בינינו, עם ההישגים הדי מדהים של "מהיר ועצבני 8" עם צאתו בשבוע שעבר – ביניהם, הסרט בעל הפתיחה הבינלאומית הרווחית ביותר בכל הזמנים – היינו יותר מופתעים לגלות שהוא לא נכנס בשנית למקום הראשון ברשימת שוברי הקופות. הסרט השמיני בסאגה כמובן ממשיך להתרווח בכס המלוכה שלו עם 38 מיליון דולר נוספים שמקפיצים את ההכנסות מארה"ב בלבד ל-163 מיליון דולר. אך אלו לא החדשות המעניינות באמת. מה שאנחנו כן צריכים לדבר עליו כרגע זה הסכום הזעום (יחסית) שמפריד בינו לבין הכנסות בינלאומיות בשווי מיליארד דולר בשבוע השני שלו באקרנים, כשכעת הוא עומד על 908.4 מיליון דולר. בידיעה שהסרט טרם הגיע לבתי הקולנוע ביפן (זה יקרה ממש בעוד ארבעה ימים, 28 באפריל) – אפשר לנחש שזה רק עניין של ימים ובשבוע הבא נקבל את הכותרת שלנו.

בדומה לשבוע שעבר, אחרי המהירים והעצבניים אנחנו נשארים עם "בייבי בוס" כסגן, שכבר ארבעה שבועות ברצף מככב ברשימת שוברי הקופות. את המקום השני הוא לוקח בזכות 12 מיליון דולר - 20% בלבד פחות מהפעם הקודמת - שמעלים את ההכנסות הבינלאומיות שלו ל-358 מיליון דולר. מה אפשר להגיד, התינוק עושה בית ספר לכולנו ומוכיח שגם מסרטי ילדים בינוניים יכול לצאת משהו. רק בריאות. 

עוד מישהו שנשאר במקומו הוא "היפה והחיה", שמבלה שבוע נוסף במקום השלישי. הפעם הוא מכניס 9.97 מיליון דולר מרשימים, בייחוד לאור העובדה שזה כבר שישה (!) שבועות שהוא לא משחרר מהחמישייה הפותחת. ההכנסות בארה"ב עומדות כבר על 471 מיליון דולר, בעוד אלה הבינלאומיות על מעל למיליארד דולר, מה שמביאים אותו לשני הישגים חדשים נוספים: כעת "היפה והחיה" מחזיק בטייטל "סרט המחזמר המכניס ביותר מאז שנת 1974" – עוקף את "גריז", "שיקגו", "לה לה לנד" ואפילו "עלובי החיים". ההישג השני והמדהים לא פחות הוא כניסתו למקום העשירי של רשימת הסרטים המכניסים ביותר בכל הזמנים בארה"ב – כשהוא במרחק 3 מיליון דולר בלבד מהמקום התשיעי של "מלחמת הכוכבים – פרק 1: אימת הפנטום" (474), ומרחק 465 מיליון דולר מהמקום הראשון של "מלחמת הכוכבים: הכוח מתעורר" (936).

את המקום הרביעי פינו "הדרדסים: הכפר האבוד" למען "Born in China" של דיסני – סוף סוף סרט חדש ברשימה, שהכניס בשבוע הראשון לצאתו 5.1 מיליון דולר. סביר להניח שטרם שמעתם עליו, אז רק נעדכן שמדובר בסרט דוקו שנוצר כקופרודוקציה אמריקאית-סינית של חברת Disney Nature ו-Shanghai Media Group, המתמקד ברגעים אינטימיים שבין שלל חיות הגרות במרחבי הפרא הסיניים. ביניהן תוכלו למצוא נמרת שלג בשם דאווה וגוריה המתקשה לגדל את שני גוריה, קוף סלוד אף זהוב צעיר בשם טאו טאו שמרגיש כי מקומו נתפס על ידי אחותו התינוקת, פנדת ענק בשם יא יא ובתה המתבגרת מיי מיי, ועדר של אנטילופות טיבטיות. הציונים הגבוהים יחסית שקיבל על ידי "Rotten Tomatoes" ו"IMDb" – 81% ו-7.5 (בהתאמה) – מסמנים שהוא גם שווה צפייה, כעת רק נשאר לקוות שהוא יגיע גם אלינו בהזדמנות.

אחרונים חביבים, עוד שבוע, הם "פורשים בסטייל" שמאה אלף דולרים בודדים הפרידו בינו לבין המקום הרביעי. האם 5 מיליון הדולר שהכניס ל-50 מיליון הדולר שעשה ברחבי העולם יצליחו להחזיק אותו כאן שבוע נוסף? עוד לא ברור, ביחוד לנוכח הציון הדי עצוב שקיבל מ"רוטן" – 45%, אבל היי, איך אמר הכתב של "דטרויט ניוז"? "ישנם סרטים עם יותר חשיבות ומורכבות מוסרית, אבל זה פשוט כמו חיבוק מסבא. ומי לא צריך יותר מאלה?". פייר, צודק.

טבלת שוברי הקופות של סוף השבוע (בסוגריים - הכנסות כוללות בארה"ב):

1. מהיר ועצבני 8

38 מיליון דולר (163)

2. בייבי בוס

12 מיליון דולר (136)

3. היפה והחיה

9.97 מיליון דולר (471)

4. Born in China

5.1 מיליון דולר (חדש)

5. פורשים בסטייל

5 מיליון דולר (31)