דן אלון

עד תחילת המאה הנוכחית, חנויות המזכרות בבתי המלון הציעו לתייר בישראל דימוי אוטופי של המדינה ושל דמות הישראלי. בתערוכה ״חמש כוכבים סובנזירז״ יפתח דן אלון חנות מזכרות במלון רויאל ביץ׳ תל אביב, שבה יוצגו ויוצרו מזכרות הומוריסטיות על המדינה, על הישראלי, ועל ההטרוטופיה שבה מתארח האמן. אלון - בוגר מסלול איור במחלקה לתקשורת חזותית בשנקר והתוכנית ללימודי המשך בפקולטה לאמנויות, המדרשה בית ברל - הוציא לאור ספרי קומיקס, הציג בתערוכות יחיד וקבוצתיות, ומלמד במחלקה לתקשורת חזותית במכון הטכנולוגי חולון.

1. למה כדאי לבוא לבקר בתערוכה שלך?

כי מה יותר כיף מלבקר במלון 5 כוכבים ולהציק לי בזמן שאני עומל קשה כל כך על מזכרות לאורחי המלון?

2. את מי/מה היית רוצה לאייר?

את ביבי, מול הפנים שלו. אולי הוא יראה את עצמו מחדש.

3. מי המאייר/ת שאתה הכי אוהב?

המאייר הקנדי SETH. גם כי הוא עושה שימוש בסגנון שנות ה-50 האמריקני כדי להגיד משהו על התרבות הקנדית וגם כי הוא עיצב לעצמו דמות ייחודית כגיבור הסיפור של עצמו.

4. על איזה אירוע בשבוע האיור אתה ממליץ?

שתי תערוכות נוספות שאני משתתף בהן: מיכלים, תערוכה קבוצתית של HUMDRUM שתציג עבודות שונות ממה שמצופה מאיתנו כקבוצת קומיקס בכלריה משונע, וגם בקרשנדו, תערוכת האיורים הזים של המחלקה לתקשורת חזותית בשנקר, בגלריה אלפרד.

5. מה תאחל לנו לשנה החדשה?

עיזבו שתהיה שנה טובה. העיקר שתהיה שנה!אסף גמזו

מה בין התנ״ך לקריקטורה וקומיקס? נשות חיל וסופר גיבורים: סיפורים מהתנ״ך בקומיקס; התנ״ך של זאב; ומבול של איורים - הן שלוש תערוכות שמציגות תשובות שונות לשאלה במוזיאון הישראלי לקריקטורה וקומיקס בחולון. אסף גמזו, אוצר המוזיאון הישראלי לקריקטורה ולקומיקס, שאצר גם את התערוכה ״נשות חיל וסופר גיבורים״, הוציא לאור אי שם בשנות ה-2000 השובבות את הפנזין ״סהרורי״.

אנגלמאיר

1. למה כדאי לבוא לבקר בתערוכה שלך?

כי היא נותנת מבט רחב על יוצרים ישראלים ובינלאומיים, מהעבר ומההווה, שהתמודדו כל אחד באופן ייחודי עם טקסט מוכר ומאתגר כאחד - התנ״ך. היפופוטמים מוטנטים ופסוקי איוב, אנשי אבן והרי געש, אלים שמנמנים ומזוקנים - כולם נמצאים כאן.

2. את מי/מה היית רוצה לאייר?

אברהם לינקולן. האתגר של הזקן.

3. מי המאייר/ת שאתה הכי אוהב?

כריס וור (Chris Ware) משלב מקוריות מדהימה עם ידע היסטורי עמוק של מדיום הקומיקס לעבודות שמצליחות להפתיע בכל פעם מחדש, ובו זמנית להזכיר לך דברים שחשבת שכבר ידעת.

4. על איזה אירוע בשבוע האיור אתה ממליץ?

החולצה שלי נושמת שמוצגת בבית העיר, תערוכה בינלאומית על לבוש חכם. כי חשוב וכדאי לראות לאן העולם הולך.

5. מה תאחל לנו לשנה החדשה?

שתצליחו לצייר את עתידכן בכל צורה שתרצו.

באזיל וולרטון

 חיים רון

 אורית ברגמן

 רוברט קראמב

איתי בלאיש

במזא״ה 9, בית הצעירים של עיריית תל–אביב - יפו, תתקיים מהדורה נוספת של לה קולטור, תערוכת אמנות בת-השגה, בשיתוף עם Pulp, והפעם בנושא ״אנימליזם״. איתי בלאיש, מאוצרי התערוכה, בוגר המחלקה לתקשורת חזותית בשנקר, ייסד את לה קולטור לפני שלוש שנים, שמאפשר קניית אמנות צעירה ומבטיחה במחירים של עד 500 שקלים. שווה!

איתי בלאיש

1. למה כדאי לבוא לבקר בתערוכה שלכם?

כדאי לבקר אצלנו כי אנחנו מקבצים יחדיו את הכמות הגדולה ביותר של המאיירים הצעירים והמבטיחים מהסביבה, וכי אנחנו מכינים קולקציית מוצרי נייר מורכבת עם ארבעה מאיירים בהפקתם של פאלפ.

2. את מי/מה היית רוצה לאייר?

הייתי רוצה לאייר את פלוטו [הכוכב] מקרוב, להיות עליו ולפגוש את מי שגר שם.

3. מי המאייר/ת שאתה הכי אוהב?

המאייר האהוב עליי אישית הוא קליאון פטרסון (Cleon Peterson). הסגנון שלו עושה לי עור ברווז, והנראטיבים שלו כל כך מדוייקים לתקופה בה אנו חיים.

4. על איזה אירוע בשבוע האיור אתה ממליץ?

על התערוכה אני אוהב לשבור לאנשים את הפרצוף של המחלקה לתקשורת חזותית בויצו חיפה, שתתקיים בנמל יפו, כי אין יותר מסקרן מסטודנטים ומרצים מעולים.

5. מה תאחל לנו לשנה החדשה?

נאחל לכם שנה של הכל חדש, כי קצת נמאס לנו מפעם ובא לנו שמישהו ינענע אותנו קצת.

דורון פלם

 עינב ויסמן

 ספיר משיח

שבוע האיור ייערך בין התאריכים 12-3 בספטמבר, במסגרת אירועי ״אוהבים אמנות. עושים איור״ של המחלקה לאמנויות בעיריית תל-אביב - יפו ובחסות חברת  Wix

לפרטים מלאים כנסו לאתר שבוע האיור: http://www.illustrationweek.co.il
 
לכל כתבות שבוע האיור ב- mako תרבות
 
עיצוב לוגו "שבוע האיור": אלון בריאר