בגיל 43, הפרצוף של אדגר רמירז כנראה עדיין יותר מוכר לכם מהשם שלו - אבל כשזה מגיע למלהקים בהוליווד, ספק אם מישהו עוד יכול להתעלם ממנו. בעשור האחרון רמירז השתתף ביותר מ-20 סרטים וסדרות, ואל תתנו לכמות להטעות אתכם: רובם ככולם גם זכו להצלחה. נכון, "הפשע האחרון" שעלה השנה בנטפליקס הוא אולי לא פאר היצירה, אבל התפקיד הטרי של השחקן, בתור חוקר המשטרה המחוספס ב"היית צריכה לדעת" המוערכת של HBO, כבר מאפיין הרבה יותר את הרזומה שלו.

רמירז, יליד ונצואלה, ניסה את מזלו בסרטי סטודנטים במקביל ללימודי עיתונות באוניברסיטה, וזכה למקפצה הראשונה בשנת 2003, כשהשתתף באופרת הסבון "קוסטה ריקה". שנתיים אחר כך הוא כבר עלה על מטוס להוליווד, כיכב לצד קירה נייטלי ב"דומינו", ומאז אפשר למצוא אותו די בקלות על המסך, גם אם לרוב מדובר בתפקיד משני: ב"זהות אבודה" הוא הופיע לצד מאט דיימון, ב"מכורים לזהב" הוא שיחק יחד עם מת'יו מקונוהיי, ב"ג'וי" הוא היה הגרוש של ג'ניפר לורנס, וב"הבחורה על הרכבת" הוא היה הפסיכולוג של היילי בנט. בין לבין, רמירז גם הספיק להשתתף ב"צ'ה" על צ'ה גווארה וב"כוננות עם שחר" על חיסול בן לאדן, ובטלוויזיה הוא נכנס לנעליהם של הטרוריסט קרלוס התן ומעצב האופנה ג'יאני ורסצ'ה ב"קרלוס" ו"הרצח של ורסצ'ה", בהתאמה. על שניהם הוא אף זכה למועמדות לפרס האמי, שלא יחסר.

לרמירז, אם עוד לא הבנתם, יש משיכה מיוחדת לדמויות אמיתיות עם סיפור חיים מפותל, לרוב גם כזה שמערב קשרים לעולם הפשע. כששומעים על סיפור החיים האישי שלו, מבינים גם למה. בראיון שהעניק למגזין Interview בחודש שעבר - שנערך על ידי ניקול קידמן, המככבת לצדו ב"היית צריכה לדעת" - השחקן סיפר על הרגעים המורכבים שהיה עד אליהם במהלך ילדותו, שנעה בין מקומות שונים בשל שירותו הצבאי של אביו.

"אני זוכר שכשהייתי ילד, אני גרתי בבוגוטה (בירת קולומביה, ר.א) במהלך תקופת הנרקו-טרור של פבלו אסקובר", סיפר רמירז לקידמן, "זאת הסיבה בגללה אני לא הצלחתי לגלם ברון סמים, על אף כל ההצעות שקיבלתי. זאת לא סיבה פוליטית (...) עבורי, זה מאוד אישי. האבא של החבר הכי טוב שלי נהרג על ידי אסקובר". "אני זוכר שהייתי בן חמש והגעתי בהסעה עם אחותי - היינו בבית ספר שהיה בצד השני של העיר, בית ספר נחמד, בגלל שילדים של פוליטיקאים ודיפלומטים הלכו אליו. אני ואחותי הלכנו לשם כי אבא שלי הוצב בתפקיד דיפלומטי בבוגוטה, והיינו מקבלים איומים על פצצות כל חודש".

אבל הילדות תחת פחד - "המחשבה שלי לא הייתה על המוות שלי, היא הייתה על זה שלא אראה את אמא שלי" - לא משתווה לטראומה האמיתית שרמירז חווה בהמשך. "חברים שלי נהרגו, ואני בעצמי נחטפתי פעם", הודה, "המחשבה שהייתה לי הייתה 'אני לא אוכל לראות את האנשים שאני אוהב אם אני לא אשרוד את זה'". כשקידמן ההמומה שאלה את רמירז פעם נוספת האם הוא אכן נחטף, הוא השיב בחיוב וסיפר: "אני נחטפתי, כמו בסרט. עם תת מקלע. זה היה בערך לשלוש שעות. אבל אז הם היו חייבים לשחרר אותי. בזמנו, כשהם גילו שזה אני, שאני שחקן - הכל התהפך. למזלי מה שקרה הוא שהם אמרו 'לא, הבחור הזה גדול מדי בשביל שנסתיר אותו, אז בואו נשחרר אותו". 

בין שמונת הפרויקטים העתידיים ששמו של רמירז משויך אליהם - חלקם כבר צולמו, חלקם רק הוכרזו - אפשר למצוא עוד מאותו הדבר, אבל לא רק. רמירז כן ישתתף, למשל, גם במותחן הריגול המדובר "355" לצידן של ג'סיקה צ'סטיין ופנלופה קרוז, אבל התפקיד המסקרן באמת שלו הוא דווקא בסרט "קרוז בג'ונגל", אותו מובילים דוויין "דה רוק" ג'ונסון ואמילי בלאנט. הסרט הוא הראשון בכיכובו של רמירז שיוצא מבית אולפני דיסני, והוא מבוסס על מתקן ה-Jungle Cruise שנמצא בכמה מפארקי השעשועים של האולפנים. התפקיד הזה, שאמנם פונה דווקא לקהל צעיר יותר, צפוי לחשוף את רמירז בפני קהל רחב בהרבה, ואולי סוף-סוף להעניק לו את הפריצה הגדולה שכבר הייתה יכולה להגיע.