סדרת הדוקו "אלן נגד פארו", שגוללה את סיפורה של דילן פארו - בתו המאומצת של הבמאי וודי אלן שהעידה כבר לפני שנים שאלן התעלל בה מינית - שודרה ברשת HBO האמריקאית בפברואר-מרץ האחרונים. אתמול, הגיעה פארו להתארח בתוכנית של דרו ברימור, שכיכבה בסרט המחזמר "כולם אומרים אני אוהב אותך" של הבמאי משנת 1996, לצד קאסט מפואר שכלל את ג'וליה רוברטס, אדוארד נורטון, גולדי הון, נטלי פורטמן ורבים אחרים.

בשיחה עם פארו, ברימור חשפה בפניה שהיא מתחרטת שעבדה עם אביה. "לא היה אז שיא קריירה משמעותי יותר מאשר לעבוד עם וודי אלן", היא אמרה. "אבל אז ילדתי ילדים והכל השתנה עבורי כי הבנתי שאני אחד מהאנשים שעברו גסלייטינג לא להסתכל לתוך הנרטיב הזה מעבר ממה שנאמר לי. ואני רואה מה קורה עכשיו בתעשייה ואני חושבת שזה בגלל שאת עשית את הבחירה האמיצה הזאת. אז תודה לך על זה". 

וודי אלן, דרו ברימור, "כולם אומרים אני אוהב אותך" (צילום: Lawrence Schwartzwald/Sygma via Getty Images)
"לא היה שיא משמעותי יותר מאשר לעבוד איתו". וודי אלן וברימור בשנת 1996 | צילום: Lawrence Schwartzwald/Sygma via Getty Images

גסלייטינג הוא מונח שמתאר מניפולציה פסיכולוגית שמטרתה לשתול אצל הקורבן שלה ספקות בתפיסת המציאות. המונח צבר פופולריות בשנים האחרונות בגלל ההקשר המגדרי שלו, כאקט של מניפולציה כלפי נשים שחוות סקסיזם או הטרדות מיניות. למרות שהוא בשימוש גם לא בהקשר המגדרי, מקורו של המונח הוא במחזה "Gas Light" משנת 1938, שמתאר אישה שעוברת מניפולציה על ידי בעלה, שמחליט לגרום לה לחשוב שהיא מאבדת את שפיותה, בין השאר באמצעות מנורת גז בביתם שהוא טוען בפניה שהיא רק מדמיינת שהולכת ומתעמעמת.

פארו הודתה לברימור על הדברים ואמרה לה: כשאני שומעת את מה שאמרת אני מנסה לא לבכות, זה פשוט כל כך משמעותי בגלל שלי קל לומר 'כמובן שאת לא צריכה לעבוד איתו, הוא חרא, הוא מפלצת', אבל אני חושבת שזה מאוד אמיץ ונדיב מצדך לומר לי שהסיפור שלי ומה שעברתי היה חשוב מספיק בשביל שאת תשקלי מחדש את הדברים". 

ברימור היא לא הראשונה להביע חרטה על עבודה עם אלן, שמצדו ממשיך להכחיש בכל תוקף את ההאשמות. קייט ווינסלט אמרה בראיון בשנה שעברה "מה לעזאזל עשיתי כשעבדתי עם וודי אלן ורומן פולנסקי?" ובנוסף אליה גם גרטה גרוויג, קולין פירת', מריון קוטיארד ורייצ'ל ברוסנהן אמרו שלא יעבדו איתו שוב לעולם. רבקה הול וטימותי שאלאמה הלכו צעד אחד רחוק יותר, וכל אחד מהם בנפרד הודיע שאת המשכורת שהרוויחו מהופעתם בסרטיו של אלן הם תורמים לצדקה. הול תרמה את המשכורת שלה לתנועת Time's Up שנלחמת בחוסר שוויון מגדרי בתעשיית הבידור בעוד שאלמה חילק את המשכורת שלו בין שלושה ארגונים - Time's Up, מרכז הלהטב"ק של ניו יורק וארגון RAINN שפועל נגד אלימות מינית ולמען קורבנותיה.