ברשתות החברתיות ובקבוצות הוואטסאפ הסתובב הבוקר צילום מסך הנוגע לכתב החדשות 12, עמית סגל. המשורר והפובליציסט יצחק לאור פרסם בעמוד הפייסבוק שלו ארבע תמונות של עמית סגל, עם הכיתוב: "מלמעלה א. היטלר; למטה, מימין לשמאל: א. היטלר, א. היטלר, א. היטלר". הפוסט שפורסם בעמוד הפייסבוק הפרטי של לאור לחבריו בלבד, הוסר לאחר כמה שעות, אך צילום המסך עשה דרכו מאז והגיע לתפוצה רחבה.

 צילום מסך - פייסבוק

לאור, פובליציסט מהצד השמאלי של המפה הפוליטית, התייחס לפרסום הפוסט בתגובה לפניית mako תרבות, וטען כי מדובר בתגובה הומוריסטית למה שהוא מכנה הסתה נגד המיעוט הלאומי הערבי בישראל, והתנצל על הבדיחה הלא מוצלחת כדבריו: "לכמה שעות התנוססה תגובה שלי, הומוריסטית, לא כל כך מוצלחת, ככל הנראה, על חוצפתו של בעל הכוח, ע. סגל, להשתמש בכוחו, כדי להסית נגד מיעוט לאומי בעזרת שורה של שקרים. חיכיתי לראות אם חדשות 12 יתנצלו על האלימות של סגל ולצערי הרב נראה שמותר להם הכל, כשמדובר בערבים. הבדיחה, כאמור, לא עבדה. יכולתי לכתוב: אין קשר בין הפרשן לפרשנות. יכולתי להיות יותר שנון. צר לי על התעלול הלא מוצלח". עמית סגל לא מסר תגובה בנושא.

יצחק לאור (צילום: facebook)
יצחק לאור | צילום: facebook

ביום חמישי נקלע סגל לסערה נוספת ברשתות החברתיות, כשהכתב המדיני של חדשות 13, ברק רביד, כינה את אביו של סגל, "חגי סגל, הטרוריסט שהפך לעורך עיתון", בפוסט שהתייחס לתמיכתו באיחוד בין "הבית היהודי" ו"עוצמה יהודית". יש לציין כי חגי סגל הורשע בעבר בחברות בארגון טרור ובגרימת חבלה חמורה, והפך בהמשך לעורך העיתון "מקור ראשון".


סגל התייחס אמש לציוצים של רביד, וכינה אותו "תועמלן מערוץ מתחרה" אשר "צייץ מתקפה פראית על אבא שלי אותו הוא מכנה 'טרוריסט שהפך לעורך עיתון'". סגל פרסם צילום מסך של ציוץ בו איחל רביד רפואה שלמה לסאיב עריקאת, וטען כי "כמה מחבריו הטובים" מימנו טרור ועודדו רצח יהודים. בציוץ אחר, סגל פרסם איחולי ניחומים שפרסם רביד בטוויטר בעקבות מות אמו של שר החוץ האיראני מוחמד זריף.כזכור, בשנת 1980 השתתף חגי סגל במלכוד מכוניתו של ראש עיריית רמאללה, כרים ח'אלף, ובדלת המוסך של ראש עיריית אל-בירה, איבראהים טאוויל, כחלק ממה שמכונה "המחתרת היהודית". מטעני הנפץ גרמו לקטיעת רגלו של ח'אלף, ולעיוורונו של חבלן מג"ב, סלימאן חירבאווי, שנשלח לנטרל את המטען. סגל נתפס בשנת 1984 עם שאר חברי המחתרת והורשע בעברות של גרימת חבלה חמורה, החזקת נשק וחברות בארגון טרור. הוא נידון לחמש שנות מאסר, מהן שלוש בפועל ומתוכן ריצה שנתיים. סגל היה שדרן וראש מערכת החדשות בערוץ שבע, עורך הירחון "נקודה", ובעל טור בעיתונים "חדשות", "מעריב", "ידיעות אחרונות" ו-"מקור ראשון". בשנת 2014 הוא מונה לעורך "מקור ראשון".