מכירים את זה שאתם עוברים לדירה חדשה, פורקים תוך יומיים את כל הארגזים חוץ מאחד יתום כזה שנדחק לפינה ומחכה שנים לתורו שלעולם לא מגיע, עד שמישהו מחליט לעשות ניקיון פסח? אז הסרט "The New Mutants" (להלן, "המוטנטים החדשים"), סרט גיבורי על שהוא טכנית של אולפני מארוול, אבל לא היה להם יד בפיתוחו שכן הוא היה שייך לאולפני פוקס (כמו שאר סרטי "אקס מן"). הסרט צולם, נערך והיה אמור לעלות לאקרנים כמה פעמים בשנתיים האחרונות, אלא שרכישת דיסני את פוקס דחקה אותו לפינה ואיש לא ידע מה עלה בגורלו. עד עכשיו.

האילוסטרטור ביל סיינקיוויץ' שעמל על הסרט התארח לאחרונה בפודקאסט של הבמאי קווין סמית' וחשף כי לאחרונה הושלמה עריכתו של טריילר חדש, אשר צפוי לראות אור יום כבר בחודש ינואר הקרוב. "לא יודע אם מותר לי להזכיר את זה", אמר, "אבל אני אגיד שהסרט 'המוטנטים החדשים', לא יודע אם שמעתם משהו על זה בשנתיים האחרונות... לפני יומיים שמעתי מהבמאי, ג'וש בון, והוא שלח לי טריילר חדש. הם עובדים על זה, וזה פנומנלי. קיבלתי צמרמורות. נראה כאילו הסרט קיבל את ברכתם של מארוול, וזה מרגיש יותר כמו מארוול מבחינת מה שהם עושים, אבל יש בו גם אלמנטים של אימה". בון, אגב, המשיך את דבריו של סיינקיוויץ' בטוויטר, וצייץ כי הטריילר ישוחרר בחודש הבא.

זו בדיוק האימה הזו שהדאיגה את מעריצי הסרט, שכן המיזוג בין דיסני לפוקס החזיר את הסרט לשליטת מארוול והם, כידוע, מאמינים בתכנים שמתאימים יותר לכל המשפחה. בון, לפי הדיווחים, רצה להפוך את הסרט לאפל יותר מסרטי אקס מן, ומארוול בתחילה פחות אהבו את זה אך ככל הנראה יישרו קו. כך או כך, זהו הסרט האחרון שהופק בפוקס, ומעתה והלאה כל סרטי מארוול יהיו תחת חטיבת היקום הקולנועי בניהולו של קווין פייגי.

הסרט עצמו עוסק בחמישה מוטנטים צעירים (דה) אשר מגלים את כוחותיהם ונכלאים במתקן ממנו הם נאלצים לברוח ביחד. בין השחקנים הצעירים נמנים מייזי וויליאמס וצ׳רלי היטון מ״דברים מוזרים״. תאריך השחרור המקורי של הסרט היה ה-13 באפריל 2018 כשהטריילר הראשון (והיחיד) יצא אי שם באוקטובר 2017, אך כאמור פוקס דחתה אותו כמה וכמה פעמים מאז. הדחיה הראשונה הייתה ל-22 בפברואר 2019, ושמועות טענו אז כי הסיבה הייתה צילומי השלמה, אם כי וויליאמס הכחישה זאת. סברה אחרת הייתה שפוקס לא רצתה שהסרט יתנגש עם דדפול. אלא שזמן קצר לאחר מכן נודע כי גם הסרט "אקס מן: הפניקס האפלה" נדחה לפברואר 2019, כך ש"המוטנטים" נאלץ לזוז שוב, הפעם לאוגוסט 2019. במקביל רצו שמועות נוספות על כך שבפוקס מעוניינים בצילומים נוספים בקטע מסיבי, והבמאי טען שהעיכובים לכך נובעים מהלו"ז הצפוף של שחקני הטלוויזיה שלו.

במקביל נפוצו שמועות נוספות על כך שפוקס, שבשלב הזה כבר רקחה את העסקה עם דיסני, הייתה מעוניינת להשתמש ב"פניקס האפלה" כדי לסגור את פרק האקס מן בחייה, ועל כן "המוטנטים" די תקוע לה בגרון. אחרים טענו כי היא מנסה לגשש את דרכה עם שירות הסטרימינג של הולו (שאז עוד היה שליש בבעלותה), כדי לשחרר את הסרט ישירות אונליין. כך או כך, גם אוגוסט 2019 חלף לו, והתאריך החדש עומד כעת על ה-3 באפריל 2020. העובדה שיש טריילר חדש מעודדת, אך על סמך ניסיון קודם - עד שאין פרמיירה חגיגית אין על מה לדבר.