כמו רוב הסרטים הגדולים של קיץ 2020, גם "מולאן" נאלץ להתמודד עם הרבה יותר מדי עיכובים ושינויים עד שנחת בסוף השבוע האחרון בשירות הסטרימינג דיסני פלוס. העלייה של הסרט, אותו יכולים המנויים בשירות האמריקאי לרכוש בתמורה לתשלום נוסף של 30 דולר, הציפה מחדש כמה מכותרות העבר שקשורות אליו - כולל אחת ספציפית שמובילה, שוב, לקריאות לחרם.

במרכז המחלוקת עומדת ליו יפיי, מי שמגלמת את דמותה של מולאן בחידוש הלייב-אקשן לסרט האנימציה מ-1998. בחודש אוגוסט שעבר, כשהיא עוד הייתה הרבה יותר אנונימית, השחקנית פרסמה הודעת תמיכה במשטרת הונג קונג, וזאת בצל מחאות ענק נגד השלטון הלא דמוקרטי - שכללו גם התזת גז מדמיע וירי כדורי גומי כלפי המפגינים. ליו שיתפה מחדש פוסט בו נכתב "אני תומך במשטרה. אתם יכולים לתקוף אותי עכשיו", ותוך זמן קצר ההאשטאג BoycottMulan#  (להחרים את "מולאן") הפך לאחד המובילים בטוויטר. 

יותר משנה לאחר שהמחאה נגד ליו דעכה, היא חזרה ובגדול לרגל עליית הסרט. "הסרט יוצא היום", כתב האקטיביסט ג'ושוע וונג, "אבל בגלל שדיסני מתרפסת בפני בייג'ינג, ובגלל שליו יפיי מעודדת בפתיחות ובגאווה את האלימות המשטרתית בהונג קונג, אני מפציר בכל מי שמאמין בזכויות אדם #להחריםאתמולאן". בהמשך, וונג הוסיף והסביר כי "ליו היא לא קורבן שנקלע למחלוקת גאופוליטית. היא גם לא אייקון פמיניסטי אם היא מתכחשת לסבלן של מפגינות נשים. היא אייקון של סמכותנות שבוגדת מרצונה בערכים שהוליווד מתיימרת להציג". 

הכעס של מעריצי "מולאן", כזכור, לא נוגע רק להצהרה השנויה במחלוקת של יפיי, אלא גם לפרטים אחרים בעיבוד החדש - בהם היעדרותם של הדרקון מושו ושל סיפור האהבה בין מולאן למפקד שלה, לי שאנג. במקרה של לי שאנג, חלק מהביקורות טוענות שמדובר בלא פחות מלהט"בופוביה, מאחר שרבים מאמינים כי בגלל שהמפקד מתאהב במולאן עוד לפני שנחשף שהיא בת, הוא למעשה ביסקסואל.

"#להחריםאתמולאן בגלל שהשחקנית הראשית ליו יפיי תומכת באלימות משטרתית בהונג קונג, מתנגדת לדמוקרטיה וחופש והיא למעשה בובה של המפלגה הקומוניסטית", כתב אחד הגולשים, "אנחנו ממש לא עומדים לשלם 30 דולר בשביל עיבוד נטול מושו ולי שאנג".