אין תמונה
בריטני. כבר לא ילדה, עוד לא אישה. אבל די מטורפת

בריטני ספירס

אגדה עתיקה מספרת שנסיכת הטראש האמריקאית הייתה פעם ילדה מתוקה וזהובת שיער שכיכבה ב"מועדון המיקי מאוס" והבטיח לשמור את בתוליה עד החתונה. למרבה הצער, בקושי הספקנו לאיית "טימברלייק" והיא כבר עברה לנגד עינינו לפאזת "אופס איי דיד שני ילדים וקרחת". ההתפרקות המתוקשרת של בריטני ספירס גרמה לנו לפקפק בחייהם הקסומים של כוכבי הנעורים, ובנעורים באופן כללי. מי צריך את זה בכלל, עדיף להיות מבוגרים ציניים וערלי לב מההתחלה, ככה אף אחד לא ישבור לך את הלב.

קווין קלאש ואלמו
עוד נגיעה ועוד

אלמו, "רחוב סומסום"

אלמו! הו לא! האם היינו אמורים לחשוד? האם הקול הצייצני והשירים המדבקים היו אמורים להדליק נורת אזהרה ולסמן לנו שמאחורי גוש הפרווה הנודניק עומד גבר (נאה למדי, יש לציין) שבזמנו הפנוי נוהג לחמוס את תמימותם של נערים זכים? קווין קלאש יצר את דמותו של אלמו והחל לדבב אותו בשנת 1985, השבוע הוא התפטר לאחר ששני בחורים האשימו אותו בכך שניהל עמם מערכת יחסים מינית בעודם קטינים. לעולם לא נבטח יותר בבובת פרווה קופצנית שרוצה לגעת בנו במקומות שונים. לעולם.

גלריה התאומות אולסן (צילום: Bob D'Amico, GettyImages IL)
תחזרו להיות קטנות! מיד! | צילום: Bob D'Amico, GettyImages IL

מרי קייט ואשלי

הקטע העצוב באמת בסיפור של מרי קייט ואשלי הוא שאהבנו אותן באמת דווקא כשחשבנו שהן אדם מיניאטורי אחד. זה קרה בימים של מישל ב"צער גידול בנות", תקופה של חמידות אין קץ, מילים ראשונות וצחוק מתגלגל, עוד כשחשבנו  שיום אחד גם אנחנו נרצה כאלה. זה היה כמובן לפני שגילינו שהתינוקת המתוקה גדלה והתפצלה לצמד מהלכות לבנות שהיו גורמות אפילו לנד סטארק לכרות לעצמו את הראש. מאז האוכל יצא בדרך כלל החוצה ואבקות לבנות עשו את דרכן פנימה, השתיים נעלמו מהמרקע ועברו להרוס את עולם האופנה, ואנחנו נותרנו לחשוב היטב על האפשרות להביא ילדים לעולם בעתיד הנראה לעין.

חנן גולדבלט

בימים הנאיביים של פעם, המילה "סקרן" לא הגיעה עם קונוטציות שליליות. היא פשוט סימלה אישיות מעט מעיקה של מי שרוצה ללמוד עוד ועוד על העולם. במחשבה לאחור כבר אז, כשגולדבלט הסתובב ברחובות עם מעיל גשם ארוך, כובע ומשקפת, היינו צריכים לברוח ולהזעיק סירוס כימי, אבל חני נחמיאס העדיפה לשמור על שלום בית. רק שנים אחר כך הבנו שכל מה שעניין אותו בתחום הבידור הוא להראות לכולם את החטף-פתח. אחרי שתי עבירות של אונס ומעשה סדום, הוא חזר בשבוע האחרון לאזרחות עם סיום שבע שנות המאסר שנגזרו עליו. במקביל, ובלי שום קשר נראה לעין, חלה עלייה במכירת תרסיסי פלפל.

וויל טאנר, "אלף"

אם יצא לכם לגדול על הסיטקום "אלף", ברכותינו – אתם שייכים לדור הנכון. בטח גם אתם רציתם לגדל חייזר פרוע וחובב חתולים (למאכל, כלומר), וראיתם במשפחת טאנר, שגידלה את אלף, אי של יציבות. גם וויל טאנר, אבי המשפחה, תמיד היה נדמה כמו מישהו שאפשר לסמוך עליו, אב שייתן עצה כשצריך, אולי ילווה איזה דולר או שניים ויסביר על חשיבותם של אמצעי מניעה. ובכן, בטח תשמחו לשמוע שמקס רייט, השחקן שגילם את וויל טאנר, נוהג בזמנו הפנוי ללבוש בגדי נשים, נעצר על נהיגה תחת השפעת אלכוהול וצולם מקיים יחסי מין עם גברים תוך כדי עישון קראק והסנפת קוקאין. נחמד שמישהו במשפחה הזאת יודע לעשות חיים ולא, לעולם לא נבטח יותר בדמות אב.

אחי יותם, "קשר משפחתי"

לא בחרתי לבוא לעולם, לא בחרתי בשמי הפרטי. ובכן, אף אחד גם לא בחר בכך שהפסיכולוגים אחי ותם ויוסי זיידר יאנסו אותו, אבל זה בכל זאת קרה. שניים מכוכבי התכנית האהובה והמצלקת נפשית, "קשר משפחתי", שכללה מתן ייעוץ למשפחות, טיפול בקשיי התבגרות ושיר סופר מדבק, התגלו כעברייני מין. זיידר נשלח לכלא, ואחי יותם נפטר בשנת 1994, ובשנת 1998 נחשף בתחקיר כי במשך יותר מעשור  שנים ניצל מינית ילד יתום בן 11. לעולם לא נבטח יותר באנשי מקצוע, איבדנו אמון במדע הפסיכולוגיה ואנחנו שונאים את העולם באופן כללי.

מיכל ינאי, בן מוסקל עם שני ילדים (צילום: אלעד דיין)
גירלז גואן וויילד | צילום: אלעד דיין

מיכל ינאי

מיכל ינאי, מלכת הילדים. כלומר, הילדים הרעים! שנים היינו בטוחים שינאי, המנחה האהובה ביותר בערוץ הילדים וכמובן כוכבת הלהיט "נשיקה במצ"ח", היא כל מה שטהור ותמים בעולם. מלאך בלונדי שריחף בינינו ופיזר אבק פיות לכל עבר. אבל מסתבר שמתישהו תדמית הילדה הטובה נמאסה עליה, והיא ניסתה להפוך לכוכבת נועזת בעולם המבוגרים. מאז היא כבר הספיקה לחזור בה ולהעלם מהתודעה, אבל לעולם לא נבטח יותר באושיית ילדים. כאילו, חוץ ממשה דץ, אנחנו בטוחים שאתו הכל לגמרי בסדר.

סברי מרנן (צילום: סברי מרנן )
היי! בלי מכות! | צילום: סברי מרנן

טוביה צפיר

טוביה צפיר. סבא טוביה החביב וטוב הלב, שישים אותך על ברכיו ובסבלנות אין קץ יספר סיפור או ילטף שיער. אין סיכוי בעולם שהוא יעשה פעם משהו אלים או בלתי צפוי! כאילו, חוץ מלתקוף עובדי הפקה. כשצפיר התחרפן על הסט של "טלנובלה בע"מ" ושחרר את הנוסע האפל שלו, לא ממש ידענו מאיפה זה בא לנו. דוקטור ג'קל וסבא טוביה? לא הגיוני. אבל אחרי זה, כשהכרנו את התפקיד שאותו הוא היה אמור לגלם ב"טלנובלה בע"מ" (שבסוף עבר לידיו של שרון אלכסנדר), הבנו שהוא פשוט שחקן טוטאלי.

מייקל ג'קסון (צילום: Phil Walter, GettyImages IL)
וואקו ג'קו | צילום: Phil Walter, GettyImages IL

מייקל ג'קסון

תקופה מוזרה שנות ה-80, הזמן היחיד בתולדות האנושות שבו ללכת אחורה באמצע הרחוב ולגרבץ באגרסיביות, היה נחשב למעשה וירטואוזי וחתרני כאחד. אחרי הכל היה כל כך משעמם פה באייטיז, שהאיש המגניב היחיד בשטח היה הילד בלי האפרו ממשפחת ג'קסון. זה שלימד אותנו שלרקוד כמו גייז , להתלבש כמו אופנוען ולגנוח כמו כוכבת סרטי מבוגרים, זה הכי קול שיש. חבל שלאט לאט למדנו להכיר גם את הצדדים הפחות יפים שלו, אלה שהתחילו בבונדינג עם מקולי קלקין ונגמרו בסליפ אובר עם קטינים ב"נברלבד". מצד שני, אולי היה עדיף שמישהו ישמור עליו בלילה. תראו מה קרה כשנתנו לו לישון לבד.