ריצ'רד האמונד, מנחה תכנית "המסע הגדול" (The Grand Tour) מבית אמאזון, איבד את השליטה ברכבו במהלך צילומים לעונה השנייה של התכנית בשוויץ. האמונד בן ה-47 ואב לשניים, נהג במכונית-על חשמלית מסוג 'רימאק' שיכולה להגיע למהירות של 320 קילומטר לשעה. מסיבה לא ברורה, הוא איבד את השליטה על רכבו, התהפך והרכב החל לעלות בלהבות. המכונית בה נהג מוערכת בשווי של 2 וחצי מיליון דולר.

צוות רפואי שהוזעק למקום פינה את האמונד לבית חולים סמוך באמצעות מסוק פינוי. לפי הצוות הרפואי הוא סובל משבר בברך ומפציעות קלות נוספות. על פי עדי ראייה במקום, האמונד חילץ את עצמו מתוך הרכב, שניות לפני שהאחרון עלה באש.

המסע הגדול (צילום: ירדן זהב,  יחסי ציבור )
האמונד בימים שמחים יותר | צילום: ירדן זהב, יחסי ציבור

זו לא הפעם הראשונה שהאמונד כמעט נהרג כתוצאה מתאונת דרכים, רק לפני כחודשיים פורסם כי הוא התרסק בנפילה מאופנוע במהלך הצילומים לתכנית במוזמביק שבאפריקה. אז, לפי הדיווחים, הוא נחבט קשות בראשו. אך התאונה המפורסמת ביותר של המנחה הייתה זו ב-2006, במסגרת הצילומים ל"טופ גיר", בה התרסק בעודו נוהג ברכב עם מנוע סילון במהירות של למעלה מ-450 קמ"ש. אז ניסה המנחה לשבור את השיא למהירות נהיגה ביבשה. בעקבות ההתרסקות הוא שקע בתרדמת למשך שבועיים והעונה של "טופ גיר" הופסקה עד שהחלים. האמונד השתקם לחלוטין וחזר לפעילות מלאה למרות הנזק המוחי החמור שנגרם לו.