צילום מסך לפוסט פייסבוק שפרסם לאחרונה המשורר והפובליציסט יצחק לאור, בו כונה כתב חדשות 12 עמית סגל "א. היטלר", הופץ בימים האחרונים ברשתות החברתיות ובוואטסאפ. לאור התנצל על הפוסט - שפורסם מלכתחילה רק לחבריו ולא בפומבי - וכינה אותו "תעלול לא מוצלח". אולם סגל החליט להגיב לפוסט, ופרסם היום בחשבון הטוויטר שלו שהגיש היום תביעה בגין הפצת לשון הרע נגד לאור.

"הגשתי הבוקר לביהמ"ש השלום בהרצליה תביעת לשון הרע על סך 140,059 ש"ח נגד בכיר "הארץ" עד לאחרונה, יצחק לאור, שכינה אותי שלשום בפייסבוק "א. היטלר", כתב סגל. "הגיע הזמן לשים קץ אחת ולתמיד לתופעה בזויה שהפכה לשיגרה. כאן לא ישוו יותר יהודים לנאצים. מי שישווה - ישלם, והרבה". סגל הוסיף גם כי התביעה תנוהל על ידי עורך הדין ישגב נקדימון.

בתביעת לשון הרע ניתן לתבוע עד 70,029 שקלים, ובמקרים מסוימים גם עד פי שניים - ללא הוכחת נזק, מה שמסביר את הסכום שסגל תבע. לתביעה עם הוכחת נזק אין תקרת פיצויים. מוקדם יותר היום, פורסם שבית המשפט המחוזי בירושלים דחה את ערעורו של העיתונאי יגאל סרנה, שביקש לבטל את הפיצויים שנדרש לשלם לקמב"ץ חברון, אשי הורוביץ. הורוביץ תבע את סרנה - באמצעות עורך הדין איתמר ופעיל הימין איתמר בן גביר - אחרי שב-2015 פרסם סרנה פוסט פייסבוק, בו כינה את הורוביץ "בין חלאה לנאצי".

יצחק לאור
יצחק לאור | צילום: facebook

בשיחה עם כתב mako תרבות, אמר לאור שהסיר את הפוסט יותר מיממה לפני שסגל הגיש את התביעה, ושהפוסט מלכתחילה היה סגור לחברים.