בסוף השבוע האחרון נערכה במקסיקו סיטי הבכורה העולמית של סרט הקומיקס "ציפורי הטרף: והארלי קווין המהממת" מבית די.סי. קומיקס, שנחשב לאחד הסרטים המדוברים ביותר לשנת 2020. לאחר הפרמיירה, החלו להתפרסם הביקורות הראשונות לסרט, שצפוי לעלות בארץ בשבוע הבא, והציפייה לקראתו רק הולכת ועולה. 

אחת מחוות הדעת הראשונות על הסרט פורסמה בטוויטר על ידי גולש שסיפר מה שמע על הסרט מאדם שכבר צפה בו - "זה יותר טרנטינו ופחות סרט קומיקס" ו"זה שילוב בלתי נגמר של קומדיה, אקשן ואלימות". אחר התייחס לשחקניות שבסרט, בהן מרגו רובי המגלמת את קווין וכתב "הארלי סוחבת את כל הסרט". אותו גולש ציין לטובה גם את דמותה של קסנדרה קיין (המגולמת על ידי השחקנית בת ה-13 אלה ג'יי באסקו וציין כי "היא גונבת את ההצגה בכל סצנה".

הביקורות ברשת, שהיו חיוביות ברובן, התרשמו בין היתר גם מהחופש היצירתי שניתן לבימאית קאתי אן. "כשאולפן נותן לבמאי חופש יצירתי, יש לזה תוצאות טובות", נכתב באחת מהן, "ציפורי הטרף' הוא מה ש'יחידת המתאבדים' (סרט הקומיקס הקודם בו הופיעה דמותה של קווין, ר.א) היה צריך להיות", נכתב באחרת.

מיותר לציין כי לא כל הביקורות חיוביות. גולש בשם מתיו קדיש חזה כי הסרט ייכשל בקופות באופן דומה למה שקרה עם החידוש ל"המלאכיות של צ'ארלי" לפני מספר חודשים, ואף התלונן על כך ש"הם הסירו את כל הסקס אפיל שהיה לדמויות האלה כדי לפנות לקהל 'גירל פאוור' נשי יותר במקום לקהל הקומיקס הגברי הרגיל". אותו ציוץ גרר כמה תגובות זועמות, בהן חלק מהגולשים הזכירו לאותו אדם כי יואן מקגרגור וכריס מסינה, שניים משחקני הסרט, הצהירו בעצמם כי הם גאים לככב בסרט ש"מתנגד למיזוגניה היומיומית".

"ציפורי הטרף" צפוי לספר על הרפתקאותיה של קווין אחרי הפרידה מהג'וקר (שבעצמו זכה לגרסה קולנועית מוצלחת השנה) והצטרפותה לחבורת גיבורות סוררות שחברו יחד כדי להילחם בקרטל פשע חדש בעיר גותהאם. קווין תכיר את הציידת (Huntress), שם הקוד של הלנה ברינטלי, בתו של מאפיונר נודע שמשפחתה חוסלה על ידי ארגון פשע מתחרה. את תפקידה שם הציידת תגלם השחקנית מרי אליזבת ויינסטד מ"דרך קלוברפילד 10" ו"פארגו". ג'רני סמולט-בל ("דם אמיתי") תשחק את בלאק קנרי/דיינה לאנס, גיבורת על ותיקה שהופיעה כבר בעשרות סדרות מבית די. סי. ורוזי פרז תשחק את הבלשית רנה מונטויה, שתספק לבנות גישה למערכת החוק מהצד הנכון שלה. כל השחקניות הללו, יחד עם רובי ובאסקו, מהוות את אחד מהקאסטים הנשיים ביותר שנראו לאחרונה על המסך, ורק זה כבר מהווה סיבה טובה מספיק לשמוח, עוד לפני הביקורות.