באוקטובר האחרון נודע כי גל גדות לוהקה לתפקיד קלאופטרה בסרט חדש של הבמאית פטי ג'נקינס (שמביימת אותה גם ב"וונדר וומן"). ההתרגשות, כמובן, הייתה גדולה - אבל מהר מאוד הבאז החיובי סביב גדות הוחלף במטח של האשמות כלפיה, כאשר הליהוק יצר ויכוח סוער ברשתות, ורבים טענו כי היא לא יכולה לגלם את דמותה של קליאופטרה מלכת מצרים, מכיוון שאיננה, ובכן, מצרית. עיתונאית אחת אף הטיחה האשמות קשות במיוחד, כשכתבה "תתביישי, גל גדות. המדינה שלך גונבת שטח ערבי ואת גונבת להם את התפקידים".

מאז כבר התברר שאותן האשמות, שמוחות על כך ששחקנית לבנה מגלמת דמות שחורה, מבוססות על מידע מוטעה, לכאורה - שהרי קלאופטרה אמנם הייתה מלכת מצרים, אך היא מגיעה בכלל ממוצא יווני או מקדוני (סרט דוקומנטרי של ה-BBC טען בעבר שמוצאה מעורב). ובכל זאת, רבים עדיין חורצים כי אמנם אין כאן אלמנט של דיכוי, אך גדות הישראלית עדיין לא אמורה לגלם אישה ממוצא אחר משלה. עכשיו, חודשיים אחרי, השחקנית מגיבה למתקפה נגדה.

בראיון חדש ל-BBC הערבי, אמרה גדות כי "קודם כל, אם אתם רוצים להיות נאמנים לעובדות - קלאופטרה הייתה מקדונית. חיפשנו שחקנית מקדונית שתתאים לתפקיד. לא הייתה כזאת, ולי הייתה תשוקה גדולה כלפיה. יש לי חברים מכל העולם, בין אם הם מוסלמים, נוצרים, קתולים, אתאיסטים, בודהיסטים, או כמובן יהודים. אנשים הם אנשים, ואני רוצה לחגוג את המורשת של קלאופטרה ולכבד את האייקון ההיסטורי המדהים הזה שאני מעריצה כל כך". 

בהמשך הראיון, גדות גם ציינה שאחרים מוזמנים ליצור סרטים משלהם על הדמות ההיסטורית. "אתה יודע, כל אחד יכול לעשות את הסרט הזה וכל אחד מוזמן לעשות אחד. אני מאוד נלהבת מכך שאני הולכת לעשות אחד משלי". ואכן, גם לפני ההזמנה של גדות סרטים רבים על קלאופטרה כבר נעשו בעבר, המפורסם בהם בכיכובה של אליזבת טיילור שנכנסה לנעליה של המלכה המצרית הידועה. ומי יודע - אולי עכשיו יצוצו סרטים נוספים העוסקים במורשת של קלאופטרה.