אין תמונה
אסייג. מעדיף לפזר אהבה
מאז שרשף לוי ביטל את המנוי שלו על "הארץ", בתגובה לביקורת הקטלנית שספג ממבקר הקולנוע אורי קליין על סרטו "לצוד פילים", לא נרשמה תקרית שכזו של אמן נגד מבקר. הפעם מדובר בשלום אסייג, שהחליט להראות למבקרת הטלוויזיה של אתר "וואלה!", לילך וולך, איך זה להיות בצד השני של המתרס, ובתוך כך, שלא במתכוון, החזיר לכמה שעות את הדיון על השד העדתי.

בלילה שבין חמישי לשישי, כמה שעות אחרי שידור הפרק הראשון של "שנות ה-80" – סדרה קומית נוסטלגית בכיכובו של שלום אסייג שכתב אחיו, מני אסייג – שחטה מבקרת הטלוויזיה של "וואלה!" את הסדרה. תחת הכותרת "רק למי שאוהב הומור אנכרוניסטי, נמוך ועדתי", כתבה וולך כי "'שנות ה-80' אינה מתברכת בפרספקטיבה או בתחכום", ותהתה מדוע הצופים צריכים לקבל את הומור בדיחות העדות, ההתגזענויות ההדדיות והסטריאוטיפים. "התסריט הוא פשוט בלתי אפשרי לצפייה, לא שום דבר פחות מזה", הוסיפה. "הבדיחות הזולות, הבעיטה הפרועה על דוושת ה'אותנטי', כל אלו הופכים את 'שנות השמונים' לסדרה מדכדכת".

אין תמונה
וולך. אנכרוניסטי וחסר תחכום
שלום אסייג החליט לא לשתוק. כעבור כמה שעות הגיב לביקורת בדף הפייסבוק שלו. "חברים יקרים, לילך וולך, מבקרת הטלוויזיה של 'וואלה' לא אהבה את הסדרה", כתב. "ההומור נמוך ורדוד בעיניה. באופן כללי כל מה שאני עושה לאורך השנים רדוד בעיניה. וראו איזה פלא: גיליתי שהבחורה עושה סטנד-אפ (אם אפשר לקרוא לזה סטנד-אפ). אז צירפתי לכם לינק, כדי שתראו כמה כישרון יש לבחורה וכמה ההומור שלה משובח. תהנו, עד כמה שאפשר".

לפוסט שלו אכן צירף אסייג לינק להופעת סטנד-אפ מצולמת של וולך במועדון "בלום בר" מלפני כחודש. במקביל, העלה גם מני אסייג סטטוס דומה. "לילך וולך טענה בביקורת שלה שאתם, שאהבתם את 'שנות השמונים', אתם בסך הכול אנשים בורים ורדודים שמתחברים להומור דלוח ונחות", כתב. "אז בואו ותנו הצצה להומור גאוני וגבוה עד כאב". בין מאות המגיבים התפתח דיון, לא בהכרח אקדמי ומנומס, על השסע העדתי שכלל מלחמת גידופים בין אשכנזים ומזרחיים. חבל שהסדרה של אמנון לוי כבר הסתיימה. היום (ראשון) החליט שלום אסייג למחוק את הסטטוס שכתב נגד וולך. "העניין קצת יצא מפרופורציות והפך למלחמה בין עדות", הסביר. "זאת לא הייתה הכוונה. אני בעד שנפזר אהבה ולא שנאה".

לילך וולך סרבה להגיב. 

מי העיתונאי שריטה עשתה לו מערוף?

כתבו לאביב הורביץ