אתמול בערב עלתה העונה השנייה של "חי בלה לה לנד", הריאליטי המפתיע של yes ששיגר את מיטב המוחות, כלומר את מיטב זמרינו הים תיכוניים לנסות את מזלם מעבר לים, ובעיקר להתמודד עם שלל פדיחות באנגלית.

העונה הקודמת והמצליחה החזירה לתודעה לא מעט ממשתתפיה, ביניהם זהבה בן ואחותה אתי לוי, אביהו שבת, הראפר אלון דה לוקו ואפילו ג'ולייטה, שמאז כבר הספיקה לריב עם אמרגנה ולספר לנו על יחסיה הסבוכים עם משפחתה.

בעונה הנוכחית, ינסו להתעלות עליהם מאיה בוסקילה, שמגיעה על תקן הדיווה מהגיהנום, שרית אביטן הצעירה שתנסה לשחזר את הפריצה של ג'ולייטה, שיר לוי במשבצת "הבן של" החתיך והמיוסר, ליאת בנאי על תקן הביג מאמא וכמובן אלי זולטא סולן "האלמנה השחורה" והראפר הערבי סאז, כי צריך כמה יציאות מגניבות.

חי בלה לה לנד 2
הגיעו עם סכין בין השיניים

האם הם יצליחו לשחזר את ההצלחה של קודמיהם בתפקיד? נגלה בקרוב. בינתיים בדקנו מה משתתפי העונה הקודמת חושבים על הכוכבים החדשים בשכונה. "אני מכיר שם את כולם מצוין", חושף אלון דה לוקו, זוכה העונה הראשונה. "מאיה ואני חברים קרובים ומופיעים ביחד שנים. שיר לוי גם חבר טוב. אבל מי שהכי צבעוני והכי מצחיק זה אלי זולטא. הבן אדם הוא פיגוז של הומור ודאחקות והוא בא מוכן לגמרי לעונה הזאת".

למי אתה הכי מתחבר?
"אני חושב שבכל אחד מהזמרים אפשר לזהות משהו מאלון דה לוקו, ואני אומר את זה מבלי לתפוס תחת חלילה. פשוט בכל אחד מהם יש אלמנט שמזכיר אותי. לליאת יש הקטע המשפחתי עם הבעל והילדים, מאיה פרופמרית אדירה, זולטא. כל אחד שם לקח משהו מאלון דה לוקו".

מי יספק את הכי הרבה דרמה במהלך העונה?
"אלי זולטא הוא פוטנציאל חזק, גם מאיה לא תהייה פראיירית."

מה ההבדלים בין העונה שלכם לעונה הקודמת?
"אנחנו היינו חבורה מישראל שנסעה לטיול לארצות הברית בסבבה, כמעט ולא הייתה תחרות בינינו. בעונה הזאת אין חברויות ואין בטיח, זה סרט שונה לגמרי. יש עליהם לחץ גדול מאוד והם כולם באו עם סכין בשניים. יש הרבה יותר אלמנטים של ריאליטי הארד קור בעונה הזאת".

חי בלה לה לנד - אלון דה לוקו
בכולם יש משהו מאלון דה לוקו | צילום: יחסי ציבור

מי לדעתך ינצח?
"מבחינת המוכנות והיכולות זו כמובן מאיה בוסקילה, אבל זה נורא תלוי אם רון פייר מחפש משהו חדש שהוא לא ראה קודם, או מעדיף זמרות כמו מאיה שיש בארה"ב בערימות. אם הוא ירצה משהו אחר ושונה אז זה אלי זולטא שהוא רוקר מפגר שאין דברים כמוהו שם. שיר לוי הוא גם מועמד טוב ברגע שהוא ילמד להגיש שיר כמו שצריך ולסלסל באנגלית".

מאיה בוסקילה
בוסקילה. תספק הכי הרבה דרמה | צילום: ראובן שניידר

גם ג'ולייטה צפתה בפרק לראשונה, והיא מספרת שהיא הוצפה בזיכרונות. "רואים שמדובר בעונה אחרת לגמרי משלנו. יהיו להם המון בעיות והמון תחרותיות שם שאצלנו לא היה. אולי זה מה שיאחד את הקבוצה הזאת בסופו של דבר".

מי הכי מסקרן אותך?
"אלי זולטא נורא הדליק אותי, הוא בלאגניסט ועושה המון רעש אבל יש לו נשמה טובה ונראה לי שהוא יהיה זה שירגיע את כולם שם".

מי הולך לקחת?
"זה יכול להפתיע ובגדול. למאיה יש את הכי הרבה סטאר קוואלטי מן הסתם, והיא גם שולטת בשפה היטב, אבל זה לא מה שקובע. אולי יתלהבו שם משרית אביטן או משיר לוי, אי אפשר לדעת. הכול יכול לקרות ולכולם יש סיכוי שווה".

חי בלה לה לנד אביהו שבת וג'ולייטה
השיר לוי ושרית אביטן של פעם | יח``צ: יחסי ציבור

את אביהו שבת הכרנו בתור הבן של שלומי שבת, ששבר לג'ולייטה את הלב. באופן טבעי הוא הכי התחבר למי שאמור למלא את מקומו – שיר לוי, בנו של ישי לוי, שכבר בפרקים הראשונים אי אפשר להתעלם מהניצוצות בינו ובין שרית אביטן.

"שיר יצא מאוד שקט ומאוד צנוע בפרק הראשון", הוא מסביר, "אבל מים שקטים תמיד חודרים עמוק. נראה לי שהוא בא על המשבצת שלי של הבן של, הרווק שנראה טוב".

לדעתך הוא גם יכול לנצח?
"עוד לא שמעתי אף אחד שר באנגלית אז קשה לי להעריך. מבחינת שירה הוא הזמר הכי טוב שם זה, השאלה האם הוא הזמר הכי טוב שם גם באנגלית. זה די מזכיר את מה שהיה עם דודו אהרון בעונה שלנו, ונראה האם שיר יצליח לעשות את המעבר לאנגלית".

 ומי יספק שם הכי הרבה דרמה?
"מאיה בוסקילה כמובן. לא בקטע רע חלילה, אני ומאיה חברים טובים והיא נשמה טהורה. אבל מאיה היא דיווה ודיוות עושות דרמה בדרך כלל. ככה זה".

ביפ - סאב-טקסט - להלה לנד, אתי לוי
אתי אנחנו מתגעגעים! | יח``צ:

 אתי לוי, כפי הנראה ספקית הקאלט הגדולה ביותר של העונה הקודמת, לא ממש מינפה את הצלחת התכנית מאז שהסתיימה, ונותר לנו רק להתנחם ביוטיובי עבר שלה ושל אחותה התאומה, זהבה בן. היא גם לא ממהרת לפרגן לעונה החדשה. "פרק יפה ומצחיק, אבל קשה לי להאמין שהעונה הזאת תהייה יותר מצחיקה וטובה מהעונה שלנו", היא מסבירה. "אין מצב שהחבורה הזאת הם יותר מצחיקים מאיתנו. אנחנו היינו מגובשים וחברמנים שחבל על הזמן. אצלם זה נראה שהם רוצים לנשוך אחד את השני".

בעד מי את?
"זולטא הזה נראה לי נחמד לאללה. גם שרית אביטן עשתה עלי רושם טוב, נראה לי שליאת בנאי היא מצחיקה כמוני אבל לא באותה רמה, אני בכלל הייתי צריכה להיות קומיקאית ולא זמרת. כרגע כולם באים לי בסדר אבל זה יכול להשתנות בכל פרק".

מי יעשה שם הכי הרבה רעש?
"מאיה בוסקילה, בדוק. יש לי הרגשה שהיא הולכת לעשות המון דרמות שם. מזל שאני לא הייתי שם".