אחד הקורבנות האומללים ביותר של משבר הקורונה העולמי הוא הסרט "וונדר וומן 1984", ההמשך ללהיט הקולנוע מ-2017, שהפך את גל גדות לכוכבת בינלאומית. זה מתבטא, כמובן, בדחייה החוזרת של תאריך יציאת הסרט לבתי הקולנוע, והפצתו המקורית של הסרט נדחתה מחודש יוני לחודש אוגוסט ואחר כך לאוקטובר, בעקבות הקושי לפתוח את אולמות התרבות ההמוניים במדינות שונות. זאת בנוסף לשתי דחיות קודמות בתאריך היציאה של הסרט, שיועד לצאת כבר בחורף 2019 ונדחה על ידי הבמאית פטי ג'נקינס, שביקשה מחברת ההפצה דחייה של כשנה בתאריך כדי לעבוד על הפרויקט שקרוב לליבה בצורה מיטבית. וכאילו לא די בכל אלה, ג'נקינס אף הצליחה להשלים את העבודה על "וונדר וומן 1984" במהלך 2018, והביעה בדיעבד חרטה על בקשתה המקורית כיוון שהסרט המושלם כבר מחכה על המדפים מאז החורף האחרון.

ומשום שהעבודה על הסרט הושלמה לפני זמן רב, חלקים מרכזיים מעלילת "וונדר וומן 1984" כבר נחשפו, בצורה זו או אחרת, לקהלים שונים. כך למשל, בחודש נובמבר טענו מספר מגיבים במערכת הפורומים הפופולרית "רדיט" כי צפו בגרסה חלקית של הסרט במסגרת הקרנה פרטית למפיקים, ושיתפו ספוילרים אקוטיים לסרט, בהם גם את הטוויסט המרכזי שצפוי להתרחש במערכה האחרונה (הקריאה כאן על אחריותכם). כעת, אחד ממוצרי הלוואי של הסרט מאשר את הספוילרים ההם, גם אם לא באופן מלא.

החשיפה מגיעה מכיוון לא מאוד צפוי: ספר ילדים המבוסס על עלילת הסרט, ומיועד למעריצי דיאנה נסיכת האמזונות בגילי בית הספר היסודי. תאגיד ההוצאה לאור הארפר-קולינס פרסם לפני כשבועיים את "Wonder Woman 1984: Meet Wonder Woman" (וונדר וומן 1984: הכירו את וונדר וומן) ובו תמונות רבות מתוך הסרט וכן חלקים מעלילתו. וזהירות, מכאן והלאה גם אנחנו נספיילר את "וונדר וומן 1984".

כריכת הספר החדש

על פי הספר, הספוילרים שפורסמו בנובמבר נכונים, וההרפתקה החדשה של דיאנה תיסוב סביב טבעת ובה אבן החלומות - חפץ קסום שניתן לאלים, ובכוחו למלא משאלת לב כמוסה אחת. אולם כל הגשמה של משאלה גובה מחיר, ואבן החלומות מפיצה גם הרס נוראי וחורבן על עולם בני האדם, אם אלה בוחרים להשתמש בה. לאחר חקירה של דיאנה וברברה (ברברה מינרווה, היא נבלית הקומיקס צ'יטה, תגולם בסרט על ידי קריסטן וויג), הן מגלות כי האל שהעניק לבני האדם את הטבעת היה אל השקרים, שככל הנראה מסתובב בעולם כשהוא מתחזה לאדם רגיל.

על פי הספוילרים שפורסמו בנובמבר, ברברה מינרווה תשתמש באבן החלומות כדי לזכות בכוחות על ותהפוך לנבלית המוכר מחוברות הקומיקס, ואילו דיאנה תשתמש באותה האבן כדי להקים לתחייה את אהובה, סטיב טרבור, שנהרג בסוף הסרט הקודם. על אף שפרט העלילה הזה לא אושר בשום שלב על ידי גורם בהפקה, שובו לתחייה של סטיב מסביר את נוכחותו של השחקן כריס פיין בסט צילומי "וונדר וומן 1984", ואת הופעתו בפוסטרים ובטריילרים לסרט. נוסף על כך, בספוילרים נטען - ובעלילת ספר הילדים נרמז - כי הדרך היחידה לבטל את ההרס שאבן החלומות זורעת הוא לבטל את המשאלות שהגשימה. אם סטיב אכן הוחזר באמצעותה, "וונדר וומן 1984" צפוי להסתיים - בדומה לקודמו - בשברון לב רציני של נסיכת האמזונות הלוחמת.