אין תמונה
אשכנזי. ידובב ספוג

 עברו אודישן

רמי קליינשטיין מצטרף לתינוק של במבה ויוביל את הקמפיין החדש של החטיף לשנה הקרובה.

רון שחר ואודיה קורן לוהקו לתפקידי אורח ב"חצויה". שחר, שכבר כיכב בטלנובלות רבות, ישחק הפעם רופא, קורן תשחק את אימה של אחת הדמויות.

 לרגל חגיגות 10 שנים לבוב ספוג, ליאור אשכנזי יתרום את קולו לפרק מיוחד שישודר ב-29 באפריל בערוץ ניקלודיאון. בכך ייכנס לנעליו של ג'וני דפ שעשה את אותו הדבר בגירסה האמריקאית של הסדרה.

רותי נבון מצטרפת ל"הכל דבש". הזמרת תגלם בעונה השנייה של סדרת הדרמה של יעל פוליאקוב את אמו של ג'ימי, אותו מגלם ציון ברוך. כפי שכבר פורסם, בעונה החדשה שתעלה בסתיו הקרוב ב"רשת", יככבו גם שייקה לוי, גברי בנאי, חנה לסלאו ויהונתן גפן. אושיק לוי וציפי שביט יפציעו בתפקידי אורח.

יורם טולדנו יצטרף לדני שטג וליובל סגל כנהג בתחנת המוניות שעומדת במרכז הסדרה שיצר סגל, "טקסי דרייבר". הסדרה מביאה את סיפורם של חברי ילדות בני 40, העובדים כנהגי מוניות באותה תחנה. ליהוקים נוספים לסדרה: ריימונד אמסלם, דורית לב ארי ויונתן צ'רצ'י שמצטרפים למנשה נוי ודביר בנדק.

מה קורה ברמת החי"ל?

 ב"גיל הפקות" הודיעו למשתתפים פוטנציאליים ולאנשי ההפקה כי הופסקה העבודה על התוכנית "רוקדים עם כוכבים", מאחר שעלייתה נדחית בכמה חודשים. התוכנית הייתה אמורה להגיע בחודש מאי הקרוב, אבל התכנון כעת הוא לעלות לשידור במהלך יולי. במידה שרשימת המשתתפים לא תספק את ההפקה, צפויה דחייה נוספת.

 ברשת ממשיכים לעבוד על הגרסה החדשה של "משחק מכור". פיילוט בהנחיית אבי קושניר ובהשתתפות תום אבני, מושיק גלאמין, שחר סגל ואחרים יצטלם בקרוב.

רגע לפני העונה השנייה, מתחלף עורך התוכנית "שבוע סוף". עידו רוזנטל, שכתב בעבר בתוכניות "קצרים" ו"כל לילה עם אסף הראל", יחליף את ארז אבירם ויערוך את התוכנית לצד העורך הראשי אוהד אשכנזי.

בחברת החדשות של ערוץ 2 מחפשים דרכים למנוע את ביטולה של "תוכנית החיסכון" בהגשת קרן מרציאנו. כחלק מצעדי הייעול שהחברה נאלצת לנקוט לנוכח הקיצוץ בתקציב, נחשבת התוכנית למועמדת כמעט ודאית לביטול. במקרה של ביטול, הדבר יהיה כרוך בפיטוריהם של עובדים רבים.

דני רופ באירוע של משאלת לב (צילום: עודד קרני)
רופ. לא רק משקעים | צילום: עודד קרני

מה חדש בבית הורד?
דני רופ החל להגיש השבוע פינת טכנולוגיה בתוכנית הכלכלית של ערוץ 10. רופ הוא חובב גאדג’טים ידוע והשבוע הוא הפך את תחביבו לעבודה בתוכנית "לילה כלכלי" אותה מגיש שרון גל.

ערוץ 10 ישנה את פניו בימי שישי החל מבעוד שבועיים. תוכניתו של גיא זוהר, שתחליף את שלח ודרוקר, עדין לא מוכנה לשידור ובינתים נקבל חצי שעה של חדשות ואחריה את "מנטה" עם ירון אילן. שלח ודרוקר אמורים להעלות בקרוב תוכנית תחקירים חדשה בערוץ, שתשודר באמצע השבוע ותנסה לתת מענה ל"עובדה" של ערוץ 2.

"מנטה", תוכנית המוזיקה הים תיכונית של ירון אילן, תמשיך לתוכניות נוספות למרות נתוני הרייטינג הנמוכים (כ-4% בממוצע), וזאת בגלל עלויות ההפקה הנמוכות יחסית של התוכנית.

ומה ברוממה?
נחתמו הסכמי פרישה של 350 עובדי רשות השידור. בתום יום דיונים ארוך נחתמו בראשון בערב הסכמי הפרישה של עובדי ההסתדרות ברשות השידור לקראת יישום הרפורמה. ההסכמים קובעים את תנאי הפרישה של כמחצית מ-700 עובדי הרשות שעתידים לפרוש.

עובדים על זה
ברשת התחילו לעבוד בימים אלה על עונה שנייה לריאליטי המצליח "המירוץ למיליון" למרות העלויות הכבדות של התוכנית (כ-5 מיליון דולר לעונה).

אחרי הצלחת "התחתנתי עם כדורגלן", הילה נחשון עובדת על סדרה דוקומנטרית חדשה שתיקרא "איך תפסתי מיליונר" שתעסוק בנשים שהתחתנו או ניהלו מערכות יחסים עם מיליונרים.

רשת מפתחת תכנית אירוח חדשה בהגשת ג'ודי ניר מוזס שלום. התכנית, בהפקת חיים סלוצקי, אמורה להיות משובצת במוצאי שבת בשעה 19:00. פיילוט לתכנית יצולם אחרי פסח.

 בקשת מתכננים לעלות עם העונה החדשה של "מועדון לילה" מיד לאחר החגים. בתחילה תוכננה עליית התוכנית לשבוע אחרי גמר "האח הגדול VIP", אך כעת נראה שהפאנל של ארז טל יחזור למסך לאחר יום העצמאות.

אחרי ההצלחה של "מרחק נגיעה", עובד יוצר הסדרה רוני ניניו על סדרת דרמה חדשה בבימויו. במרכז הסדרה זוג מטפלים במין. את הסדרה כותבים נפתלי אלטר ("החיים זה לא הכל") ומיכל ורשאי (שחקנית בסדרה "האמת העירומה") שתככב בתפקיד הראשי. צילומי הדרמה יחלו בנובמבר.

גרסה ישראלית ל"המשרד". ריקי ג'רביס וסטיבן מרצ'נט, העומדים מאחורי הסדרה הקומית המצליחה וזוכת הפרסים "המשרד", אישרו הפקת גרסה ישראלית לסדרה. זוהי הגרסה השמינית המופקת בעולם לתוכנית. רשת ה-BBC המחזיקה בזכויות הסדרה אישרה את מכירת הפורמט ל"יולי-אוגוסט הפקות" במסגרת פסטיבל הטלוויזיה "מיפ" המתקיים בימים אלה בקאן. החברה תפיק כ-15 פרקים.

אייל ברקוביץ' (תמונת AVI: חדשות)
ברקוביץ'. מחכים לך ברדיו | תמונת AVI: חדשות

רדיו חזק
אופירה אסייג ואייל ברקוביץ' מנהלים משא ומתן לקראת חזרתם לשדר ברדיו 99. השניים צפויים לשוב ולשדר בתחנה על רקע הסכמתם לקיצוץ גדול בשכרם.

 ברשת ג' נערך השבוע יום שידורים מיוחד לזכרה של שדרנית הרדיו והשחקנית שוש עטרי ז"ל, ובמסגרתו נערך טקס שבו נקרא חדר הקריינים על שמה.

עינב גלילי תגיש יחד עם גורי אלפי תכנית צהרים חדשה בגלי צה"ל בה יעסקו השניים בנושאים אקטואליים באופן הומוריסטי. מדי יום יתארח באולפן אורח מרכזי מתחום המוזיקה. שי אביבי צפוי להגיש פינה קבועה. התכנית תשודר בימים א' עד ד' ב-14:00 בצהריים ותעלה ב-3 במאי.

אחרי שנה אחת בלבד, טלי ליפקין שחק פורשת מהגשת ומעריכת התוכנית "שישבת" בגל"צ, המסכמת את חדשות השבוע וזוכה לשיעורי האזנה גבוהים ברדיו בסופי שבוע. ליפקין שחק תמשיך להגיש את "רצועת הביטחון" בכל ערב בגל"צ ותוכניות נוספות. בשלב זה טרם נבחר מגיש חדש לתוכנית. המועמדים הם מגיש "היום שהיה" דניאל זילברשטיין, הכתב הכלכלי מתן חודורוב והכתב הפוליטי עידן קוולר.

 מאבקים

ג'ודי ניר מוזס, מסיבת רווקות מיכל ינאי (צילום: שוקה כהן)
שלום ניר מוזס. תוכנית חדשה | צילום: שוקה כהן

עשרות יוצרים פרצו בשלישי אחר הצהרים לאולפן השקוף של ערוץ 24 בנמל ת"א. היוצרים מחו על הקצאת מיליוני השקלים על ידי קשת להשקת האולפן החדש בתקופה בה הם נאבקים על פרנסתם ונלחמים להשיב את הפקות המקור שהוקפאו. אחת מנציגות היוצרים הצליחה להיכנס לאולפן השקוף ורואיינה על ידי המנחים שפרה קורנפלד וקובי אריאלי. למקום הוזעקה משטרה ושתי מפגינות עוקבו לחקירה.

הוועדה למדרוג דורשת מערוץ 10 להוריד את הפרומואים לתוכניתו של נאור ציון שתעסוק בשבת באנשי הפיפל מיטר. בקדימונים פונה ערוץ 10 בין השאר לאנשי הפיפל מיטר. מנכ"לית הוועדה שלחה מכתב לערוץ 10 בו כתבה כי "הקדימונים אינם ראויים".

המחלקה המשפטית

בית משפט השלום בנתניה דחה את תביעת לשון הרע שהגישו אגודת זכות הציבור לדעת נגד העיתונאי חיים זיסוביץ'. האגודה והעומד בראשה תבעו 100 אלף שקל מזיסוביץ' לאחר שתקף את האגודה בעיתון ישראלי. בפסק הדין של השופטת סמדר אברמוביץ-קולנדר נקבע כי האגודה תשלם לזיסוביץ' הוצאות משפט בסך עשרת אלפים שקל.