לשדר לילדי yes ויותר מנשמח שיזכו להנות מכל פרקי הסדרה".

מחברת yes נמסר: "הסדרה האהובה אובוי הינה הפקת מקור בלעדית של yes, ואנו נמשיך להיאבק למען צופינו על המשך שידורה, כפי שנאבקנו על שאר הפקות המקור הבלעדיות שלנו לילדים אשר הוכרע אתמול בבית המשפט חד משמעית כי הן שייכות לנו. צר לנו שערוץ הילדים מונע כעת מילדי ישראל את שידור פרקי סיום העונה ומחזיק בהם כבני ערובה, הכל בשל הרצון לקבל עוד כסף. לגיטימי לנהל ויכוח כספי אך מאוד לא לגיטימי לפגוע בילדים".