סרטים תחת כיפת השמיים, ובאישור פיקוד העורף: לאחר ההודעה על דחייתו של פסטיבל הקולנוע בערבה לשנת 2023, שהיה אמור להיערך בתחילת החודש - מארגניו מודיעים היום (ג') על הפקת אירוע קולנועי מיוחד, שאליו יוצעו כרטיסים ללא עלות עבור תושבים שפונו מהדרום והצפון. הפסטיבל צפוי להיפתח ב-30 בנובמבר ולהימשך עד ה-8 בדצמבר, והקהל הרחב מוזמן להגיע גם הוא באמצעות רכישת כרטיסים מוזלים.

"המועצה האזורית ערבה תיכונה, המפיקה את האירוע הקולנועי, קלטה בקרב יישוביה מאז ה-7 באוקטובר 2,000 מפונים - משפחות ויחידים - שהגיעו מכל רחבי הדרום במהלך השבועות הראשונים של המלחמה", נכתב בהודעה מטעם מארגני האירוע, "ברוח העשייה האמנותית-קולנועית הענפה בערבה, שהמועצה מבקשת להמשיך ולקיים גם בימים קשים אלה, הוחלט על קיומו של האירוע הקולנועי בסוף החודש, שיוקדש בהערכה ואהבה לקהל הנקלטים וקהל הקולטים ולקהילתם המשותפת". האירוע, מבהירים המארגנים, נעשה בתיאום עם פיקוד העורף. 

מתוך "אזור העניין" (צילום: יחסי ציבור)
הסרט "אזור העניין" | צילום: יחסי ציבור

במסגרת סדרת ההקרנות המצומצמת יוצגו 25 סרטים במתחם ההקרנה שביישוב צוקית, תחת כיפת השמיים. בין היתר יוקרנו בבכורה ישראלית "עלי שלכת", סרטו החדש של הבמאי הפיני אקי קאוריסמקי ("חוף מבטחים"), שקטף את פרס חבר השופטים בפסטיבל קאן האחרון; "הילד והאנפה", סרטו החדש של ענק האנימציה היפני הייאו מיאזאקי ("המסע המופלא"); ו"זיכרונות" של הבמאי מישל פרנקו, בכיכובם של ג'סיקה צ'סטיין ופיטר סקארסגרד. עוד יוקרנו בפסטיבל: סרט השואה המדובר "אזור העניין" של ג'ונתן גלייזר ("מתחת לעור"), "איך לעשות סקס" שזכה בתחרות "מבט מסוים" של פסטיבל קאן, וגם "דניאל אויערבאך" הישראלי, הזוכה הגדול של פסטיבל ירושלים.