בחודש מרץ הקרוב צפוי לעלות עיבוד הלייב-אקשן התורן לקלאסיקת אנימציה של דיסני - "מולאן". הסרט, בבימויה של ניקי קארו ("אשתו של שומר גן החיות"), יציג את חזרתה של דמות הלוחמת הסינית, שתיקרא בסרט החדש "חואה מולאן", ולא "פה מולאן", כפי שנקראה בסרט האנימציה. עכשיו מתברר כי מי שלא יחזור למסך הוא הסיידקיק והסמל המשפחתי של השושלת שמולאן צמחה ממנה - הדרקון מושו. 

מושו נחשב לאחת הדמויות המוכרות מהגרסה המקורית, בעיקר בזכות דיבובו של אדי מרפי, שהפך אותו לאתנחתא הקומית של הסרט משנת 1998. בסרט, מושו שימש כשומר האישי מטעם עצמו של מולאן, בעודו מנחה אותה במהלך התחזותה ללוחם גבר. החשש אודות היעדרותו של מושו מהסרט החדש החל עוד בעת פרסום הטריילר אליו, בו לא נכח, אבל כעת העניין הפך לסופי עם הודעתה של קארו שדמות הדרקון לא תזכה לחידוש. 

"אני חושבת שכולנו יכולים להסכים שמושו הוא בלית ניתן להחלפה", הסבירה קארו, והוסיפה כי הסרט כן יכיל "ייצוג יצורי". לפי הבמאית, מדובר ב"ייצוג רוחני לאבות הקדמונים, ובמיוחד ליחסיה של מולאן עם אביה". בנוסף, בטריילר המקורי לסרט הופיעה גם דמות של עוף חול, שרבים סברו כי היא מהווה את הגרסה המחודשת לדמותו של מושו. קארו שללה גם את התיאוריות האלו והסבירה כי בעוד הדרקונים בסרט מייצגים את הגברים, עופות החול הם אלה שייצגו את הנשים.

הסרט החדש אמור להציג גרסה מציאותית יותר לאגדת חואה מולאן, בה הדמות הראשית בוחרת למלא את מקומו של אביה ולהתגייס לצבא בעקבות צו קיסרי. לשם ההתגייסות, מולאן נאלצת להתחזות לגבר במשך עשר שנים. מאחר ומדובר בגרסה מציאותית יותר, כאמור, ההחלטה לבטל את דמותו של דרקון מזל מדבר נראית מובנת מאליה.

הפעם הקודמת בה הסרט הגיע לכותרות הייתה בקיץ האחרון, במהלך הפגנות הענק בהונג קונג. אז, לו יפיי, השחקנית שתגלם את דמותה של מולאן בסרט, הביעה את תמיכתה במשטרה, מה שהוביל לגינויים רבים ברשת ואף לקריאות להחרמת הסרט.