מה חדש ברמת החי"ל?

ערוץ 24 - מסיבת עיתונאים (צילום: mako)
ברקוביץ'. "מונית הכסף" בגרסה המוזיקלית | צילום: mako
 ערוץ 24 השיק את לוח השידורים החדש שלו לחורף הקרוב בו הושקעו 9 מיליון שקלים. בין התוכניות המובילות: "חוזרים לשכונה" עם דידי הררי, "מונית הקצב", גרסה מוזיקלית של "מונית הכסף" עם אילנה ברקוביץ' ו"זמר חתונות" שמציצה לעולם ההופעות בחתונות.

ארגוני הנשים יצאו השבוע במתקפה נגד התוכנית "לילה בכיף" של ערוץ ביפ ודרשו להוריד אותה מלוח השידורים. טענתם: בתוכנית מוצגים תכנים סקסיסטיים, אלימים ופורנוגרפים, שמשפילים נשים. בביפ כבר עובדים על עונה נוספת.

דני ענבר עובד על פרויקט חדש עבור רשת, שיכלול הפקת 6 סרטים דוקומנטריים המיועדים לשעות הפריים טיים. הסרט הראשון, עליו החלו לעבוד בימים האחרונים, נקרא "הפליליסטיים" ויעקוב אחר חייהם של חמשת עורכי הדין המובילים בישראל בתחום הפלילי.

מה קורה בבית הורד?
בערוץ 10 צילמו בשבוע שעבר פיילוט לתוכנית ביקורת תקשורת חדשה בשם "המגרסה", שכבר עלתה בעבר בגרסה של חמש דקות באתר נענע 10. את התוכנית יגישו מיקי רוזנטל ודב גיל-הר והיא תסקור מדי שבוע את הפרשות הגדולות שבהן התעסקו כלי התקשורת השונים בארץ. בפיילוט שצולם בשבוע שעבר לקח חלק גם השורד אריק אלפר, שקיבל במה לבקר בעלי טורים ודעות.

מהדורת חדשות 10 תוארך מדי יום חמישי בפינת בידור מיוחדת אותה יגיש חיים אתגר. המהדורה תשודר החל מהשעה 21:00 ותסתיים ב- 21:15 ותנסה לתת פייט ל"כלבוטק" בערוץ 2.

אין תמונה
דוד. חוזר לטוס

הנרי דויד חוזר ל"נשות הטייסים" הטלנובלה החדשה של ערוץ 10, אחרי שכבר היה בקאסט ופרש עקב לו"ז צפוף. עקב כך השחקן רומן גרשקוביץ, שהחליף את דויד, יקבל תפקיד אחר בסדרה שלא הופיע בתסריט המקורי.

העיסוק הבלוגרי בתוכנית "הישרדות" יקבל במה רשמית בתוכנית רדיו המיועדת ל-iPhone. שלושה בלוגרים המכורים לתוכנית ינתחו אסטרטגיות, יעלו קונספרציות ויביאו סקופים מיוחדים ביחד עם מודחים טריים מהתוכנית ואנשי הפקה. התוכנית תועבר במסגרת "פודקאסט", שמביאה תוכניות רדיו אינטרנטיות המאפשרות האזנה דרך מכשירי iPod, iPhone, סלולרי וכדומה. פודקאסטים נפוצים בעולם כתוכן משלים וזוהי הפעם הראשונה שתוכן כזה משווק בישראל.

חדשות מנווה אילן

שש עם- כל הכותרות (תמונת AVI: חדשות)
רהב-מאיר. חפשו אותה בכנסת | תמונת AVI: חדשות
סיון רהב-מאיר תשמש ככתבת הכנסת של חדשות 2 ותמלא את מקומו של עמית סגל במהלך תשעת החודשים הקרובים, בהם ישהה סגל באנגליה לצורך לימודים. במקביל תמשיך רהב-מאיר להגיש פעם בשבוע את "שש עם" ולערוך כתבות מגזיניות למהדורות החדשות. 

 דרור גלוברמן, שעד לאחרונה ערך את "עסקים שישי" של מעריב, מצטרף לצוות המהדורה המרכזית של החדשות ויכסה את תחומי תרבות האינטרנט, טכנולוגיה, היי-טק והעולם הסלולרי.

יורם בינור, אקס "חדשות 2", עובד בימים אלו על תוכנית תחקירים שבה אמורים התחקירנים לתפוס עבריינים בשעת מעשה.

מתחנכים
תוכנית חדשה בשם "הקמפיין" תעקוב מקרוב אחרי הנעשה בעולם הפרסום. התוכנית תעלה בטלוויזיה החינוכית החל משבת הקרובה בהנחייתה של העיתונאית לילך סיגן, עורכת "גלובס הערב", ותכלול פינות קבועות של העיתונאי אדם שוב ומנכ"ל איקאה שלומי גבאי. התוכנית אמורה לספק לצופים מידע עדכני על הנעשה מאחורי הקלעים בתחומי הפרסום והשיווק ותעקוב אחרי קמפיינים חדשים, מינויים, פיטורים וסכסוכים.

הוט? יס!
הוט מדווחת על שיא צפיות ב"האלופה 3". בתוך שלושה שבועות מיום עליית הסדרה הוזמנו למעלה ממיליון וחמש מאות אלף הזמנות של פרקי העונה החדשה.

אסף אמדורסקי ישתתף בסדרה דוקומנטרית חדשה של "הוט בידור ישראלי", במסגרתה ייצא למסע אחרי האמנות של אביו, בני אמדורסקי ז"ל. במהלך הצילומים, יבחן אמדורסקי את תחומי העיסוק והיצירה של אביו, יחשוף את ההשפעות שספג בבית ויציג את התמודדות עם תואר "הבן של".

אין תמונה
אמדורסקי. בעקבות אבא

ריקי גל החליטה לפרוש מהפקת הדרמה "עצ'פור" של הוט בטענה שהיא לא שחקנית ושהיא לא יכולה להתמודד עם הטקסט הארוך שניתן לה. מי שתחליף אותה היא השחקנית המנוסה גילת אנקורי.

ערוץ 8 רכש סרט דוקומנטרי על ברק אובמה, שישודר בישראל יום אחרי הבכורה העולמית שלו ברשת HBO וביום השנה לבחירתו כנשיא (4 בנובמבר). יוצרי הסרט (חברת ההפקה של אדוארד נורטון) ליוו את אובמה במשך חמש שנים ומביאים הצצה בלעדית אל אחורי הקלעים של מסע הבחירות שלו.

פרויקט נוסף של ערוץ 8, שיעלה לאוויר בדצמבר, הוא תוכנית ריאליטי-ראיונות חדשה בהנחיית העיתונאי רוני קובן. התוכנית תיקרא "24" ובמסגרתה ייסגר קובן לצד מרואיין בחדר מרושת במצלמות. השניים יעבירו יממה מצולמת ביחד כאשר האינטראקציה והשיחות ביניהם יצולמו ויערכו לתוכנית. עד כה צולמו תוכניות בהשתתפות אתגר קרת, תיקי דיין ומוחמד בכרי. על הפן הטכני של התוכנית אחראים סטודנטים לקולנוע וטלוויזיה.

 יריב הורוביץ עובד על סדרת דרמה חדשה שתיקרא "זוהר", על זוג חוקרים שמנסים לקשור בין מספר מקרי רצח. לאורך הסדרה מבינים החוקרים כי הם נשאבו לפרשייה מיסטית אשר מעורבים בה אנשי כת קבליסטית מסתורית וכי חיייהם בסכנה. את הסדרה מפיקה חברת מדיה. טי.וי.

מדיה

ירון לונדון ומוטי קירשנבאום מדבר למיקרופון עומדים (צילום: mako)
הפועלים. לונדון וקירשנבאום | צילום: mako

אגודת העיתונאים בתל אביב תעניק לעיתונאים ירון לונדון, מוטי קירשנבאום וסבר פלוצקר פרס מפעל חיים על תרומתם לתקשורת הישראלית. הפרסים יוענקו בטקס הפתיחה של כינוס העיתונות, שייערך באילת ב-29 בנובמבר, בנוכחות ראש הממשלה, בנימין נתניהו ובהשתתפות כ-1,400 עיתונאים ואנשי תקשורת. "אני חש שככל שאוזל הטסטוסטרון מאשכיי כך מתרבות המחמאות ומתרבים הפרסים שאני מקבל", הגיב לונדון.

ynet ו-MSN ישלמו לאיש התקשורת, אדם שוב, פיצוי כספי וכמו כן יסירו את הידיעות שעסקו במעצרו בחשד לאונס ומעשים מגונים בדצמבר 2007. התיק נגד שוב נסגר מחוסר אשמה מוחלט על פי החלטת הפרקליטות.

אתר mako שומר על כוחו בחודש ספטמבר וזוכה לשיעור חשיפה של 28.2%, כך עולה מדירוג TIM לאתרי האינטרנט המובילים בישראל. זהו החודש השני ברציפות שבו מתמקם mako במקום השביעי בטבלה.
במקום הראשון ניצב אתר גוגל, שרושם עלייה קלה מהחודש שעבר לשיעור חשיפה של -91%. את המקום השני ממשיך לאייש אתר וואלה ובמקום השני Ynet, שמצמצם פערים.