"היו לי כמה חוויות פרועות": מכריסטיאן בייל וג'ארד לטו עד לכוכב "יורשים" ג'רמי סטרונג, הוליווד מלאה בשחקנים מתודיים - כאלה שלא מסתפקים בגילום דמות מסוימת ומתעקשים להיטמע בה באופן טוטאלי. שם נוסף ברשימה הזאת, שרק הולכת ומתארכת, הוא כוכב "ספיידרמן" ו"הרשת החברתית" אנדרו גראפילד. השבוע, בראיון לקידום הסדרה "תחת נס השמיים" בכיכובו, גארפילד יצא להגנת שיטת המשחק שזוכה להשמצות מזה שנים ונזכר בניסיון האישי שלו איתה.

"יש אי הבנה גדולה בכל הנוגע למהות של משחק מתודי", גארפילד הסביר בראיון לפודקאסט "WTF" של מארק מרון, "אנשים עדיין משחקים ככה, וזה לא אומר שאתה צריך להתנהג כמו שמוק על הסט. זה פשוט אומר שאתה חי באופן נאמן למציאות תחת נסיבות מדומיינות, כשבמקביל אתה גם מאוד נחמד לצוות, ומתנהג כמו אדם רגיל, שיכול להתנתק מזה כשצריך ולהישאר בדמות כשאתה רוצה להישאר בה".

לפי גארפילד, הרושם לפיו שיטת המשחק המתודי מסוכנת או יומרנית נוצר בגלל שחקנים שהרשו לעצמם להתנהג באופן חריג תוך שימוש בשיטה כתירוץ. "מפריעה לי המחשבה ש'משחק מתודי זה בולשיט'", הסביר, "אני לא חושב שאתם מבינים במה מדובר אם אתם מכנים את זה בולשיט, או שפשוט עבדתם עם מישהו שמגדיר את עצמו שחקן מתודי אבל לא באמת מתנהג ככה". לדבריו, מדובר בהליך פנימי הרבה יותר, ובעיקר פרטי. 

השיטה המדוברת יושמה על ידי גארפילד במספר הזדמנויות, בין היתר בסרטו של מרטין סקורסזה משנת 2016, "שתיקה", שבו גילם כומר ישועי מהמאה ה-17. גארפילד בילה שנה שלמה בעבודת מחקר לקראת גילום הדמות, לרבות היכרות עם מומחים בנושא, קריאת חומר עיוני - וכפי שהוא חושף כעת, גם התנזרות מוחלטת מיחסי מין במשך שישה חודשים. "זו הייתה חוויה רוחנית מדהימה", סיפר גארפילד, "עשיתי תרגילים רוחניים בכל יום, התנזרתי לשישה חודשים וצמתי המון, בגלל שאני ואדם (דרייבר, ששיחק לצדו, ר.א) היינו צריכים לרדת במשקל גם ככה. זה היה מגניב. היו לי כמה חוויות פרועות כשמנעתי מעצמי סקס ואוכל באותה תקופה".