22 שנה לאחר שהוקמה, מסתמן כי תחנת הרדיו האלטרנטיבית קול הקמפוס (106FM), השייכת לרדיו החינוכי של קול ישראל בשיתוף המסלול האקדמי המכללה למינהל, סוגרת את המיקרופון. סער גמזו, מי שהיה המנהל המוזיקלי של התחנה בין השנים 2011-2013, פירסם בעמוד הפייסבוק שלו פוסט שטוען כי באחד בספטמבר שידורי התחנה יפסיקו להתקיים - לדבריו באשמת המסלול האקדמי המכללה למנהל.

"אחרי גסיסה ארוכה ולא תמיד נעימה למראה, אחרי טיפול רשלני של המסלול האקדמי המכללה למנהל ואדישות שנעטפה בשיקולים כלכליים, ב-1.9 תעלה קול הקמפוס אל גן העדן של תחנות הרדיו" הוא כתב. "22 שנות שידור מפואר ופורץ דרך וסקרן ומעורר מחשבתית ומתפקע מאהבה יבואו אל קיצן והמפעל הזה יפסיק להתקיים (לפחות במתכונתו המוכרת והנוכחית). זה התחיל אי שם כשבעטו אותי החוצה, עבר דרך העזיבה הבלתי נמנעת של רוביו והפיטורים המכוערים של עדי וליאור, והגיע אל היום, שבו שני מנהלי השידורים של התחנה אוחזים במכתב פיטורים ומנהלת התחנה תלויה באוויר על חסדי החוק שלא מאפשר לפטר גם אותה אחרי שחזרה מחופשת לידה.

"הסיבה הרשמית - אין יותר כסף להחזיק את התחנה (על הנייר הם מתעקשים שלא מדובר בסגירה, למרות שהלכה למעשה אין מי שיפתח לשדרנים את הדלת). הסיבה כמו שאני מבין אותה - המסלול מעולם לא הרגיש מחובר לחיה הזו, ועכשיו מצא דרך להפטר ממנה. 

"יש לי מיליון חוויות מטורפות מהתחנה הזו, עשרות חברים שיילכו איתי עוד שנים רבות ואינסוף שיעורים שעיצבו את מי שאני, מקצועית וגם אישית. את זה אף סגירה לא תוכל לקחת. אני מקווה שגם את הרוח הזו הסגירה לא תשבור והעתיד הקרוב ימצא לה גוף חדש להתקיים בתוכו. מעולם לא הייתה בארץ תחנה כזו, אבל עבורי הסיפור הוא האנשים ולא המתקנים. אלו שבגללם הגעתי לתחנה הזו, אלו שאיתם שידרתי, אלו שאיתם דיברתי במסדרונות שלנו, אלו שזכיתי לחנוך ולהדריך, אלו שניתבו את הספינה הזו בזמנים טובים יותר ובזמנים טובים פחות. את האנשים האלה לא תפסיקו לשמוע, זה בטוח. אפשר לקחת לנו את אולפן א', אבל אי אפשר לקחת לנו את הרוח. Music is the most high!

"תודה למכללה למנהל על השנים שבהן איפשרו לנו לפעול, חבל לי שלא מצאתם לנכון להגיב על הדברים או לפחות להמנע מגרירת רגליים לא מכבדת. צר לי שתהליך ההבראה שלכם נכשל כשלון מהדהד ושלא השכלתם להושיט יד ולעבוד יחד כשזה עוד היה אפשרי".

לדברי פוסט שפרסמה נועה ברודצקי, שדרנית התחנה, הידיעה שדרכיהן של המכללה למנהל וקול הקמפוס נפרדו הגיעה כבר לפני 3 שנים. "הם נשבעו שזה זמני, שהם מאמינים בתחנה, שהם מאמינים בשדרנים, שהם ימצאו תקציב וייחיו אותה מחדש - כלום מזה לא קרה. למעשה בפועל התחנה המשיכה אך ורק מאהבה של השדרנים (שאגב באו בהתנדבות ,כולם, במשך כל השנים, אני אישית כמעט עשור אולי יותר..) וכוחם של אילו שנשארו להשיט את הספינה ולהחיות אותה בגבול האפשר עם תקציב אפסי ושום התקנים לאנשי צוות... ועכשיו, אתמול, גילינו שהמכללה הביאה עוד מכה ולמעשה ב-1.9 אין יותר מנהלי שידורים - המשמעות היא כמובן שאין יותר תחנה. המכללה פחדנית מדי בשביל להגיד את הדברים כפי שהם ואפילו לסגור את הגוף הזה בכבוד המגיע לו הם לא מאפשרים, פחד מפרסום רע".

מטעם המסלול האקדמי המכללה למינהל, נמסר כי הפוסטים הנ"ל לא נכונים וכי הם אינם סוגרים את הרדיו - אלא רק עושים לו שינוי צורה. "תחנת קול הקמפוס הייתה תחנת פורצת דרך ובזכותה קמו תחנות רדיו איכותיות נוספות ששינו את הרגלי הצריכה של קהל המאזינים הישראליים. יחד עם זאת, צריך להתקדם עם הזמן ולכן החלטנו לעבור לעולם הפודקאסטים והשידורים האינטרנטיים. בקרוב נפתח מיזם חדש שאנחנו מאמינים שיהיה מודל לחיקוי לתחנת רדיו נוספות כפי שקול הקמפוס היה. שינויים אלה מצטרפים למגמה הכללית של שינויים וחיפוש אחר התחדשות של המדיום הוותיק. על כן, הוחלט על הקמת יחידת תוכן של המכללה אשר תהווה בסיס לשידור פודקאסטים שיעלו לאתר המכללה ולאפליקציה וכן ישדרו בתחנת הרדיו בחלק מהזמן כשלפחות בהתחלה תכני המוזיקה המוכרים יישארו".

רפי גמיש מנכ"ל המסלול האקדמי של המכללה למינהל: "קול הקמפוס הוקמה על מנת להעניק שירותים לסטודנטים במסלול הרדיו ולאפשר להם התנסות מעשית. התחנה, כמו כל פרויקט של המכללה, התנהלה במקצועיות רבה והפכה למוצר איכותי וייחודי. כפי שקול הקמפוס פרצה דרך בעולם הרדיו הישראלי אנו משוכנעים שגם המיזם החדש יהיה פורץ דרך ומשנה הרגלי האזנה".

mako תרבות בפייסבוק